ଏ ହଉଛନ୍ତି ଦୁନିଆର ସବୁଠାରୁ କଳା ଝିଅ କିନ୍ତୁ ତଥାପି ଏହି ଲକ୍ଷ ଲକ୍ଷ ଲୋକ ତାଙ୍କର ସୁନ୍ଦରତା ଦେଖିବା ପାଇଁ ପାଗଳ, ଫୋଟୋ ଦେଖିଲେ ଆପଣ ବି ହେଇଯିବେ ଦିୱାନା

ଆମ ସମାଜରେ କଳା ଗୋରା ମାନଙ୍କୁ ଦୀର୍ଘ ସମୟ ଧରି ତୁଳନା କରାଯାଇଆସୁଛି | ସମଗ୍ର ବିଶ୍ୱ ମନେ ରଖିଥିବ ଯେ ଦକ୍ଷିଣ ଆଫ୍ରିକାରେ ଏହି ରଙ୍ଗ ଭେଦଭାବ ବିରୋଧରେ ମହାତ୍ମା ଗାନ୍ଧୀ କେତେ ଯୁଦ୍ଧ କରିଥିଲେ। କେବଳ ଭାରତରେ ନୁହେଁ ବାହାରେ ଥିବା ଦେଶରେ ମଧ୍ୟ ଭାରତରେ ଭେଦଭାବ ରହିଆସିଛି। ଆମେ ନିଶ୍ଚିତ ଯେ ଏକବିଂଶ ଶତାବ୍ଦୀରେ ଆମେ ପହଞ୍ଚିଛୁ | କିନ୍ତୁ ଆଜି ବି କିଛି ଅଦ୍ଭୁତ ଜିନିଷ ଅଛି ଯାହା ଆମେ ଅନୁସରଣ କରୁଛୁ ।ଆଜି ଆମେ ଆପଣଙ୍କୁ ଏପରି ଏକ ସୁନ୍ଦର କଳା ଝିଅର କାହାଣୀ କହିବାକୁ ଯାଉଛୁ ଯାହାର ରଙ୍ଗ କଳା କିନ୍ତୁ ଏହା ସତ୍ତ୍ୱେ ଦୁନିଆର ପ୍ରତ୍ୟେକ ସୁନ୍ଦରୀ ତାଙ୍କ ସୌନ୍ଦର୍ଯ୍ୟ ପାଇଁ ପାଗଳ | ତେବେ ଆସନ୍ତୁ ଜାଣିବା ଏହି କଳା ଝିଅଟି କିଏ, ଲୋକମାନେ ଏହାର ସୌନ୍ଦର୍ଯ୍ୟରେ କାହିଁକି ପାଗଳ |

ଗୋଟିଏ ପଟେ, ଆଜି ବି, ଏପରି କିଛି ଲୋକ ଅଛନ୍ତି ଯେଉଁମାନେ କଳା ଧଳା ଆଧାରରେ ଲୋକଙ୍କୁ ଚିହ୍ନଟ କରନ୍ତି, ଯେତେବେଳେ ଆମର ପରିବର୍ତ୍ତିତ ସମାଜରେ ଅନେକ ଲିଗ୍ ଅଛି ଯେଉଁଥି ପାଇଁ ଜଣେ ବ୍ୟକ୍ତିର ପରିଚୟ ସେମାନଙ୍କ କଳା ଏବଂ ଧଳା ରଙ୍ଗ ଉପରେ ନୁହେଁ, ବରଂ ଏହାର ପ୍ରତିଭା | , ଭିତର ସୌନ୍ଦର୍ଯ୍ୟ ଏବଂ ଶରୀର ଭାଷା ଉପରେ ଆଧାରିତ | ଆସନ୍ତୁ ଆପଣଙ୍କୁ କହିବା ଯେ ଦୁନିଆର ଲକ୍ଷ ଲକ୍ଷ ଧଳା ଲୋକଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ଏପରି ଏକ କଳା ଝିଅମଧ୍ୟ ଅଛନ୍ତି, ଯିଏ ନିଜର ସୌନ୍ଦର୍ଯ୍ୟ ଏବଂ ପ୍ରତିଭା ହେତୁ ଦୁନିଆରେ ଏକ ଭିନ୍ନ ସ୍ଥାନ ସୃଷ୍ଟି କରିଛନ୍ତି |

ହଁ, ମୁଁ ଆପଣଙ୍କୁ କହିବି ଯେ ଆଜି ଆମେ ଆପଣଙ୍କୁ କହିବାକୁ ଯାଉଥିବା ଝିଅ ପ୍ରକୃତରେ ଖୋଡିଆ ଡିଆପ୍, ଯିଏ ଫ୍ରାନ୍ସର ସେନେଗାଲରେ ରୁହନ୍ତି | ମୁଁ ଆପଣଙ୍କୁ କହିବି ଯେ ଏହି 22 ବର୍ଷର ଝିଅଟି ନିଶ୍ଚିତ ଭାବରେ କଳା ରଙ୍ଗର, କିନ୍ତୁ ଏହା ସ୍ଵତ୍ତ୍ୱେ ତାଙ୍କର ସୌନ୍ଦର୍ଯ୍ୟ ଏପରି ଯେ ଏଥିରେ ଲକ୍ଷ ଲକ୍ଷ ପାଗଳ ଲୋକ ଅଛନ୍ତି ଏବଂ ତେଣୁ ଲୋକମାନେ ତାଙ୍କ ବ୍ଲାକ ବିୟୁଟି ନାମରେ ମଧ୍ୟ ଜାଣିଛନ୍ତି |

ମୁଁ ଆପଣଙ୍କୁ କହିଦେବି ଯେ ଖୋଦିଆ ଡିଆପ୍ 31 ଡିସେମ୍ବର 1996 ରେ ଫ୍ରାନ୍ସର ସେନେଗାଲରେ ଜନ୍ମଗ୍ରହଣ କରିଥିଲେ ଏବଂ ଆଜି ଖୋଦିଆ ସୌନ୍ଦର୍ଯ୍ୟ ଦୃଷ୍ଟିରୁ ବିଶ୍ୱ ର ମହିଳାମାନଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ଏକ ନମ୍ବର ସ୍ଥାନରେ ଅଛନ୍ତି | ଖୋଦିଆଙ୍କ ଏହି ଚିତ୍ରଗୁଡ଼ିକୁ ଦେଖିବା ଭୁଲ୍ ହେବ ନାହିଁ ଯେ ତୁମର ସୁନ୍ଦର ହେବା ଜରୁରୀ ନୁହେଁ, ଯଦିଓ ତୁମର ସୁନ୍ଦର ରଙ୍ଗ ଥାଏ, କୃଷ୍ଣମାନେ ମଧ୍ୟ ସୁନ୍ଦର ହୋଇପାରନ୍ତି | ଆସନ୍ତୁ ଜାଣିବା ଯେ ଖୋଡିଆ ଡିଆପ୍ ବୃତ୍ତି ଅନୁଯାୟୀ ଏକ ମଡେଲ୍ ଏବଂ ଖୋଦିଆ ତାଙ୍କର ପ୍ରଥମ ଫଟୋସୁଟ୍ ପରେ ସୋସିଆଲ୍ ମିଡିଆରେ ବହୁତ ପ୍ରସିଦ୍ଧ ହୋଇପାରିଛନ୍ତି |

ଆଜି ସାରା ବିଶ୍ୱରେ ହଜାର ହଜାର ଲୋକ ଅଛନ୍ତି, ଯେଉଁମାନେ ଖୋଦିଆ ଡିଆପଙ୍କ ସୌନ୍ଦର୍ଯ୍ୟର ଜଣେ ବଡ଼ ପ୍ରଶଂସକ ଅଟନ୍ତି ଏବଂ ସାରା ବିଶ୍ୱରେ ଲୋକମାନେ ତାଙ୍କୁ ବ୍ଲାକ ବିୟୁଟି ”, “ମେଲାନିନ ଦେବୀ” “ଅଙ୍ଗାର” ଏବଂ “କଳା ରାଣୀ” ଭଳି ଅନେକ ଡାକନାମ ଦ୍ୱାରା ଜାଣିଛନ୍ତି |ଖୋଡିଆ ଡିଆପଙ୍କ ସୌନ୍ଦର୍ଯ୍ୟର ସବୁଠାରୁ ବଡ ରହସ୍ୟ ହେଉଛି ଯେ ରଙ୍ଗ କଳା ହୋଇଥିଲେ ମଧ୍ୟ ସେମାନଙ୍କର ବୈଶିଷ୍ଟ୍ୟ ଏତେ ଭଲ ଯେ ଲୋକମାନେ ନିଜକୁ ବିସ୍ମିତ ହେବାକୁ ଅଟକାଇ ପାରିବେ ନାହିଁ | ଖୋଦିଆ ଡିଆପ୍ ହେଉଛି ଦୁନିଆର ପ୍ରଥମ କଳା ମଡେଲ୍ ଯାହାର ନାମ ଭୋଗ୍ ମାଗାଜିନରୁ ଟାଇମ୍ସ ପତ୍ରିକା ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ପ୍ରକାଶିତ ହୋଇଛି |

Share Your Views In Comments Below

comments