60 କୋଟି ଟଙ୍କାର ଫାର୍ମ ହାଉସ,4 କୋଟି ଟଙ୍କାର ଗାଡି, ଜାଣନ୍ତୁ କେତେ କୋଟି ଟଙ୍କାର ସମ୍ପତିର ମାଲିକ ଅଟନ୍ତି ବାହୁବଲୀ Prabhas, ଜାଣିଲେ ହୋସ ଉଡିଯିବ

ପ୍ରଭାସ ଦକ୍ଷିଣ ଚଳଚ୍ଚିତ୍ର ଇଣ୍ଡଷ୍ଟ୍ରିର ଜଣେ ସୁପରଷ୍ଟାର | ଫିଲ୍ମ ‘ବାହୁବଲୀ’ର ସଫଳତା ପରେ ପ୍ରଭାସଙ୍କ ଲୋକପ୍ରିୟତାରେ ଅହେତୁକ ବୃଦ୍ଧି ଘଟିଛି। ପ୍ରଭାସଙ୍କ ପ୍ରଶଂସକଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା କୋଟି କୋଟିରେ ଅଛି। ଆଜିକାଲି ସେ ଆଗାମୀ ଚଳଚ୍ଚିତ୍ର ‘ଆଦିପୁରୁଷ’ ପାଇଁ ହେଡଲାଇନରେ ଅଛନ୍ତି। ଆଜିର ଏହି କାହାଣୀରେ, ଆମେ ପ୍ରଭାସଙ୍କ ବିଷୟରେ କହୁଛୁ, କାରଣ ଆଜି ତାଙ୍କର ଜନ୍ମଦିନ | ପ୍ରଭାସଙ୍କୁ 41 ବର୍ଷ ବୟସ ହୋଇଛି |

ପ୍ରଭାସଙ୍କ ଜନ୍ମଦିନରେ, ଯେଉଁମାନେ ତାଙ୍କୁ ଅଭିନନ୍ଦନ ବାର୍ତ୍ତା ପଠାଉଛନ୍ତି, ସେମାନଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା ହେଉଛି ଲକ୍ଷ ଲକ୍ଷରେ ଅଛି | ପ୍ରଭାସ 23 ଅକ୍ଟୋବର 1973 ରେ ଚେନ୍ନାଇରେ ଜନ୍ମଗ୍ରହଣ କରିଥିଲେ | ଅନେକ ଲୋକ ଜାଣି ନାହିଁ ଯେ ପ୍ରଭାସଙ୍କ ପ୍ରକୃତ ନାମ ହେଉଛି ‘ଉପପାଲପତି ଭେଙ୍କଟା ସତ୍ୟନାରାୟଣ ପ୍ରଭାସ ରାଜୁ’। ବାହୁବଲୀ ଚଳଚ୍ଚିତ୍ର ପରେ ଲୋକମାନେ ପ୍ରଭାସଙ୍କୁ ‘ବାହୁବଲୀ’ ନାମରେ ଜାଣିବା ଆରମ୍ଭ କରିଛନ୍ତି।

ପ୍ରଭାସଙ୍କ ନାମ ମଧ୍ୟ ତାରକାମାନଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ଅନ୍ତର୍ଭୁକ୍ତ, ଯେଉଁମାନଙ୍କୁ କେବଳ ଦକ୍ଷିଣ ନୁହେଁ ହିନ୍ଦୀ ସିନେମାର ଦର୍ଶକମାନେ ମଧ୍ୟ ଭଲ ପାଆନ୍ତି | ‘ବାହୁବଲୀ’ ଏବଂ ‘ବାହୁବଲୀ’ 2 ର ଅପାର ସଫଳତା ପରେ ପ୍ରଭାସ ବିଶ୍ୱବ୍ୟାପୀ ମାନ୍ୟତା ପାଇବା ଆରମ୍ଭ କରିଛନ୍ତି | ଚଳଚ୍ଚିତ୍ରର ‘ବାହୁବଲୀ’ ବାସ୍ତବ ଜୀବନରେ ମଧ୍ୟ ‘ବାହୁବଲୀ’ ବୋଲି କହିବା ଭୁଲ ହେବ ନାହିଁ | ଆଜିର କାହାଣୀରେ, ଆମେ ଆପଣଙ୍କୁ ପ୍ରଭାସଙ୍କ ସମ୍ପତ୍ତି ଏବଂ ତାଙ୍କର ନେଟ ଆମାଉନ୍ଟ ବିଷୟରେ କହିବୁ |

196 କୋଟିର ନେଟ୍ ଆମାଉନ୍ଟ, ବାର୍ଷିକ ଆୟ ହେଉଛି 45 କୋଟି

18 ବର୍ଷ ଧରି ଫିଲ୍ମ ଇଣ୍ଡଷ୍ଟ୍ରିରେ ରହିବା ପରେ ପ୍ରଭାସ ଦକ୍ଷିଣର ସବୁଠାରୁ ଦାମୀ କଳାକାର ହୋଇପାରିଛନ୍ତି | ବାହୁବଲୀ ଧାରାବାହିକ ପାଇଁ ପ୍ରଭାସଙ୍କୁ 25 କୋଟି ଦିଆଯାଇଥିବାବେଳେ ତାଙ୍କୁ ‘ସାହୋ’ ଫିଲ୍ମ ପାଇଁ 30 କୋଟି ଟଙ୍କା ମିଳିଥିଲା। ସେ ଅନେକ ଅଗ୍ରଣୀ ବ୍ରାଣ୍ଡର ଆମ୍ବାସଡର ମଧ୍ୟ ଅଟନ୍ତି | ସେ ଚଳଚ୍ଚିତ୍ର ଏବଂ ବିଜ୍ଞାପନରୁ ବାର୍ଷିକ 45 କୋଟି ରୋଜଗାର କରନ୍ତି | ସାମ୍ପ୍ରତିକ ଆକଳନ ଅନୁଯାୟୀ, ପ୍ରଭାସଙ୍କ ନେଟ୍ ମୂଲ୍ୟ 196 କୋଟି ଅଟେ।

60 କୋଟିର ଫାର୍ମ ହାଉସ୍

ପ୍ରଭାସ ବିଳାସପୂର୍ଣ୍ଣ ଜୀବନଯାପନ କରିବାକୁ ପସନ୍ଦ କରନ୍ତି। ସେ ରହୁଥିବା ହାଇଦ୍ରାବାଦର ସବୁଠାରୁ ମହଙ୍ଗା ଏବଂ ପୋଶ ଅଞ୍ଚଳରେ ପ୍ରଭାସଙ୍କର ଏକ ବିଳାସପୂର୍ଣ୍ଣ ଫାର୍ମ ହାଉସ୍ ଅଛି | ଏହି ଫାର୍ମ ହାଉସର ମୂଲ୍ୟ ପ୍ରାୟ 60 କୋଟି ଅଟେ। ସେ 2014 ରେ ଫାର୍ମ ହାଉସ୍ କିଣିଥିଲେ | ଏହି ଫାର୍ମହାଉସ୍ ଭିତରେ ସମସ୍ତ ସୁବିଧା ଉପଲବ୍ଧ |

ଜିମ୍ ବ୍ୟତୀତ ସୁଇମିଂ ପୁଲ୍, ଥିଏଟର, ଫାର୍ମ ହାଉସରେ କ୍ରୀଡା କ୍ଷେତ୍ର ସହ ମଧ୍ୟ ଏକ ପାର୍ଟି ଏରିଆ ଅଛି | ପ୍ରଭାସଙ୍କ ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ଦେଖି ଯେକେହି କହିପାରିବେ ଯେ ସେ ଜଣେ ଫିଟନେସ୍ ଫ୍ରାକ୍ ଏବଂ ସେଥିପାଇଁ ସେ ଜିମ୍ ପାଇଁ 1.5 କୋଟି ଟଙ୍କା ଖର୍ଚ୍ଚ କରିଛନ୍ତି। ତାଙ୍କ ଜିମରେ ବ୍ୟାୟାମ ପାଇଁ ସମସ୍ତ ଉପକରଣ ଅଛି |

ବିଳାସପୂର୍ଣ୍ଣ ଏବଂ ମହଙ୍ଗା ଯାନ

ପ୍ରଭାସଙ୍କର ଗୋଟିଏ କିମ୍ବା ଦୁଇଟି ଯାନ ନାହିଁ କିନ୍ତୁ ସମସ୍ତ ଯାନର ମୂଲ୍ୟ ଲକ୍ଷ ଲକ୍ଷ କୋଟି ଟଙ୍କା | ପ୍ରଭାସଙ୍କର 8 କୋଟି ମୂଲ୍ୟର ଏକ ରୋଲ୍ସ ରୋଏସ୍ ଫାଣ୍ଟମ୍ ଅଛି | ସେ ପ୍ରାୟତ ଏହି କାରରେ ଯାତ୍ରା କରୁଥିବା ଦେଖାଯାଏ | ଏହା ଦୁନିଆର ସବୁଠାରୁ ମହଙ୍ଗା ଯାନ ବୋଲି କୁହାଯାଉଛି। ଏହା ବ୍ୟତୀତ ତାଙ୍କର 3.89 କୋଟି ମୂଲ୍ୟର ରେଞ୍ଜ ରୋଭର ଅଛି।

କେବଳ ଏତିକି ନୁହେଁ, ପ୍ରଭାସଙ୍କର ଏକ ଜାଗୁଆର XJR ମଧ୍ୟ ଅଛି, ଯାହାର ମୂଲ୍ୟ 2 କୋଟି ଅଟେ | ତାଲିକା ସେଠାରେ ଶେଷ ହୁଏ ନାହିଁ, ପ୍ରଭାସଙ୍କର ବିଏମଡବ୍ଲୁ X3 ମଧ୍ୟ ଅଛି, ଯାହାର ମୂଲ୍ୟ 68 ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କା | ପ୍ରଭାସ କେବଳ ଯାନ ପ୍ରତି ଆଗ୍ରହୀ ନୁହଁନ୍ତି, ବାଇକ୍ ମଧ୍ୟ ଭଲ ପାଆନ୍ତି | ତାଙ୍କ ସଂଗ୍ରହରେ ଅନେକ ଦାମୀ ବାଇକ୍ ମଧ୍ୟ ଅଛି | ସର୍ବାଧିକ ଟିକସ ଦେଉଥିବା ଅଭିନେତାମାନଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ପ୍ରଭାସଙ୍କ ନାମ ମଧ୍ୟ ଅନ୍ତର୍ଭୁକ୍ତ | ସେ ତାଙ୍କ ରୋଜଗାରର ଏକ ବଡ଼ ଅଂଶକୁ ଦାନ ପାଇଁ ମଧ୍ୟ ଦାନ କରନ୍ତି |

‘ଆଦିପୁରୁଷ’ ହେଉଛି ପରବର୍ତ୍ତୀ ଚଳଚ୍ଚିତ୍ର

ନିକଟରେ ପ୍ରଭାସ ତାଙ୍କ ଇନଷ୍ଟାଗ୍ରାମ ଆକାଉଣ୍ଟରେ ଆଦିପୁରୁଷ ଫିଲ୍ମର ପ୍ରଥମ ଲୁକ୍ ସେୟାର କରିଥିଲେ। ଫିଲ୍ମର ପୋଷ୍ଟର ସେୟାର କରି ପ୍ରଭାସ ଲେଖିଛନ୍ତି, “ମନ୍ଦ ଉପରେ ଭଲର ବିଜୟ ଉତ୍ସବ ପାଳନ”। ଏହା ଏକ ଆକ୍ସନ୍ ଫିଲ୍ମ ହେବ, ଯାହାର ସୁଟିଂ 2021 ଆରମ୍ଭରୁ ଆରମ୍ଭ ହେବ | ଏହି ଚଳଚ୍ଚିତ୍ରଟି ହିନ୍ଦୀ ବ୍ୟତୀତ ତେଲୁଗୁ ଭାଷାରେ ସୁଟିଂ କରାଯିବ। 2022 ମସିହାରେ, ଏହାକୁ ମାଲାୟାଲମ୍ ଏବଂ କନ୍ନଡ ଭାଷାରେ ନାମିତ କରାଯିବ ଏବଂ ମୁକ୍ତ କରାଯିବ | ବାହୁବଲୀର ଅପାର ସଫଳତା ପରେ ପ୍ରଶଂସକମାନେ ଏହି ମେଗା ବଜେଟ୍ ଚଳଚ୍ଚିତ୍ରକୁ ଉତ୍ସାହର ସହିତ ଅପେକ୍ଷା କରିଛନ୍ତି |

Share Your Views In Comments Below

comments