Big Breaking: ଅତି ଦ୍ରୁତ ଗତିରେ ମାଡି ଆସୁଛି ବାତ୍ୟା “ଗତି”, ଏହି ସବୁ ଜିଲ୍ଲାରେ ହୋଇପାରେ ପ୍ରବଳ ବର୍ଷା ସହ ଘଡଘଡି… ପାଣିପାଗ ବିଭାଗ ଦେଲା ଚେତାବନୀ

ନମସ୍କାର ବନ୍ଧୁଗଣ, ଆପଣ ସମସ୍ତେ ଦେଖୁ ଥିବେ ଗତ କିଛି ମାସ ଧରି ଓଡିଶାର କିଛି ସ୍ଥାନରେ ବର୍ଷା ଲାଗିରହିଛି | କରୋନା କାଳରେ ବର୍ଷା ଲୋକଙ୍କ ସମସ୍ୟା ବଢ଼ିବାରେ ଲାଗିଛି | ଏହି ବର୍ଷ ଦୁଇଟି ବାତ୍ୟା ହୋଇସାରିଥିବା ବେଳେ ଏବେ ଓଡିଶା ମୁହାଁ ବାତ୍ୟା ” ଗତି ” |

ଅବପାତର ରୂପ ନେଇ ସାରିଛି ଗତି, ଏହା ଫଳରେ ଆପଣ ସମସ୍ତେ ଦେଖି ପାରୁଥିବେ ଯେ କିଛି ଦିନ ଧରି କିଛି ସ୍ଥାନରେ ମେଘୁଆ ପାଗ ରହିଥିବା ବେଳେ କିଛି ସ୍ଥାନରେ ସାମାନ୍ୟ ବର୍ଷା ଦେଖିବାକୁ ମିଳୁଛି | ଆଗାମୀ 4 ଦିନ ମଧ୍ୟରେ ଏହାର ଅଧିକ ଗଭୀର ରୂପ ଦେଖିବାକୁ ମିଳିପାରେ ବୋଲି କୁହାଯାଉଛି | ଅର୍ଥାତ ବର୍ଷା ସାଙ୍ଗକୁ ଘଡଘଡି ଦେଖିବାକୁ ମିଳିବ ଏବଂ ଏହା ପ୍ରଭାବରେ ଅନେକ କ୍ଷୟ କ୍ଷତି ହେବାର ସମ୍ଭାବନା ଥିବା କୁହାଯାଉଛି |

କରାଳ ରୂପ ନେଇ ସାରିଛି ବାତ୍ୟା ଗତି | ଯାହାଫଳରେ ବର୍ଷା ଘଡଘଡି ଆରମ୍ଭ ହୋଇସାରିଛି | ବର୍ତ୍ତମାନ ପାଣିପାଗ ବିଭାଗ ତରଫରୁ ଏକ ସୂଚନା ରହିଛି ଯେ ଆଗାମୀ 4 ଦିନ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଏଭଳି ବର୍ଷା ଏବଂ ଘଡଘଡି ଲାଗିରହିବ ସାରା ରାଜ୍ୟ ସେ ଏବଂ 10ଟି ଜିଲ୍ଲା ହୋଇପାରନ୍ତି ଅଧିକ ପ୍ରଭାବିତ |

ବାତ୍ୟାରେ ପ୍ରଭାବ 15 ତାରିଖ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଦେଖା ଯିବ, ଯାହାପାଇଁ ପାଣିପାଗ ବିଭାଗ ତରଫରୁ ସଚେତନ କରାଇଦିଆଯାଇଛି | ଗତି ଆନ୍ଦ୍ରପ୍ରଦେଶରେ ହେବ ଏବଂ ଓଡ଼ିଶାର ଦକ୍ଷିଣ ଏବଂ ପଶ୍ଚିମରେ ଏହାର ଅଧିକ ପ୍ରଭାବ ଦେଖିବାକୁ ମିଳିବ |

ଗତି କୁ ଦୃଷ୍ଟିରେ ରଖି ମସ୍ୟଜୀବିଙ୍କୁ ସମୁଦ୍ରକୁ ଯିବା ପାଇଁ ମନା କରାଯାଇଥିବା ବେଳେ ଯେଉଁ ମାନେ ଯାଇଛନ୍ତି ସେମାନଙ୍କୁ ଶୀଘ୍ର ଫେରି ଆସିବା ପାଇଁ କୁହାଯାଇଛି |

ବାତ୍ୟା ଗତି ପାଇଁ 5 ଟି ଜିଲ୍ଲାକୁ ଓ଼ରେଙ୍ଗ ଆଲର୍ଟ ଜାରି କରିଛି ପାଣିପାଗ ବିଭାଗ | ଏହି 5ଟି ଜିଲ୍ଲା ହେଉଛି ମାଲକାନଗିରି, ଗଞ୍ଜାମ, ଗଜପତି, ନୟାଗଡ ଏବଂ କୋରାପୁଟ | ଏହି 5ଟି ଜିଲ୍ଲାରେ ଅଧିକ ବର୍ଷା ପବନ ହୋଇପାରେ ଏହା ସହ ଅନ୍ୟ 6 ଟି ଜିଲ୍ଲାକୁ ୱେଲୋ ଆଲର୍ଟ ଦିଆ ଯାଇଛି | ଏହି 6ଟି ଜିଲ୍ଲା ହେଉଛି ବାଲେଶ୍ୱର, ଭଦ୍ରକ, ଯାଜପୁର, କେନ୍ଦ୍ରାପଡ଼ା, ଜଗତସିଂହପୁର ଏବଂ କଟକ |

ବନ୍ଧୁଗଣ ଯଦି ଆପଣଙ୍କ ଜିଲ୍ଲା ମଧ୍ୟ ଏହି ଜିଲ୍ଲା ଗୁଡିକ ମଧ୍ୟରେ ଅନ୍ତର୍ଭୁକ୍ତ ତେବେ ଆପଣ ମଧ୍ୟ ସତର୍କ ରହିଥାନ୍ତୁ ଏବଂ ଅନ୍ୟକୁ ସତର୍କ କରାନ୍ତୁ|

Share Your Views In Comments Below

comments