OMG ଛେଳି ଦେଲା ଏମିତି ଛୁଆକୁ ଜନ୍ମ ଦେଖିଲା ପରେ ପୁରା ଗାଁ ରହିଗଲା ସ୍ତବ୍ଦ, ତାପରେ ଲୋକମନେ କରିଦେଲେ ଏମିତି କାମ ଜାଣିଲେ ଆଶ୍ଚର୍ଯ୍ୟ ହେଇଯିବେ….

ଉତ୍ତରପ୍ରଦେଶର କାନପୁରରେ ଏକ ଛେଳି ମାଙ୍କଡ଼ ଭଳି ମୁହଁ ଥିବା ଶାବକକୁ ଜନ୍ମ ଦେଇଥିଲା |ଏହାକୁ ଦେଖି ସେଠାରେ ଉପସ୍ଥିତ ଥିବା ଲୋକମାନେ ଆଶ୍ଚର୍ଯ୍ୟ ହୋଇଗଲେ | ଲୋକମାନେ ହନୁମାନଙ୍କ ଅବତାର ଭାବରେ ଶାବକକୁ ପୂଜା କରିବା ଆରମ୍ଭ କଲେ | ଏହି ଶାବକଟି ମରିଯାଇଥିଲେ ମଧ୍ୟ ବହୁ ସଂଖ୍ୟାରେ ଲୋକ ଏହି ଶାବକକୁ ଚମତ୍କାର ଭାବି ଦେଖିବାକୁ ଆସିଥିଲେ |

କିଏ ହାତ ଯୋଡି ଏହି ଶାବକ ନିକଟରେ ଛିଡାହୋଇଥିଲା ତ, କେହି ଶାବକ ପାଖରେ ଟଙ୍କା ରଖୁଥିଲା | କାନପୁରର ଜାହାଙ୍ଗୀରାବାଦ ର ବାସିନ୍ଦା ସୀତାରାମ କୋଠରିୟାଙ୍କ ଛେଳି ରାତିରେ 5 ଟି ଶାବକ ଜନ୍ମ ଦେଇଥିଲା |

ସକାଳେ ସୀତାରାମ ଦେଖିଲେ ଯେ, ଗୋଟିଏ ଶାବକ ଅନ୍ୟ ଶାବକ ମାନଙ୍କଠାରୁ ଭିନ୍ନ ଥିଲା | ତାହାର ମୁହଁ ମାଙ୍କଡ଼ ଭଳି ଦେଖାଯାଉଥିଲା | ଆଖପାଖର ଲୋକମାନେ ଏହା ଦେଖିଲାପରେ ଏହି ଖବର ଜଙ୍ଗଲରେ ନିଆଁ ବ୍ୟାପିବା ଭଳି ଚାରି ଆଡେ ବ୍ୟାପି ଗଲା |

ସକାଳେ ସୀତାରାମଙ୍କ ଶାବକକୁ ଦେଖିବା ପାଇଁ ଲୋକମାନଙ୍କ ଭିଡ ବଢ଼ିଲା | ଏହା ପରେ ଅନ୍ଧବିଶ୍ୱାସର ଖେଳ ଆରମ୍ଭ ହୋଇଯାଇଥିଲା | ଶାବକର ମାଙ୍କଡ ଭଳି ମୁହଁକୁ ଦେଖି ଲୋକେ ତାକୁ କଳିଯୁଗରେ ହନୁମାନ ଅବତାର ନେଇଛନ୍ତି ବୋଲି କହିବାକୁ ଲାଗିଲେ |

ଦେଖୁ ଦେଖୁ ଲୋକେ ଶାବକକୁ ପୂଜା କରିବା ଆରମ୍ଭ କରିଦେଲେ | କିଏ ମୃତ ଶାବକ ନିକଟରେ ହାତ ଯୋଡି ଠିଆ ହୋଇଥିଲାବେଳେ, କିଏ ଟଙ୍କା ଚଢ଼ାଉଥିଲା | ବାସ୍ତବରେ ପୂଜାର୍ଚନା ସାରିବା ପରେ ମୃତ ଶାବକକୁ ପୋତି ଦେବାକୁ ସମସ୍ତେ ନିଷ୍ପତି ନେଇଥିଲେ |

Share Your Views In Comments Below

comments