Bhagban ମାନବିକତାକୁ ଅପମାନ: 2 ଦିନର ଛୁଆକୁ ମାଟିରେ ପୋତୁ ଥିଲା ବ୍ୟକ୍ତି ଜଣଙ୍କ, ଲୋକମାନେ ଏମିତି ବଞ୍ଚାଇଲେ ଜୀବନ…

ଯେତେବେଳେ ବି କାହାର ଘରେ ପିଲା ଜନ୍ମ ହୁଏ, ସମଗ୍ର ପରିବାରରେ ସୁଖ ଖେଳି ଯାଏ | ପିତାମାତାମାନେ ସେମାନଙ୍କର ଛୋଟ ଅତିଥିର ଅତି ଯତ୍ନ ନିଅନ୍ତି | ତାଙ୍କୁ କିଛି ଅସୁବିଧା ଆସିବାକୁ ଦିଅନ୍ତୁ ନାହିଁ | କିନ୍ତୁ ମହାରାଷ୍ଟ୍ରର ପୁଣେରେ ଏକ ମାମଲା ସାମ୍ନାକୁ ଆସିଛି ଯାହା ମାନବିକତାର ନାମକୁ ବୁଡ଼ାଇ ଦେଇଛି। ଏଠାରେ ଜଣେ ବ୍ୟକ୍ତି ନବଜାତ ଶିଶୁକୁ ଜୀବନ୍ତ କବର ଦେଇଥିବାର ଦେଖାଯାଇଥିଲା।

ବାସ୍ତବରେ ଗୁରୁବାର ଦିନ ପୁଣେର ଆମ୍ବୋଡି ଗ୍ରାମରେ ଏହି ଆଶ୍ଚର୍ଯ୍ୟଜନକ ଘଟଣା ଦେଖିବାକୁ ମିଳିଥିଲା। ଏଠାରେ ଜଣେ ବ୍ୟକ୍ତି ଦୁଇ ଦିନିଆ ନବଜାତ ଶିଶୁକୁ ଭୂମି ଖୋଳି ଜୀବନ୍ତ କବର ଦେଉଥିଲେ। ଯେତେବେଳେ ସେ ପିଲାଟି କାନ୍ଦିବାକୁ ଲାଗିଲା ଲୋକମାନେ ଶିଶୁର ସ୍ୱର ଶୁଣି ଆସିଥିଲେ। ଲୋକମାନେ ତାଙ୍କ ଆଡକୁ ଆସୁଥିବା ଦେଖି ଅଭିଯୁକ୍ତ ଜଣକ ପଳାଇ ଯାଇଥିଲେ।

ପିଲାଟିକୁ ଦେଖି ଗ୍ରାମବାସୀ ଭୟଭୀତ ହୋଇପଡିଥିଲେ। ସେମାନେ ସଙ୍ଗେ ସଙ୍ଗେ ତାଙ୍କୁ ଗର୍ତ୍ତରୁ ବାହାର କରିଦେଲେ। ଏହା ପରେ ସ୍ଥାନୀୟ ପୋଲିସକୁ ସୂଚନା ଦିଆଯାଇଥିଲା। ଶେଷରେ ସ୍ଥାନୀୟ ଲୋକ ଏବଂ ପୋଲିସର ସହାୟତାରେ ଶିଶୁଟିକୁ ସରକାରୀ ଡାକ୍ତରଖାନାରେ ଭର୍ତ୍ତି କରାଯାଇଥିଲା। ସମଗ୍ର ଘଟଣାର ତଦନ୍ତ କରୁଥିବା ସାସୱାଡ ପୋଲିସ ଷ୍ଟେସନର ଇନ୍ସପେକ୍ଟର ଡିଏସ ହେକ କହିଛନ୍ତି ଯେ ପୋଲିସ ବର୍ତ୍ତମାନ ଅଭିଯୁକ୍ତକୁ ଖୋଜୁଛି।

ବାସ୍ତବରେ କିଛି ସିସିଟିଭି କ୍ୟାମେରା ମଧ୍ୟ ଲଗାଯାଇଥିଲା, ଯାହାର ଫୁଟେଜ ପୋଲିସ ଦ୍ୱାରା କଏଦ ହୋଇଛି। ସେହି ଅଜ୍ଞାତ ଅଭିଯୁକ୍ତଙ୍କ ବିରୋଧରେ ମଧ୍ୟ ଏକ ମାମଲା ରୁଜୁ ହୋଇଛି। ବର୍ତ୍ତମାନ ଶିଶୁର ପରିଚୟ ଜଣା ପଡିନାହିଁ। ଗାଁରେ ଏହି ଘଟଣା ବିଷୟରେ ଶୁଣିଥିବା ବ୍ୟକ୍ତି କମ୍ପିତ ହୋଇଥିଲେ। ସର୍ବଶେଷରେ, ଦୁଇ ଦିନର ନିର୍ଦ୍ଦୋଷକୁ ଜୀବନ୍ତ କବର ଦେବାକୁ ଚାହୁଁଥିବା ଲୋକ କିପରି ଶୟତାନ ହୋଇଥିବ |

ଏହା କହିବା ଉଚିତ୍ ଯେ ଏପରି ପ୍ରଥମ ଘଟଣା ନାହିଁ | ବୁଧବାର ପୁଣେରେ ମଧ୍ୟ ଏଭଳି ମାମଲା ସାମ୍ନାକୁ ଆସିଛି। କିଛି ଦିନର ନିରୀହ ଝିଅକୁ ଏଠାରେ ୱାକର ଅଞ୍ଚଳର ଏକ ଛକ ନିକଟରେ ଥିବା ବର୍ଜ୍ୟବସ୍ତୁରେ ଛାଡ଼ି ଦିଆଯାଇଥିଲା | ଏଭଳି ପରିସ୍ଥିତିରେ ଲୋକମାନେ ନବଜାତ ଶିଶୁକୁ ଡାକ୍ତରଖାନାରେ ଭର୍ତ୍ତି କରିଥିଲେ।

ଯେତେବେଳେ ଏପରି ଘଟଣା ଘଟେ ସେତେବେଳେ ବହୁତ ଦୁଃଖ ହୋଇଥାଏ | ଆଜି ବି ଲୋକମାନେ ପିଲାମାନଙ୍କୁ ଏହିପରି ଛାଡିଥା’ନ୍ତି | ଏହା ଏକ ଲଜ୍ଜାଜନକ ବିଷୟ | ଯଦି ଆପଣ ଏପରି ଘଟଣା ବିଷୟରେ ସୂଚନା ପାଆନ୍ତି ତେବେ, ତୁରନ୍ତ ପିଲାକୁ ସାହାଯ୍ୟ କରନ୍ତୁ |

Share Your Views In Comments Below

comments