ମାଙ୍କଡ଼ ଟି ମୁତିକି ବଞ୍ଚାଇ ଦେଲା 29 ଜଣ ଲୋକଙ୍କର ଜୀବନ, ପୁରା ଘଟଣା ବିଷୟରେ ଶୁଣିଲେ ଆପଣ ବି କହିବେ ବାଃ ରେ ବାଃ

ବନ୍ଧୁଗଣ ଆମ ଦେଶର ଗୋଟିଏ ଠାରୁ ଗୋଟିଏ ଅଜୀବ ଖବର ଶୁଣିବାକୁ ମିଳେ | ଏଭଳି ଏକ ଅଜବ ଖବର ଏବେ ବାହାରକୁ ଆସୁଛି | ଏହି ଖବରରେ କୁହାଯାଇଛି ଯେ ଏକ ମାଙ୍କଡ଼ ପରିସ୍ରା କରି 30 ଜଣଙ୍କୁ ମୃତ୍ୟୁରୁ ରକ୍ଷା କରିଥିଲା ​​| ଆପଣ ପୂର୍ବରୁ ଏପରି କୌଣସି ଖବର ଶୁଣିଛନ୍ତି କି, ମାଙ୍କଡ଼ ପରିସ୍ରା କରି 30 ଜୀବନ ରକ୍ଷା କରିଛି | ଯଦି ଆପଣ ଆଜି ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଏପରି କୌଣସି ଖବର ଶୁଣି ନାହାଁନ୍ତି,ତେବେ ଆଜି ଆମେ ଆପଣଙ୍କୁ ଏପରି ଏକ ଖବର କହିବାକୁ ଯାଉଛୁ | ତେବେ ଆସନ୍ତୁ ଆପଣଙ୍କୁ ଜଣାଇବା କିପରି ଏକ ମାଙ୍କଡ଼ ପରିସ୍ରା କରି 30 ଜଣଙ୍କୁ ମୃତ୍ୟୁରୁ ରକ୍ଷା କଲା |

ବନ୍ଧୁଗଣ, ଏହି ଖବର ଶୁଣିବା ଆଶ୍ଚର୍ଯ୍ୟଜନକ ମନେହୁଏ, କିନ୍ତୁ ଏହା ଏକ ସତ୍ୟ କଥା | ଏକ ମାମଲା ସାମ୍ନାକୁ ଆସିଛି ଯେଉଁଠାରେ ମାଙ୍କଡ ପରିସ୍ରା କରିବା ହେତୁ 30 ଜଣଙ୍କର ଜୀବନ ରକ୍ଷା ହୋଇଛି। ବାସ୍ତବରେ ଏହା ହେଉଛି ରଙ୍ଗପଟନମ୍ ଘଟଣା| ଏଠାରେ ରଙ୍ଗପଟନମରେ 30 ଜଣ ଲୋକ ଏକ ଧାର୍ମିକ ରୀତିନୀତି ପାଇଁ କାବେରୀ ନଦୀ କୂଳରେ ଏକତ୍ରିତ ହୋଇଥିଲେ। ସ୍ନାନ କରିବା ପରେ ଏହି ସମସ୍ତ ଲୋକ ଆମ୍ବ ଗଛ ତଳେ ବସି ବିଶ୍ରାମ ନେଉଥିଲେ | ଏହି ସମୟରେ, ଏକ ମାଙ୍କଡ଼ ଏହି ବ୍ୟକ୍ତିବିଶେଷଙ୍କ ଉପରେ ପରିସ୍ରା କଲା |

ମାଙ୍କଡ଼ର ଏହି କାର୍ଯ୍ୟରେ ଲୋକମାନେ ଅତ୍ୟଧିକ କ୍ରୋଧିତ ହେଲେ ଏବଂ ଲୋକମାନେ ମାଙ୍କଡକୁ ଗାଳି କଲେ | ସମସ୍ତ ଲୋକ ଉଠିଗଲେ କିନ୍ତୁ ଗଛର ଅପର ପାର୍ଶ୍ୱରେ ବସିଥିବା 3 ଜଣ ଲୋକ ଘୁଞ୍ଚି ନଥିଲେ ଏବଂ ସେଠାରେ ରହିଲେ | ଏହି ସବୁ ଘଟୁଥିଲା ହଠାତ୍ ବଡ ଆମ୍ବ ଗଛ ଯାହା ତଳେ ଏହି ସମସ୍ତ ଲୋକ ବସିଥିଲେ ସେହି ଗଛ ପଡିଗଲା | ବସିଥିବା ତିନିଜଣଙ୍କ ମଧ୍ୟରୁ ଜଣଙ୍କ ଏହି ଗଛ ପଡିବ ଫଳରେ ତୁରନ୍ତ ମୃତ୍ୟୁ ଘଟିଲା । ଏବଂ ଅନ୍ୟ ଦୁଇ ଜଣ ଆହତ ହୋଇଥିଲେ। ମାଙ୍କଡ ପରିସ୍ରା ହେତୁ ଉଠି ଯାଇଥିବା ଅନ୍ୟ ସମସ୍ତ ଲୋକ ସୁରକ୍ଷିତ ଅଛନ୍ତି ଏବଂ ବର୍ତ୍ତମାନ ସେହି ମାଙ୍କଡ଼କୁ ଧନ୍ୟବାଦ ଦେଉଛନ୍ତି | ଜଣେ ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ ପାଇଁ ଏକ ଦୁଃଖର ମାହୋଲ ଅଛି |

Share Your Views In Comments Below

comments