LIC ର ଏହି ଯୋଜନାରେ ନିବେଶ କରନ୍ତୁ 160 ଟଙ୍କା ଆଉ ଫେରସ୍ତ ପାଆନ୍ତୁ 23 ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କା… ଏମିତି ଉଠାନ୍ତୁ ଲାଭ

ଲାଇଫ୍ ଇନସୁରାନ୍ସ କର୍ପୋରେସନ୍ ଅଫ୍ ଇଣ୍ଡିଆ ହେଉଛି ଏକ ସରକାରୀ ବୀମା କମ୍ପାନୀ | ଯାହା ବିଭିନ୍ନ ବୀମା ଏବଂ ବିନିଯୋଗ ବିକଳ୍ପ ପ୍ରଦାନ କରେ | LIC ର ଅଧିକାଂଶ ନୀତି ଲୋକମାନେ ପସନ୍ଦ କରନ୍ତି | ଯଦି ଆପଣ ଅଳ୍ପ ବିନିଯୋଗରେ ଅଧିକ ରିଟର୍ଣ୍ଣ ପାଇବାକୁ ଚାହୁଁଛନ୍ତି, ତେବେ ଆପଣଙ୍କର ଏହି ଇଚ୍ଛା ପୂରଣ ହୋଇପାରିବ | ଏଥିପାଇଁ ଏଲଆଇସି ଏକ ଯୋଜନା ଆରମ୍ଭ କରିଛି। ଯାହାର ନାମ ହେଉଛି LIC ନିୟୁ କ୍ୟାସବ୍ୟାକ ପଲିସି |

ଏହି ଯୋଜନାର ବିଶେଷତ୍ୱ ​​ହେଉଛି ଯେ ପ୍ରତିବର୍ଷ ବୀମାଭୁକ୍ତ ବ୍ୟକ୍ତି ଟଙ୍କା ଫେରସ୍ତ କରନ୍ତି, ମେଚରୀଟିରେ ଭଲ ରିଟର୍ଣ୍ଣ ପାଇବା ସହିତ 5 ବର୍ଷରେ ଟିକସ ବୀମା ସୁବିଧା ମଧ୍ୟ ପାଇଥା’ନ୍ତି | LIC ର ଏହି କ୍ୟାସବ୍ୟାକ୍ ଯୋଜନା ହେଉଛି ଏକ ସଂଯୁକ୍ତ ଜୀବନ ବୀମା ପଲିସି | ଯାହା ଗ୍ୟାରେଣ୍ଟି ରିଟର୍ନ ଏବଂ ବୋନସ୍ ପ୍ରଦାନ କରେ | ଏହି ଯୋଜନା ନେବାକୁ ଆପଣ 20 ବର୍ଷ ଏବଂ 25 ବର୍ଷ ଆକାରରେ 2ଟି ବିକଳ୍ପ ପାଇବେ |

ଏହି ନୀତି ଏକ ସମ୍ପୂର୍ଣ୍ଣ ଟିକସ ମୁକ୍ତ ନୀତି |ଏହା ସହିତ, ଏହାର ସୁଧ, ପ୍ରିମିୟମ ଦେୟ ଏବଂ ମେଚରୀଟି ଉପରେ ପ୍ରାପ୍ତ ରାଶି ଉପରେ କୌଣସି ଟିକସ ରହିବ ନାହିଁ | ଏହି ଯୋଜନାରେ ଯଦି ଆପଣ 25 ବର୍ଷ ପାଇଁ ପ୍ରତିଦିନ 160 ଟଙ୍କା ବିନିଯୋଗ କରନ୍ତି, ତେବେ 25 ବର୍ଷ ପରେ ଆପଣ 23 ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କା ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ପାଇବେ |

LIC ଅନୁଯାୟୀ, 13 ବର୍ଷରୁ 50 ବର୍ଷ ବୟସ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ବ୍ୟକ୍ତି ଏହି ଯୋଜନା ନେଇପାରିବେ | ଏହି ଯୋଜନାରେ, ପ୍ରତ୍ୟେକ ପଞ୍ଚମ ବର୍ଷ ଅର୍ଥାତ୍ 5 ବର୍ଷ, ଦଶମ ବର୍ଷ, 15 ବର୍ଷ, 20 ବର୍ଷ, ଆପଣ 15-20% ଟଙ୍କା ଫେରସ୍ତ ପାଇବେ | ମାତ୍ର ପ୍ରିମିୟମର ଅତି କମରେ 10% ଜମା ହେଲେ ହିଁ ଏହା ଘଟିବ |

ଏହା ସହିତ ନିବେଶକମାନଙ୍କୁ ମେଚରୀଟି ଉପରେ ବୋନସ ଦିଆଯିବ | ଏହି ଯୋଜନାରେ ସମୁଦାୟ ଆକସ୍ମିକ ମୃତ୍ୟୁ ପାଇଁ 10 ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କା ମଧ୍ୟ ଉପଲବ୍ଧ ହେବ | ମେଚରୀଟି ଉପରେ ନିବେଶକମାନଙ୍କୁ ମଧ୍ୟ ଏକ ବୋନସ ଦିଆଯିବ |

Share Your Views In Comments Below

comments