କେନ୍ଦ୍ରୀୟ ଫୋରେନସିକ୍ ସିବିଆଇକୁ ଦେଲେ ସୁଶାନ୍ତଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁର ରିପୋର୍ଟ, କହିଲେ ସୁଶାନ୍ତଙ୍କ ହତ୍ୟା ପ୍ରମାଣ ଏଠୁ…

କେନ୍ଦ୍ରୀୟ ଫରେନସିକ୍ ସାଇନ୍ସ ଲ୍ୟାବ (ସିଏଫଏସଏଲ) ଦ୍ୱାରା ସୁଶାନ୍ତ ସିଂ ରାଜପୁତଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ ଆତ୍ମହତ୍ୟା ମାମଲା ବୋଲି ବର୍ଣ୍ଣନା କରାଯାଇଛି। ସୂଚନାନୁସାରେ, ସେଣ୍ଟ୍ରାଲ ଫରେନସିକ୍ ସାଇନ୍ସ ଲ୍ୟାବ ଦ୍ୱାରା ପ୍ରସ୍ତୁତ ରିପୋର୍ଟରେ ସୁଶାନ୍ତ ଆତ୍ମହତ୍ୟା କରିଥିବା ଜଣାପଡିଛି। ସେଣ୍ଟ୍ରାଲ ଫୋରେନସିକ୍ ସାଇନ୍ସ ଲ୍ୟାବ ମୁମ୍ବାଇର ବାନ୍ଦ୍ରାସ୍ଥିତ ସୁଶାନ୍ତ ସିଂ ରାଜପୁତଙ୍କ ଘରେ କ୍ରାଇମସିନ କୁ ରିକ୍ରିୟେଟ କରିଥିଲା ​​ଏବଂ ଏହି ରିପୋର୍ଟକୁ ଆଧାର କରି ଏହି ରିପୋର୍ଟ ପ୍ରସ୍ତୁତ କରାଯାଇଛି। ସୂତ୍ରରୁ ପ୍ରକାଶ କରାଯାଇଛି ଯେ CFSL ଏହା ଆତ୍ମହତ୍ୟା ମାମଲା ବୋଲି ସ୍ୱୀକାର କରିଛି ଏବଂ ସେମାନେ ହତ୍ୟାକାଣ୍ଡର କୌଣସି ପ୍ରମାଣ ପାଇ ନାହାଁନ୍ତି। ଏଥିସହିତ ସିଏଫଏସଏଲ ସିବିଆଇରେ ଏହାର ରିପୋର୍ଟ ଦାଖଲ କରିଛି।

ରିପୋର୍ଟରେ କ’ଣ ଲେଖାଯାଇଛି ସେ ବିଷୟରେ ସିବିଆଇ ଖୁବ ଶୀଘ୍ର ଗଣମାଧ୍ୟମକୁ ସୂଚନା ଦେବ ବୋଲି ଆଶା କରାଯାଉଛି। CSFL ରିପୋର୍ଟ ଅନୁଯାୟୀ ସୁଶାନ୍ତ ‘ଆଂଶିକ ଫାଶୀ’ ଦ୍ୱାରା ଆତ୍ମହତ୍ୟା କରିଥିଲେ। ଏହାର ଅର୍ଥ ହେଉଛି ଝୁଲୁଥିବା ସମୟରେ ମୃତ୍ୟୁବରଣ କରୁଥିବା ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କ ଗୋଡ ସମ୍ପୂର୍ଣ୍ଣ ବାୟୁରେ ନଥିଲା। ପାଦଟି ଭୂମି ସ୍ପର୍ଶ କରୁଥିଲା କିମ୍ବା ଶଯ୍ୟା ଏବଂ ଷ୍ଟୁଲ ପରି କିଛି ବସ୍ତୁ ଉପରେ ଝୁଲି ରହିଥିଲା ​​|

ଏହିପରି ଭାବରେ ସୁଶାନ୍ତ ଆତ୍ମହତ୍ୟା କରିଥିଲେ

କ୍ରାଇମସିନ ରିକ୍ରିୟେସନ ଏବଂ ଫ୍ୟାନ୍ ଦ୍ୱାରା ଆବୃତ ପୋଷାକର ଶକ୍ତି ପରୀକ୍ଷା ପରେ, CFSL ଜାଣିବାକୁ ପାଇଲା ଯେ ସୁଶାନ୍ତ ଉଭୟ ହାତର ବ୍ୟବହାର କରି ନିଜକୁ ଫାଶୀ ଦେଇଛନ୍ତି | ନିଜକୁ ଟାଙ୍ଗିବା ପାଇଁ ସୁଶାନ୍ତ ନିଶ୍ଚିତ ଭାବରେ ତାଙ୍କ ଡାହାଣ ହାତ ବ୍ୟବହାର କରିଥିବେ | ବିଶ୍ୱାସ କରାଯାଏ ଯେ କେବଳ ସିଧା ହାତ ବ୍ୟବହାର କରୁଥିବା ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କୁ ଏହି ଉପାୟରେ ଫାଶୀ ଲଗାଇପାରିବେ | ରିପୋର୍ଟରେ ଆହୁରି ମଧ୍ୟ କୁହାଯାଇଛି ଯେ ସୁଶାନ୍ତଙ୍କ କୋଠରୀରୁ ଉଦ୍ଧାର ହୋଇଥିବା ପୋଷାକ ଟାଙ୍ଗିବା ପାଇଁ ବ୍ୟବହୃତ ହୋଇଛି। ଏଥି ସହିତ, ସୁଶାନ୍ତଙ୍କ ଚାରିପାଖରେ ଲିଗାଚର ମାର୍କ କିପରି ଆସିଛି | ରିପୋର୍ଟରେ ଏହା ମଧ୍ୟ ଉଲ୍ଲେଖ କରାଯାଇଛି। ସୂଚନାଯୋଗ୍ୟ, 14 ଜୁନ୍ ରେ ସୁଶାନ୍ତ ସିଂଙ୍କର ମୃତ୍ୟୁ ହୋଇଥିଲା। ଏଥି ସହିତ ତାଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ, ହତ୍ୟା କିମ୍ବା ଆତ୍ମହତ୍ୟା କି ନାହିଁ ତାହା ଜାଣିବା ପାଇଁ ସିବିଆଇ ଟିମ୍ ନିୟୋଜିତ ଅଛି। ମୁମ୍ବାଇ ପୋଲିସ ସୁଶାନ୍ତଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁକୁ ଆତ୍ମହତ୍ୟା ମାମଲା ବୋଲି କହିଛି। ତେବେ ସିବିଆଇ ଏହି ଘଟଣାର ନିଜସ୍ୱ ତଦନ୍ତ ଆରମ୍ଭ କରି ସେଣ୍ଟ୍ରାଲ ଫରେନସିକ୍ ସାଇନ୍ସ ଲ୍ୟାବ୍ର ସହାୟତା ତାଲିକାଭୁକ୍ତ କରିଛି। ସୁଶାନ୍ତଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ ଦୃଶ୍ୟ ସିବିଏସ୍ଇ ସହିତ ସୁଶାନ୍ତଙ୍କ ଘରକୁ ଯାଇ ସିବିଆଇ ଦ୍ୱାରା ଅନେକ ଥର ସୃଷ୍ଟି କରାଯାଇଥିଲା। ଯାହା ପରେ ଏହି ରିପୋର୍ଟ ପ୍ରସ୍ତୁତ କରାଯାଇଛି | ତେବେ ଏପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ସୁଶାନ୍ତ ଆତ୍ମହତ୍ୟା କରିଥିବା CFSL ଏବଂ ସିବିଆଇ ପକ୍ଷରୁ କୌଣସି ଅଫିସିଆଲ ଭାବେ ନିଶ୍ଚିତତା କରାଯାଇ ନାହିଁ। ଏହି ଖବର ଉତ୍ସରୁ ଆସୁଛି |

Share Your Views In Comments Below

comments