ଖରାପ ଖବର: ଏବେ ଏବେ ଭାରତୀୟ ରାଜନୀତି ଓ କଂଗ୍ରେସ ଦଳରେ ଖେଳିଗଲା ଶୋକର ଲହରୀ, ପ୍ରସିଦ୍ଧ ନେତା ଙ୍କର ହେଲା…

କଂଗ୍ରେସ ଦଳର ବରିଷ୍ଠ ନେତା ଅହମଦ ପଟେଲଙ୍କ ଅବସ୍ଥା ଗମ୍ଭୀର ଥିବାର କୁହାଯାଉଛି | ଅହମଦ ପଟେଲଙ୍କୁ କମ୍ରେଟ ହସପିଟାଲରୁ ଗୁରୁଗାଁଓ ର ମେଦାନ୍ତ ହସ୍ପିଟାଲ ର ICU ରେ ଭର୍ତି କରାଯାଇଛି | ଅହମଦ ଅକ୍ଟୋବର ମାସ ପ୍ରଥମ ସପ୍ତାହରେ କରନାରେ ସଂକ୍ରମିତ ହୋଇଥିଲେ | ଏ ବିଷୟରେ ସେ ନିଜେ ଟୁଇଟ କରି ଜଣାଇଥିଲେ |

ଅକ୍ଟୋବର 1 ତାରିଖରେ ସେ କରନାରେ ସଂକ୍ରମିତ ହୋଇଥିବା ଘଟଣାକୁ ଟୁଇଟ କରି ଜଣାଇଥିଲେ | କହିରଖୁଛୁ ଯେ, ସେ ଅକ୍ଟୋବର ମାସ ଆରମ୍ଭରେ କରନା ଭାଇରସ ର କବଳରେ ପଡ଼ିଥିଲେ | ଟେଷ୍ଟ ରିପୋର୍ଟ ପଜିଟିଭ ଆସିବା ପୂର୍ବରୁ ସେ ସଂସଦର ଶୀତକାଳୀନ ଅଧିବେଶନରେ ଅଂଶଗ୍ରହଣ କରିଥିଲେ |

ଏହି ରାଜ୍ୟସଭା ସଂସଦ ଟୁଇଟ କରି କହିଥିଲେ ଯେ, ‘ ଟେଷ୍ଟ ଦ୍ୱାରା ମୋର କୋଭିଡ 19 ର ପଜିଟିଭ ଆସିଛି | ନିକଟରେ ମୋର ସଂସ୍ପର୍ଶରେ ଆସିଥିବା ଲୋକମାନଙ୍କୁ ମୁଁ ଅନୁରୋଧ କରୁଛି ଯେ, ସେମାନେ ନିଜକୁ ସମସ୍ତଙ୍କଠାରୁ ଅଲଗା କରିନିଅନ୍ତୁ |’ କଂଗ୍ରେସର ଅନେକ ନେତା ସେ ଶୀଘ୍ର ଭଲ ହେବ ପାଇଁ କାମନା କରିଛନ୍ତି |

ଚିଠି ବିବାଦରେ କରିଥିଲେ ଅଭିଯୋଗ
କଂଗ୍ରେସର ମଜୁତାବ ନେତୃତ୍ୱ ଗ୍ରହଣ କରି ଅଗଷ୍ଟ ମାସରେ ଚିଠି ବିବାଦକୁ ସେ ବିରୋଧ କରିଥିଲେ । ଏହି ସମୟରେ, CWWC ଆସନରେ କଂଗ୍ରେସର ବରିଷ୍ଠ ନେତା ଅହମ୍ମଦ ପଟେଲ, ଆନନ୍ଦ ଶର୍ମାଙ୍କ ଉପରେ ଏକ ଚିଠି ଲେଖିଥିବା ଅଭିଯୋଗ କରିଥିଲେ । ଏହି ପତ୍ରରେ ଦସ୍ତଖତ କରିଥିବା ଲୋକଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ଗୁଆମ ଲାଲ ନବୀ ଆଜାଦ, ମୁକୁଲ ୱାସିକ ଏବଂ ଆନନ୍ଦ ଶର୍ମାଙ୍କ ପରି ବରିଷ୍ଠ ନେତାମାନେତ ସାମିଲ ଥିଲେ ।

କଂଗ୍ରେସ ସାର୍କିଲରେ, ସେହି ସମୟରେ ଚହଳ ଖେଳି ଯାଇଥିଲା | ଯେତେବେଳେ ଶାସକ ଦଳର ନେତୃତ୍ୱରେ ପରିବର୍ତ୍ତନକୁ ନେଇ 10 ଜଣଙ୍କୁ ଚିଠି ପଠାଇଥିଲେ । ଚିଠିରେ ଦସ୍ତଖତକାରୀଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ଗୁଲାମ ନବୀ ଆଜାଦ ମଧ୍ୟ ସାମିଲ ହୋଇଥିଲେ। ତେବେ ଏହି ପ୍ରସଙ୍ଗରେ ଗୁଲାମ ନବୀ ଆଜାଦ ଅସନ୍ତୋଷ ପ୍ରକାଶ କରିଥିଲେ। କଂଗ୍ରେସ କମିଟିର ବୈଠକରେ ସେ କହିଥିଲେ ଯେ ଯଦି ଚିଠିକୁ ନେଇ B’JP ର ଲିଙ୍କ ସ୍ୱାକ୍ଷରିତ ହୁଏ, ତେବେ ସେ ଇସ୍ତଫା ଦେଇଦେବେ।

Share Your Views In Comments Below

comments