ମହମ୍ମଦ ଶାମିଙ୍କ ଉପରେ ପୁଣିଥରେ ପତ୍ନୀ ହସିନ ଜାହାନ ଲଗାଇଲେ ଗୁରୁତର ଅଭିଯୋଗ, କହିଲେ- ଯଦି ନ୍ୟାୟ ନ ମିଳିବ ତେବେ ମୁଁ ତାକୁ…

ଭାରତୀୟ କ୍ରିକେଟର ମହମ୍ମଦ ଶାମିଙ୍କ ପତ୍ନୀ ପୁଣି ତାଙ୍କ ଶାଶୁ ଘର ଲୋକଙ୍କ ବିରୋଧରେ ଗମ୍ଭୀର ଅଭିଯୋଗ ଆଣିଛନ୍ତି ଏବଂ ଶାମିଙ୍କ ପରିବାରର ଡିଏମ ନିକଟରେ ଅଭିଯୋଗ କରିବାକୁ କହିଛନ୍ତି। ଶାମିଙ୍କ ପତ୍ନୀ ହସିନ ଜାହାନଙ୍କ ଅନୁଯାୟୀ, ତାଙ୍କ ନାମ ଭୋଟର ତାଲିକାରୁ ହଟାଇବାକୁ ଷଡଯନ୍ତ୍ର କରୁଛନ୍ତି। ହସିନ୍ ଜାହାନ୍ ଅଭିଯୋଗ କରିଛନ୍ତି ଯେ ଶାଶୁଘର ଲୋକେ ଏବ୍ଲୋକୁ ସୁପାରିଶ କରିଛନ୍ତି। ହସିନ ଜାହାନ କହିଛନ୍ତି ଯେ ତାଙ୍କ ସ୍ୱାମୀଙ୍କ ପୈତୃକ ଗ୍ରାମ ମଧ୍ୟ ତାଙ୍କ ଗାଁ ଏବଂ ସେ ଏଠାରୁ ଭୋଟ୍ ଦେବାର ଅଧିକାର ପାଇଛନ୍ତି। କିନ୍ତୁ ବର୍ତ୍ତମାନ ଏହି ଅଧିକାର ତାଙ୍କଠାରୁ ଛଡ଼ାଯାଉଛି |

ଦୁଇ ବର୍ଷ ପୂର୍ବେ ତାଙ୍କ ସ୍ୱାମୀଙ୍କ ବିରୋଧରେ ଏକ ମାମଲା ଦାୟର କରିଥିଲେ

ଦୁଇ ବର୍ଷ ପୂର୍ବେ ହସିନ ଜାହାନ ତାଙ୍କ ସ୍ୱାମୀଙ୍କ ବିରୋଧରେ ଗୁରୁତର ଅଭିଯୋଗ ଆଣିଥିଲେ। ହସିନ୍ ଜାହାନ ମଧ୍ୟ ମହମ୍ମଦ ଶାମିଙ୍କ ବିରୋଧରେ ମାମଲା ଦାୟର କରିଥିଲେ। ମହମ୍ମଦ ଶାମିଙ୍କ ଉପରେ ହସିନ ଜାହାନ ଗୁରୁତର ଅଭିଯୋଗ ଆଣି କହିଥିଲେ ଯେ ସେ ଅନ୍ୟ ଝିଅମାନଙ୍କ ସହ ଜଡିତ ଏବଂ ସେ ଅଶ୍ଳୀଳ ଚାଟ୍ କରନ୍ତି।

ହାସିନ ଜାହାନ ଏହା ମଧ୍ୟ ଦାବି କରିଛନ୍ତି ଯେ ମହମ୍ମଦ ଶାମିଙ୍କର ଜଣେ ପାକିସ୍ତାନୀ ଝିଅ ସହିତ ମଧ୍ୟ ସମ୍ପର୍କ ଅଛି। କେବଳ ଏତିକି ନୁହେଁ, ପରେ ହସିନ୍ ଜାହାନ୍ ଶାମିଙ୍କୁ ନିର୍ଯାତନା ଓ ଆକ୍ରମଣର ଅଭିଯୋଗ କରିଥିଲେ।

ଏହି ସମୟରେ ହସିନ ତାଙ୍କ ଶାଶୁଘର ଛାଡି ଚାଲି ଯାଇଥିଲେ। ତେବେ ପରେ ହସିନ୍ ଜାହାନ୍ ତାଙ୍କ ଶାଶୁ ଘରକୁ ଫେରିବାକୁ ଚେଷ୍ଟା କରିଥିଲେ। କିନ୍ତୁ ଶାମିଙ୍କ ପରିବାର ସଦସ୍ୟ ତାଙ୍କୁ ଘର ବାହାରକୁ ଯିବାକୁ ଦେଇନଥିଲେ। ବର୍ତ୍ତମାନ ହସିନ ଜାହାନ ଏବଂ ମହମ୍ମଦ ଶାମିଙ୍କ ମାମଲା କୋର୍ଟରେ ଚାଲିଛି।

ଏଥି ସହ କ୍ରିକେଟର ମହମ୍ମଦ ଶାମିଙ୍କ ପରିବାର ହାସିନ୍ ଜାହାନଙ୍କୁ ଭୋଟର ତାଲିକାରୁ ତାଙ୍କ ନାମ ହଟାଇଥିବା ଅଭିଯୋଗ କରିଛନ୍ତି। ହସିନ ଜାହାନଙ୍କ ଅନୁଯାୟୀ ଯଦି ତାଙ୍କ କଥା ଶୁଣାଯାଏ ନାହିଁ ତେବେ ସେ ନିର୍ବାଚନ ଆୟୋଗ, ରାଷ୍ଟ୍ରପତି, ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ଏବଂ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ନିକଟରେ ଅଭିଯୋଗ କରିବେ। ଡିଏମ୍ ଉମେଶ ମିଶ୍ର ଏହି ମାମଲାକୁ କଗ୍ନିଜେନ୍ସରେ ଅସ୍ୱୀକାର କରିଛନ୍ତି।

ହସିନ ଜାହାନ ତାଙ୍କ ଶାଶୁ ସାହସପୁର ଆଲିନଗରରୁ କୋଲକାତା ଠାରୁ ଲୋକସଭା ନିର୍ବାଚନରେ ​​ଭୋଟ୍ ଦେଇଛନ୍ତି। ଖୁବ ଶୀଘ୍ର କୋଲକାତାରେ ବିଧାନସଭା ନିର୍ବାଚନ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହେବ। ବର୍ତ୍ତମାନ ହସିନ ଜାହାନ ତାଙ୍କ ଝିଅ ସହିତ ତାଙ୍କ ମା’ଙ୍କ ଘରେ ରହିଛନ୍ତି।

Share Your Views In Comments Below

comments