ଆଇଫୋନ କିଣିବା ପାଇଁ ବ୍ୟକ୍ତି ଜଣଙ୍କ ବିକିଦେଲେ ନିଜର କିଡନୀ, ଏବେ ଏମିତି ହେଇଗଲା ତାଙ୍କ ଜୀବନ… He Bhagban ଗୋଟେ ଫୋନ ପାଇଁ …

ମଣିଷ ନିଜର ଇଛା ପୂରଣ କରିବାକୁ ଯଥାସମ୍ଭବ ଚେଷ୍ଟା କରେ | ଅନେକ ଲୋକଙ୍କ ଇଛା ସୀମିତ ଥାଏ, କିନ୍ତୁ ଅନେକ ଲୋକଙ୍କର ଇଚ୍ଛା ଥାଏଏପରି ଯେ ଏହାକୁ ପୂରଣ କରିବା କଷ୍ଟକର ହୋଇଯାଏ | ଆପଣଙ୍କୁ କହିରଖୁଛୁ ଯେ ଅକ୍ଟୋବର ମାସରେ ଆପଲ୍ କମ୍ପାନୀରେ ଏକ ନୂତନ ଆଇଫୋନ୍ 12 ଘୋଷଣା କରିଥିଲା, ଯାହା ପରେ ସୋସିଆଲ ମିଡିଆରେ ଏହାକୁ କିଣିବା ପାଇଁ ବିଭିନ୍ନ ଥଟ୍ଟା ଆରମ୍ଭ ହୋଇଥିଲା। ଆଇଫୋନ୍ 12 ର ମୂଲ୍ୟ ଏତେ ଅଧିକ ଯେ ଲୋକମାନେ ସୋସିଆଲ ମିଡିଆରେ କିଡନୀ ବିକ୍ରୟ ବିଷୟରେ ଥଟ୍ଟା କରୁଥିଲେ | ଏକ ଆଇଫୋନ୍ କିଣିବାର ଅର୍ଥ ଏବଂ ଥଟ୍ଟା ଖୁବ୍ ଶୀଘ୍ର ଭାଇରାଲ୍ ହେଲା | ଗୋଟିଏ ମିମରେ ଏହା ଲେଖାଥିଲା ଯେ ଯଦି ଲୋକମାନେ ଆଇଫୋନ୍ କିଣିବାକୁ ଚାହାଁନ୍ତି ତେବେ କିଡନୀ ବିକ୍ରୟ କରିବାକୁ ପଡିବ। ଯଦିଓ ଲୋକମାନେ ଏହି ସବୁ ଜିନିଷକୁ ଥଟ୍ଟା ଭାବରେ ଲେଖିଛନ୍ତି, କିନ୍ତୁ ଜଣେ ବ୍ୟକ୍ତି ସେହି ଭୁଲ୍ କରିଛନ୍ତି | ହଁ, ଏହି ବ୍ୟକ୍ତି ଆଇଫୋନ୍ କିଣିବା ପାଇଁ କିଡନୀ ବିକ୍ରି କରିଥିଲେ |

ବାସ୍ତବରେ ଏହି ଘଟଣା ଚାଇନାରୁ ଆସିଛି। 2011 ରେ, ଚାଇନାର ଅନ୍ହୁଇରେ ରହୁଥିବା ୱାଙ୍ଗ ଶାଙ୍ଗକୁନ୍ ନାମକ ଜଣେ 17 ବର୍ଷ ବୟସ୍କ ବ୍ୟକ୍ତି ଆଇପ୍ୟାଡ୍ ଏବଂ ଆଇଫୋନ୍ କିଣିବା ପାଇଁ କିଡନୀ ବିକ୍ରି କରିଥିଲେ। ଯେତେବେଳେ ୱାଙ୍ଗ ଶାଙ୍ଗକୁନ୍ ତାଙ୍କ କିଡନୀ ବିକ୍ରି କଲେ, ସେତେବେଳେ ସେ କହିଥିଲେ ଯେ ଜୀବନ୍ତ ରହିବା ପାଇଁ ଗୋଟିଏ କିଡନୀ ଯଥେଷ୍ଟ ଅଟେ | ତାଙ୍କୁ ଦୁଇଟି କିଡନୀ କଣ ପାଇଁ ଦରକାର |

ୱାଙ୍ଗ ଶାଙ୍ଗକୁନ୍ ସେହି ସମୟରେ ତାଙ୍କ କିଡନୀକୁ 3273 ଡଲାରରେ ବିକ୍ରି କରିଥିଲେ | ତାଙ୍କୁ 25 ବର୍ଷ | ବର୍ତ୍ତମାନ ତାଙ୍କ ଅବସ୍ଥା ଏପରି ହୋଇଛି ଯେ ସେ ସମ୍ପୂର୍ଣ୍ଣ ଶଯ୍ୟାରେ ଅଛନ୍ତି ଏବଂ ଡାଏଲିସିସରେ ରହୁଛନ୍ତି। ଏହି ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କ ଇଛା ତାଙ୍କୁ ଜୀବନ ଏବଂ ମୃତ୍ୟୁ ମଧ୍ୟରେ ଠିଆ କରାଇଦେଇଛି | ବେଆଇନ ଅସ୍ତ୍ରୋପଚାର ପରେ ୱାଙ୍ଗ ଶ୍ୟାଙ୍ଗକୁନ୍ ତାଙ୍କ ଶରୀରର ଡାହାଣ କିଡନୀ ବିକ୍ରି କରି ଦେଇଛନ୍ତି। ପରେ ସେ ଜାଣିବାକୁ ପାଇଲେ ଯେ ଅସ୍ତ୍ରୋପଚାରର କିଛି ବର୍ଷ ପରେ, ତାଙ୍କ କିଡନୀରେ ଅବହେଳା ହେତୁ ଏକ ଖରାପ ଅପରେସନ୍ ଅବସ୍ଥାନ ଏବଂ ଅପରେଟିଭ୍ ପରେ ଚିକିତ୍ସାରେ ତାଙ୍କର ସଂକ୍ରମଣ ହୋଇଥିଲା। ଏହି ସଂକ୍ରମଣ ସମୟ ସହିତ ପଢିବାକୁ ଲାଗିଲା | ତାଙ୍କୁ ପ୍ରତିଦିନ ଡାୟଲିସିସ୍ କରିବାକୁ ପଡୁଛି |

Share Your Views In Comments Below

comments