ଲକ୍ଷ ଲକ୍ଷ ମହୁମାଛି ହଠାତ ଏରପ୍ଲେନ ଉପରେ କରିଦେଲେ ଆକ୍ରମଣ, ତା’ପରେ ଯାହା ହେଲା କେହି ବି ବିଶ୍ୱାସ କରିପାରିଲେ ନାହିଁ …

ଗୋଟେ ମହୁମାଛିକୁ ଦେଖି ହିଁ ଭୟ ଆସିଥାଏ, ଯେତେବେଳେ ସେମାନଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା ଲକ୍ଷ ଲକ୍ଷରେ ଥାଏ, ସେମାନେ ଅତ୍ୟନ୍ତ ବିପଜ୍ଜନକ ହୋଇଯାଆନ୍ତି | ଯଦି ଗୋଟିଏ ମହୁମାଛିର କାମୁଡ଼ି ସାତ ପୁରୁଷ ମନେ ପଡିଯାଆନ୍ତି | ଏପରି ପରିସ୍ଥିତିରେ ଯଦି ଲକ୍ଷ ଲକ୍ଷ ମହୁମାଛି ଏକାଠି ଆକ୍ରମଣ କରନ୍ତି ତେବେ କଣ ହେବ? ଏପରି ଏକ ଦୃଶ୍ୟ କୋଲକାତା ବିମାନବନ୍ଦରରେ ଦେଖିବାକୁ ମିଳିଥିଲା ​​| ଲକ୍ଷ ଲକ୍ଷ ମହୁମାଛି ଏଠାକୁ ଆସି ଏକ ବିମାନ ଉପରେ ଆକ୍ରମଣ କରିଥିଲେ।

ଏହି ମହୁମାଛି ହଠାତ୍ ଏକାଠି ଆସିଲେ ଏବଂ ଭିଷ୍ଟାରା ବିମାନର ଝରକା ଥିବା ଅଂଶରେ ବସି ତାହାକୁ ସମ୍ପୂର୍ଣ୍ଣ ରୂପେ ଘେରି ଗଲେ| ରବିବାର ସନ୍ଧ୍ୟା ଏବଂ ସୋମବାର ସକାଳେ ଏହି ଘଟଣା ଦୁଇଥର ଘଟିଛି। ଏହି ସମୟରେ ବିମାନଟି ଏକ ଘଣ୍ଟା ବିଳମ୍ବ ହୋଇଥିଲା | ବିମାନରେ ଏତେ ସଂଖ୍ୟକ ମହୁମାଛି ଜମା ହୋଇଯାଇଥିଲା ଯେ ସେମାନଙ୍କୁ ହଟାଇବାକୁ ବହୁତ ସମୟ ଲାଗିଥିଲା ​​|

ଏହି ମହୁମାଛିମାନଙ୍କୁ ବିମାନର ଉପରୁ ବାହାର କରିବା ପାଇଁ ୱାଟର ଜେଟ୍ ସ୍ପ୍ରେ କରିବାକୁ ପଡୁଥିଲା | ଏଭଳି ପରିସ୍ଥିତିରେ ସନ୍ଧ୍ୟା 5:30 ରେ ବିମାନ ଉଡ଼ାଣ କରିବାକୁ ଥିବା ବିମାନଟି ସନ୍ଧ୍ୟା 6:30 ରେ ଛାଡିଥିଲା ​​| ଭିଷ୍ଟାରର ଗ୍ରାଉଣ୍ଡ କର୍ମଚାରୀମାନେ ଏହି ମହୁମାଛିଙ୍କୁ ବହୁତ କଷ୍ଟରେ ହଟାଇ ଦେଇଥିଲେ। ସୋମବାର ସକାଳେ ପୁଣି ଥରେ ବିମାନରେ ଲକ୍ଷ ଲକ୍ଷ ମହୁମାଛି ଏକାଠି ହୋଇ ବସି ପଡିଥିଲେ।

ଏହି ମହୁମାଛି ହଟାଇବାକୁ ଆଉ ସମୟ ଲାଗିଲା, ଯେଉଁଥିପାଇଁ 10:30 ବିମାନ 11:30 ରେ ଛାଡିଲା | କିଛି ପାଇଲଟଙ୍କ ଅନୁଯାୟୀ, ବିମାନରୁ ମହୁମାଛି ନହଟାଯିବା ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ କୌଣସି ପାଇଲଟ୍ ବିମାନ ଉଡ଼ାଇ ପାରିବେ ନାହିଁ। ଯଦି ସେମାନେ ତାହା କରନ୍ତି ତେବେ ଦୁର୍ଘଟଣାର ସମ୍ଭାବନା ଅଛି |

କୋଲକାତା ବିମାନବନ୍ଦର ନିର୍ଦ୍ଦେଶକ କୌଶିକ ଭଟ୍ଟାଚାର୍ଯ୍ୟଙ୍କ ଅନୁଯାୟୀ ଆଜିକାଲି ଏଭଳି ଘଟଣା ବୃଦ୍ଧି ପାଇବାରେ ଲାଗିଛି। ଏଭଳି ପରିସ୍ଥିତିରେ ବିମାନ ବନ୍ଦର ଗ୍ରାଉଣ୍ଡ ଏବଂ ଟର୍ମିନାଲ ବିଲଡିଂ ଯାଞ୍ଚ କରି ଦେଖାଯାଉଛି କିନ୍ତୁ ମହୁମାଛିମାନେ କୌଣସି ବସା କରିନାହାଁନ୍ତି।

ମହୁମାଛି ଛତାନ ପାଇବା ପରେ ଏହା ଅନୁମାନ କରାଯାଉଛି ଯେ ବିମାନରେ ବସିଥିବା ଏହି ମହୁମାଛି ବୁଲୁଥିବା ମହୁମାଛି ହୋଇପାରେ ବୋଲି ବିଶ୍ୱାସ କରାଯାଏ | ଏହିପରି ମହୁମାଛି ରାସ୍ତାରେ କିଛି ସମୟ ପାଇଁ ବସିଥା’ନ୍ତି | ସେମାନଙ୍କୁ ୱାଟର ଜେଟ୍ ସ୍ପ୍ରେ ସହିତ ହଟା ଯାଇଥିଲା |

Share Your Views In Comments Below

comments