ମକର ରାଶିରେ ପ୍ଲୁଟୋ କରିଲା ପ୍ରବେଶ, ଏହି ରାଶି ମାନଙ୍କର ବଦଳିଯିବ ଭାଗ୍ୟ, ଏମାନଙ୍କ ଉପରେ ପଡିବ ଏହାର ଖରାପ ପ୍ରଭାବ, ଜାଣନ୍ତୁ

ଜ୍ୟୋତିଷ ଶାସ୍ତ୍ର ଅନୁଯାୟୀ, ଅକ୍ଟୋବର 04 ରେ ମକର ରାଶିରେ ପ୍ଲୁଟୋର ପ୍ରବେଶ ହୋଇସାରିଛି ଏବଂ ଏହା ମାର୍ଚ୍ଚ 6, 2039 ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଏଠାରେ ରହିବ। ମକର ରାଶିରେ ପ୍ଲୁଟୋଙ୍କ ପ୍ରବେଶ ହେତୁ ସମସ୍ତ 12 ଟି ରାଶି ଉପରେ କିଛି ପ୍ରଭାବ ରହିବ | ଆପଣଙ୍କୁ ଜଣାଉଛୁ ଯେ ପ୍ଲୁଟୋ ସୌର ମଣ୍ଡଳରେ ସବୁଠୁ ବଡ଼ ଗ୍ରହ ଭାବରେ ଜଣାଶୁଣା | ଏହା ଆକାଶ ମଣ୍ଡଳରେ ଦ୍ୱିତୀୟ ବୃହତ୍ତମ ଗ୍ରହ | ଯଦି ପ୍ଲୁଟୋର ପରିସ୍ଥିତି ବଦଳିଯାଏ, ତେବେ ଏହି କାରଣରୁ, କାର୍ଯ୍ୟକାରିତା ଉପରେ ଗଭୀର ପ୍ରଭାବ ପଡିଥାଏ | ତେବେ, ଏହି ପରିବର୍ତ୍ତନ ଆପଣଙ୍କ ଜୀବନରେ କିପରି ପରିବର୍ତ୍ତନ ଆଣିବ? ଆସନ୍ତୁ ଜାଣିବା ଏହି ବିଷୟରେ |

ମକର ରାଶିରେ ପ୍ଲୁଟୋର ପ୍ରବେଶ ଆପଣଙ୍କ ରାଶି ଉପରେ ଏମିତି ପ୍ରଭାବ ପକାଇବାକୁ ଯାଉଛି

ମେଷ ରାଶି (Aries, ଚୁ, ଚେ, ଚୋ, ଲା, ଲି, ଲୁ, ଲେ, ଲୋ, ଆ)

ପ୍ଲୁଟୋ ର ଗମନ ମେଷ ରାଶି ଲୋକଙ୍କ ପାଇଁ ଭଲ ହେବ | ଧର୍ମ ଉପରେ ଆପଣଙ୍କର ବିଶ୍ୱାସ ବୃଦ୍ଧି ପାଇବ | ଆପଣ ନିଜ ପରିବାରର ଲୋକଙ୍କ ସହିତ କୌଣସି ଧାର୍ମିକ କାର୍ଯ୍ୟରେ ଯୋଗଦାନ କରିପାରନ୍ତି | ଆପଣ ତନ୍ତ୍ର-ମନ୍ତ୍ରର କୌଶଳ ଶିଖିବା ଉପରେ ଅଧିକ ଧ୍ୟାନ ଦେବ | ବ୍ୟବସାୟ ଯୋଜନା ସଫଳ ହେବ | ଆପଣ କାର୍ଯ୍ୟ କ୍ଷେତ୍ରରେ ଭଲ କରିବେ | ଆପଣ ଅଗ୍ରଗତି କରିବାର ଦୃଢ଼ ସମ୍ଭାବନା ପାଇଛନ୍ତି |

ବୃଷ ରାଶି (Taurus, ଇ, ଓଓ, ଏ, ଓ, ୱା, ୱାଇ, ୱୋ, ଆମେ, ୱୋ)

ପ୍ଲୁଟୋ ର ଗମନ ବୃଷ ରାଶି ପାଇଁ ବୁଦ୍ଧିକ ଦକ୍ଷତାକୁ ଉନ୍ନତ କରିବ | ଯେଉଁମାନେ ବ୍ୟବସାୟ କରୁଛନ୍ତି ସେମାନେ ଏକ ବଡ଼ ଲାଭ ପାଇପାରିବେ | ଆପଣ ଏକ ଗୁରୁତ୍ୱପୂର୍ଣ୍ଣ ପ୍ରସଙ୍ଗରେ ନିଷ୍ପତ୍ତି ନେଇପାରନ୍ତି, ଯାହା ଫଳପ୍ରଦ ହେବ | ଆପଣ କିଛି ଅଭାବୀ ଲୋକଙ୍କୁ ସାହାଯ୍ୟ କରିବେ | ଏହି ସମୟ ମଧ୍ୟରେ ଆପଣଙ୍କୁ ସୁବିଧା ମିଳିବ, କିନ୍ତୁ ଆୟ ଖର୍ଚ୍ଚ ଅନୁଯାୟୀ ମଧ୍ୟ ସନ୍ତୁଳିତ ହେବାକୁ ପଡିବ | ବିବାହିତ ଜୀବନ ଭଲ ହେବ | ପ୍ରେମ ଜୀବନରେ ମଧୁରତା ବୃଦ୍ଧି ପାଇବ |

ମିଥୁନ ରାଶି (Gemini, କା, କି, କୁ, ଡ଼, ଜ, ଦ, କେ, କୋ, ହା)

ମିଥୁନ ରାଶି ପାଇଁ ପ୍ଲୁଟୋର ଗମନ ଭଲ ପ୍ରମାଣିତ ହେବାକୁ ଯାଉଛି | ଆପଣ ନିଜ ବୁଦ୍ଧି ସହିତ ଲୋକମାନଙ୍କୁ ଯେକୌଣସି ଜିନିଷ ବୁଝାଇପାରିବ | ଆପଣ ନିଜର ସାଥୀଙ୍କ ସହିତ ଭଲ ସମନ୍ୱୟରେ ରହିବ | ଆପଣ ଏକ ସହଭାଗୀତାରେ କାର୍ଯ୍ୟ ଆରମ୍ଭ କରିପାରନ୍ତି, ଯାହା ଆପଣଙ୍କୁ ଭଲ ଲାଭ ଦେବ | ଲୋକମାନେ ଆପଣଙ୍କର ଭଲ ଆଚରଣରେ ବହୁତ ଖୁସି ହେବେ | ସାମାଜିକ କ୍ଷେତ୍ରରେ ସମ୍ମାନ ବୃଦ୍ଧି ପାଇବ | ମାନସିକ ଚାପ କମ୍ ହେବ |

କର୍କଟ ରାଶି (Cancer, ହି, ହୁ, ହେ, ହୋ, ଡା, ଡି, କର, ଦିନ, କର)

କର୍କଟ ରାଶି ଲୋକଙ୍କ ପାଇଁ ପ୍ଲୁଟୋର ଗମନ ମିଶ୍ରିତ ଫଳାଫଳ ଦେବାକୁ ଯାଉଛି | ଆପଣଙ୍କର ଆତ୍ମବିଶ୍ୱାସ ଦୃଢ଼ ରହିବ, ଯାହା ଦ୍ୱାରା ଆପଣ ନିଜର କାର୍ଯ୍ୟରେ କ୍ରମାଗତ ସଫଳତା ହାସଲ କରିବ | ଏହି ରାଶିର ଲୋକମାନଙ୍କୁ ଅନାବଶ୍ୟକ ମାନସିକ ଚାପ ନେଵାଠୁ ବଞ୍ଚିବାକୁ ପଡିବ ଅନ୍ୟଥା ଆପଣ ଅଧିକ ଅସୁବିଧାର ସମ୍ମୁଖୀନ ହୋଇପାରନ୍ତି | ଆପଣ ଆପଣଙ୍କର ଶତ୍ରୁମାନଙ୍କୁ ପରାସ୍ତ କରିବ | ଆପଣଙ୍କୁ ଭାଇ ଓ ଭଉଣୀମାନଙ୍କ ସହିତ ଭଲ ସମ୍ପର୍କ ବଜାୟ ରଖିବାକୁ ପଡିବ | ଯଦି ଆପଣ କୌଣସି ସ୍ଥାନରେ ଟଙ୍କା ବିନିଯୋଗ କରିବାକୁ ଚାହୁଁଛନ୍ତି ତେବେ ଭଲ ଭାବରେ ଚିନ୍ତା କରନ୍ତୁ |

ସିଂହ ରାଶି (leo, ମା, ମୁଁ, ମୋ, ମୋ, ମେ, ମୋ, ତା, ଟି, ଟୁ, ଟି)

ସିଂହ ରାଶି ପାଇଁ, ପ୍ଲୁଟୋର ଗମନ ଭଲ ହେବ | ଏହି ରାଶିର ଲୋକମାନେ ବ୍ୟବହାରିକ ଜିନିଷ ଉପରେ ଅଧିକ ଧ୍ୟାନ ଦେବେ | ଆପଣ ମେସିନ୍ ବ୍ୟବସାୟରେ ଉପକୃତ ହୋଇପାରିବେ | ବେରୋଜଗାର ଲୋକଙ୍କୁ ଭଲ ଚାକିରି ମିଳିବାର ସମ୍ଭାବନା ଅଛି | ଏହି ସମୟ ମଧ୍ୟରେ ଆପଣ ଏକ ବଡ଼ ସଫଳତା ପାଇବାର ସମ୍ଭାବନା | ପରିବାରର ପରିବେଶ ଭଲ ରହିବ |

କନ୍ୟା ରାଶି (Virgo, ଧୋ, ପା, ପି, ପୁ, ଶ, ଏନ, ଥ, ପେ, ପୋ)

କନ୍ୟା ରାଶି ପାଇଁ ପ୍ଲୁଟୋର ଗମନ ଟିକେ କଠିନ ହୋଇପାରେ | କର୍ମକ୍ଷେତ୍ରରେ ସହକର୍ମୀଙ୍କ ସହିତ ମତଭେଦ ହେବାର ସମ୍ଭାବନା ଅଛି | ଗାଡି ବ୍ୟବହାର କରିବାରେ ଆପଣଙ୍କୁ ସତର୍କତା ରଖିବାକୁ ପଡିବ | ସୁବିଧା ପଛରେ ଅଧିକ ଅର୍ଥ ଖର୍ଚ୍ଚ ହେବ | କିଛି ନୂଆ ଶିଖିବାକୁ ଆଗ୍ରହ ବଢିପାରେ | ଆପଣ ସମସ୍ତ ପ୍ରକାରର ଦାୟିତ୍ୱ ପ୍ରତି ଧ୍ୟାନ ଦେବା ଆବଶ୍ୟକ |

ତୁଳା ରାଶି (Libra, ରା, ରି, ରୁ, ରେ, ରୋ, ଟା, ଟି, ତୁ, ଟି)

ତୁଳା ରାଶି ଲୋକଙ୍କ ପାଇଁ ପ୍ଲୁଟୋର ଗମନ ସାଧାରଣ ହେବ | ଭାଇ ଓ ଭଉଣୀମାନଙ୍କ ସହିତ କିଛି ବିଷୟକୁ ନେଇ ବିବାଦ ହେବାର ସମ୍ଭାବନା ଅଛି | ଆପଣ କୌଣସି କ୍ରନିକ୍ ରୋଗ ପାଇଁ ବହୁତ ଚିନ୍ତିତ ହେବେ | ଆପଣଙ୍କର କାମରେ ଅଧିକ ମନ ରହିବ | ଆପଣ କିଛି ନୂଆ ଶିଖିବାକୁ ଚେଷ୍ଟା କରିପାରନ୍ତି | କାର୍ଯ୍ୟ ପରିବେଶ ଭଲ ହେବାକୁ ଯାଉଛି କିନ୍ତୁ ଆପଣଙ୍କର ଅତ୍ୟାବଶ୍ୟକ ଯୋଜନା ଉପରେ ଧ୍ୟାନ ଦେବା ଉଚିତ | ଟେକନିକାଲ କ୍ଷେତ୍ର ସହିତ ସଂଯୁକ୍ତ ଯେଉଁମାନେ ଉପକୃତ ହୋଇପାରିବେ |

ବିଛା ରାଶି (Scorpio, ତେଣୁ, ନା, ନି, ନୁ, ନେ, ନା, ୟା, ୟି, ୟୁ)

ବିଛା ରାଶି ପାଇଁ ପ୍ଲୁଟୋର ଗମନ ଚିନ୍ତାଜନକ ହେବାକୁ ଯାଉଛି | ଆପଣଙ୍କୁ ସମସ୍ୟା ଦେଇ ଗତି କରିବାକୁ ପଡିପାରେ | କାର୍ଯ୍ୟରେ ସଫଳତା ପାଇବା ପାଇଁ ଆପଣଙ୍କୁ ଅଧିକ ପରିଶ୍ରମ କରିବାକୁ ପଡିବ | ଆୟ ଅନୁଯାୟୀ, ଘରୋଇ ଖର୍ଚ୍ଚର ବଜେଟ୍ ପ୍ରସ୍ତୁତ କରିବାକୁ ପଡିବ | ଅଜ୍ଞାତ ଲୋକଙ୍କ ଉପରେ ଅତ୍ୟଧିକ ବିଶ୍ୱାସ କରନ୍ତୁ ନାହିଁ | ବିବାହିତ ଜୀବନ ଭଲ ରହିବ |

ଧନୁ ରାଶି (Sagittarius, ହଁ, ୟୋ, ଭା, ଭୀ, ଭୁ, ଧା, ଫା, ଧା, ଭ)

ଧନୁ ରାଶି ଲୋକଙ୍କ ପାଇଁ, ପ୍ଲୁଟୋର ଗମନ ଭଲ ହେବ | ଆପଣ ନିଜର କାର୍ଯ୍ୟରେ କ୍ରମାଗତ ଭାବରେ ସଫଳତା ହାସଲ କରିବ | ଆପଣ କୌଣସି ପୁରୁଣା ବିନିଯୋଗରୁ ଭଲ ଲାଭ ପାଇପାରିବେ | ପ୍ରଭାବଶାଳୀ ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କ ସାହାଯ୍ୟରେ, ଆପଣ କ୍ରମାଗତ ଭାବରେ ସଫଳତା ଆଡକୁ ଅଗ୍ରଗତି କରିବେ | ଆପଣ ପରିବାର ସଦସ୍ୟଙ୍କ ଠାରୁ ସମ୍ପୂର୍ଣ୍ଣ ସମର୍ଥନ ପାଇବେ | ଆପଣଙ୍କର ମନ ଶାନ୍ତ ରହିବ |

ମକର ରାଶି (Capricorn, ଭୋ, ଜା, ଜୀ, ଖି, ଖୋ, ଖେ, ଖୋ, ଗା, ଜି)

ମକର ରାଶି ପାଇଁ ପ୍ଲୁଟୋର ଗମନ ସାଧାରଣ ଫଳାଫଳ ଦେବ | ଆପଣଙ୍କର ବ୍ୟକ୍ତିତ୍ୱର ଉନ୍ନତି ହେବ | ଭଲ ପ୍ରକୃତି ସହିତ ଆପଣ ନିଜର ଆଖପାଖର ଲୋକଙ୍କୁ ପ୍ରଭାବିତ କରିପାରିବ | ଆପଣଙ୍କୁ କାର୍ଯ୍ୟ ଯୋଜନା ଉପରେ ଧ୍ୟାନ ଦେବାକୁ ପଡିବ, ନଚେତ୍ ଆପଣଙ୍କର ବଡ ଯୋଜନା ବିଳମ୍ବ ହୋଇପାରେ, ଯାହା ବିଷୟରେ ଆପଣଙ୍କୁ ଚିନ୍ତା କରିବାକୁ ପଡିପାରେ | ଲୋକଙ୍କୁ ଅତ୍ୟଧିକ ବିଶ୍ୱାସ କରନ୍ତୁ ନାହିଁ | ସହଭାଗିତାରେ କରୁଥିବା ଯେକୌଣସି କାର୍ଯ୍ୟକୁ ଏଡ଼ାଇ ଦିଆଯିବା ଉଚିତ | ଆପଣ ଟଙ୍କା ସମ୍ବନ୍ଧୀୟ ପ୍ରସଙ୍ଗରେ ବୁଦ୍ଧିମାନ ଭାବରେ କାର୍ଯ୍ୟ କରିବା ଆବଶ୍ୟକ |

କୁମ୍ଭ ରାଶି (Aquarius, ଯାଅ, ସମ, ଯାଅ, ସା, ସି, ସୋ, ସେ, ତେଣୁ, ଡା)

କୁମ୍ଭ ରାଶି ଲୋକମାନଙ୍କ ପାଇଁ ପ୍ଲୁଟୋର ଗମନ ଭଲ ହେବ | ସାମଗ୍ରୀକ ଆରାମରେ କ୍ରମାଗତ ବୃଦ୍ଧି ଘଟିବ | ଆପଣ ପରିବାରର ଆବଶ୍ୟକତାକୁ ଠିକ୍ ସମୟରେ ପୂରଣ କରିପାରିବେ | ଆପଣଙ୍କର କୌଣସି ଅସମ୍ପୂର୍ଣ୍ଣ ଇଚ୍ଛା ପୂରଣ ହେବାର ସମ୍ଭାବନା ଅଛି | ଆପଣ କୋର୍ଟ କାର୍ଯ୍ୟରେ ସଫଳତା ପାଇବେ | ସରକାରୀ ଚାକିରି କରୁଥିବା ଲୋକମାନେ ଚାହୁଁଥିବା ସ୍ଥାନକୁ ସ୍ଥାନାନ୍ତର କରିପାରିବେ | ବ୍ୟକ୍ତିଗତ ଚାକିରିରେ ପଦୋନ୍ନତି ପାଇବାର ସମ୍ଭାବନା ଅଛି |

ମୀନ ରାଶି (Pisces, ଡି, ଡୁ, ଥ, ଝ, ଜ, ଡ଼ି, ଡୋ, ଚା, ଚି)

ମୀନ ରାଶି ପାଇଁ, ପ୍ଲୁଟୋର ଗମନ କ୍ୟାରିୟରରେ ସମସ୍ୟା ସୃଷ୍ଟି କରିପାରେ | ନିଜର ଯୋଜନା ବିଷୟରେ ଆପଣ ବହୁତ ଚିନ୍ତିତ ହେବ| ଆପଣ କାର୍ଯ୍ୟରେ ହତାଶ ଅନୁଭବ କରିପାରନ୍ତି | କାର୍ଯ୍ୟକ୍ଷେତ୍ରର ବଡ ଅଧିକାରୀଙ୍କ ସହ ବିବାଦ ହେବାର ସମ୍ଭାବନା ଅଛି | ଏହି ସମୟ ମଧ୍ୟରେ ଆପଣଙ୍କୁ ବହୁତ ସଂଯମ ଏବଂ ଧର୍ଯ୍ୟବାନ ହେବାକୁ ପଡିବ | କାହାକୁ ଋଣ ଦିଅନ୍ତୁ ନାହିଁ, ନଚେତ୍ ଟଙ୍କା ନଷ୍ଟ ହୋଇପାରେ | ପାରିବାରିକ ପରିବେଶ ଭଲ ରହିବ |

Share Your Views In Comments Below

comments