ଖରାପ ଖବର: ଏବେ ଏବେ ବିଜେପି ଦଳରେ ଛାଇଗଲା ଚିନ୍ତାର ବାଦଲ, ଏହି ବଡ ମନ୍ତ୍ରୀ ହଠାତ… ସବୁ ଦୁଃଖରେ ଏବେ କଣ ….

ଉତ୍ତରପ୍ରଦେଶର ଉପମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ କେଶବ ପ୍ରସାଦ ମୋୖର୍ଯ୍ୟଙ୍କୁ କରୋନା ହୋଇଛି।ସେ ନିଜେ ଟ୍ୱିଟ୍ କରି ଏହା ବିଷୟରେ ସୂଚନା ଦେଇଛନ୍ତି। ସେ ଟ୍ୱିଟ୍ କରି ଲେଖିଛନ୍ତି, ‘କୋରୋନା ସଂକ୍ରମଣ’ର ପ୍ରାରମ୍ଭିକ ଲକ୍ଷଣ ପାଇବା ପରେ ମୋ କୋଭିଡ -19 ପରୀକ୍ଷା କରାଯାଇଥିଲା, ଯେଉଁଥିରେ ମୋର ରିପୋର୍ଟ ଆଜି ସକାରାତ୍ମକ ଆସିଛି। ମୁଁ ଆପଣଙ୍କୁ ସମସ୍ତଙ୍କୁ ଅନୁରୋଧ କରୁଛି ଯେ ଗତ କିଛି ଦିନ ମଧ୍ୟରେ ଯିଏ ମୋ ସହିତ ଯୋଗାଯୋଗ କରିଛି, ସେ ନିକଟସ୍ଥ ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟକେନ୍ଦ୍ରକୁ ଯାଇ ସେମାନଙ୍କର ଯାଞ୍ଚ ଶେଷ କରନ୍ତୁ ଏବଂ କୋଭିଡ ନିୟମ ପାଳନ କରନ୍ତୁ।

ମୁଁ ଆପଣ ସମସ୍ତଙ୍କୁ ଅନୁରୋଧ କରୁଛି ଯେ ଗତ କିଛି ଦିନ ମଧ୍ୟରେ ଯିଏ ମୋ ସହିତ ସମ୍ପର୍କରେ ଆସିଛି ସେ ନିକଟସ୍ଥ ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟକେନ୍ଦ୍ରକୁ ଯାଇ ନିଜକୁ ଯାଞ୍ଚ କରି ନିୟମ ପାଳନ କରିବା ଉଚିତ୍ |

ଏହା ପୂର୍ବରୁ ଉମା ଭାରତୀ କରୋନା ସଂକ୍ରମିତ ହୋଇଥିବା ଜଣାପଡିବା ପରେ ରିଷିକେଶରେ AIIMS ରେ ଭର୍ତ୍ତି ହୋଇଥିଲେ। ଏଥି ସହିତ, ଦେଶରେ କୋଭିଡ-19 ର 81,484 ନୂତନ ମାମଲା ପରେ ଶୁକ୍ରବାର ଦିନ ସଂକ୍ରମିତ ଲୋକଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା 64 ଲକ୍ଷରୁ ଅଧିକକୁ ବୃଦ୍ଧି ପାଇଛି।ଏଥି ସହିତ, 53 ଲକ୍ଷରୁ ଅଧିକ ଲୋକ ‘ସଂକ୍ରମଣ’ରୁ ଉଦ୍ଧାର ହୋଇଛନ୍ତି, ଯାହା ରୋଗୀଙ୍କ ପାଇଁ 83.70 ପ୍ରତିଶତ ପୁନରୁଦ୍ଧାର ହାରରେ ପରିଣତ ହୋଇଛି।

କେନ୍ଦ୍ର ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ମନ୍ତ୍ରଣାଳୟ ଦ୍ୱାରା ସକାଳ 8 ଟାରେ ପ୍ରକାଶିତ ତଥ୍ୟ ଅନୁଯାୟୀ ବର୍ତ୍ତମାନ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଦେଶରେ କୋଭିଡ -19 ର 63,94,068 ମାମଲା ରିପୋର୍ଟ ହୋଇଛି। ଏଥି ସହିତ, ଗତ 24 ଘଣ୍ଟା ମଧ୍ୟରେ 1,095 ଜଣଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ ପରେ ମୃତ୍ୟୁ ସଂଖ୍ୟା 99,773 କୁ ବୃଦ୍ଧି ପାଇଛି। ‘କରୋନା ଜୀବାଣୁ’ର ମୃତ୍ୟୁ ହାର 1.56 ପ୍ରତିଶତ ଅଟେ।

ଭାରତରେ କୋଭିଡ -19 ମାମଲା 7 ଅଗଷ୍ଟରେ 20 ଲକ୍ଷ, 23 ଅଗଷ୍ଟରେ 30 ଲକ୍ଷ, 5 ସେପ୍ଟେମ୍ବରରେ 40 ଲକ୍ଷ, 16 ସେପ୍ଟେମ୍ବରରେ 50 ଲକ୍ଷ ଏବଂ 28 ସେପ୍ଟେମ୍ବରରେ 60 ଲକ୍ଷ ଅତିକ୍ରମ କରିଥିଲା।

ଇଣ୍ଡିଆନ୍ କାଉନସିଲ୍ ଅଫ୍ ମେଡିକାଲ୍ ରିସର୍ଚ୍ଚ (ଆଇସିଏମ୍ଆର) ଅନୁଯାୟୀ, ଅକ୍ଟୋବର 1 ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଦେଶରେ ମୋଟ 7,67,17,728 ନମୁନା ପରୀକ୍ଷା କରାଯାଇଥିଲା, ସେଥିମଧ୍ୟରୁ ଗୁରୁବାର ଦିନ 10,97,947 ନମୁନା ପରୀକ୍ଷା କରାଯାଇଥିଲା।

Share Your Views In Comments Below

comments