ସିରିଏଲ ମହାରାଣା ପ୍ରତାପର ମହାରାଣୀ ଏବେ ହେଇଗଲାଣି ଏତେ ସୁନ୍ଦର ଓ ବୋଲ୍ଡ, ଦେଖନ୍ତୁ ଫଟୋ…

ଶିଶୁ କଳାକାର ଚଳଚ୍ଚିତ୍ରକୁ ନେଇ ଟିଭି ସିରିଏଲରେ ସର୍ବଦା ଏକ କ୍ରେଜ ରହିଥାଏ | ଯେପରି ଲୋକମାନେ ଚଳଚ୍ଚିତ୍ରରେ ଅଭିନେତ୍ରୀ ଅଭିନେତାମାନଙ୍କୁ ଦେଖିବା ପାଇଁ ଇଛୁକ ଥାନ୍ତି, ସେହିଭଳି ଏହି ଶିଶୁ କଳାକାରମାନେ ମଧ୍ୟ ସେମାନଙ୍କ ଉତ୍କୃଷ୍ଟ କଳାକାରନାମା ସହିତ ଲୋକଙ୍କ ହୃଦୟରେ ସ୍ଥାନ ସୃଷ୍ଟି କରି ଲୋକିପ୍ରିୟତା ହାସଲ କରନ୍ତି | ଆଜିକାଲି ଆମେ ପ୍ରତିଦିନ କିଛି ନା କିଛି ଶିଶୁ କଳାକାରଙ୍କ ବିଷୟରେ ଶୁଣିବାକୁ ଦେଖିବାକୁ ପାଇଥାଉ |

ଆଜି ଆମେ ଆପଣଙ୍କୁ ଏକ ଶିଶୁ କଳାକାରଙ୍କ ବିଷୟରେ କହିବାକୁ ଯାଉଛୁ ଯିଏ ସୋନି ଚ୍ୟାନେଲ ସୋ “ଭାରତ କା ଭୀର ପୁତ୍ର – ମହାରାଣା ପ୍ରତାପ” ରେ ଅଭିନୟ କରିଥିଲେ ଏବଂ ସେହି ଶିଶୁ ଅଭିନେତ୍ରୀଙ୍କ ନାମ ରୋଶନି ୱାଲିଆ | ‘ମହାରାଣା ପ୍ରତାପ’ରେ ଅଭିନୟ କରିଥିବା ରୋଶନି ୱାଲିଆ ରାନୀ ଅଜବଦେ ଭୂମିକାରେ ଅଭିନୟ କରିଥିଲେ ଏବଂ ଦର୍ଶକ ତାଙ୍କୁ ବହୁତ ପସନ୍ଦ କରିଥିଲେ, ତାଙ୍କର ମଧ୍ୟ ବହୁତ ବଡ଼ ଫ୍ୟାନ ଫୋଲଙ୍ଗ ଅଛି | ବର୍ତ୍ତମାନ ସେ ବହୁତ ବଡ ହୋଇଗଲାଣି, ଏବଂ ତାଙ୍କ ଚେହେରାରେ ମଧ୍ୟ ବହୁତ ପରିବର୍ତ୍ତନ ହୋଇସାରିଛି| ଏହି ଛବିଗୁଡିକ ଦେଖି ଆପଣ ଆଶ୍ଚର୍ଯ୍ୟ ହୋଇଯିବେ |

ସିରିଏଲ ଶେଷ ହେବା ପରେ ରୋଶନି ଦୀର୍ଘ ସମୟ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଅଦୃଶ୍ୟ ହୋଇଥିଲେ, କିନ୍ତୁ ସେତେବେଳେ ରୋଶନି ଜଣେ ଯୁବ କଳାକାର ଥିଲେ, ସେ ତାଙ୍କ ଅଧ୍ୟୟନକୁ ସମୟ ଦେଉଥିଲେ କିନ୍ତୁ ବର୍ତ୍ତମାନ ତାଙ୍କ ପାଠପଢା ସମାପ୍ତ ହୋଇଛି | ବର୍ତ୍ତମାନ ସେ ବଡ ହୋଇଛନ୍ତି ଏବଂ ତାଙ୍କର ସମ୍ପୂର୍ଣ୍ଣ ଧ୍ୟାନ ଆଗାମୀ ଚଳଚ୍ଚିତ୍ର କ୍ୟାରିୟର ଉପରେ ଅଛି |

ରୋଶନି ୱାଲିଆ 20 ସେପ୍ଟେମ୍ବର 2001 ରେ ଉତ୍ତରପ୍ରଦେଶର ଆହ୍ଲାବାଦରେ ଜନ୍ମଗ୍ରହଣ କରିଥିଲେ। ସେ ବର୍ତ୍ତମାନ 17 ବର୍ଷ ବୟସର। ରୋଶନି ମନୋରଞ୍ଜନ ଶିଳ୍ପରେ କ୍ୟାରିୟର କରିବା ଆଶାରେ ତାଙ୍କ ମା ଏବଂ ଭଉଣୀଙ୍କ ସହ ମୁମ୍ବାଇରେ ରୁହନ୍ତି। ରୋଶନି କିଛି ଟିଭି ସୋ ଏବଂ ଚଳଚ୍ଚିତ୍ର ତଥା ଅନେକ ଟିଭି ବିଜ୍ଞାପନରେ କାମ କରିଛନ୍ତି।ରୋଶନି ଟିଭି ସୋ ‘ମେ ଲକ୍ଷ୍ମୀ ତେରେ ଆଙ୍ଗନ୍ କି’ ରୁ କ୍ୟାରିଅର୍ ଆରମ୍ଭ କରିଥିଲେ ଯେଉଁଥିରେ ସେ ଜିଆନା ଭୂମିକାରେ ଅଭିନୟ କରିଥିଲେ ଏବଂ ଏହା ପରେ ସେ ମହାରାଣା ପ୍ରତାପ ରେ ଅଭିନୟ କରିଥିଲେ |

ରୋଶନୀଙ୍କ ସୋ “ଭାରତ କା ଭୀର ପୁତ୍ର – ମହାରାଣା ପ୍ରତାପ” ରେ ରୋଶନୀ ରାଣୀ ଅଜାବଦ ଭୂମିକାରେ ପରିଚିତ ହୋଇଥିଲେ। ଏହି ଭୂମିକା ପାଇଁ ରୋଶନୀଙ୍କୁ’ ଶ୍ରେଷ୍ଠ ଶିଶୁ ଅଭିନେତା ‘ବର୍ଗରେ’ ଭାରତୀୟ ଟେଲି ପୁରସ୍କାର ‘ପାଇଁ ମଧ୍ୟ ମନୋନୀତ କରାଯାଇଥିଲା। ଟିଭି ଦୁନିଆ ସହିତ ରୋଶନି ବଲିଉଡରେ ମଧ୍ୟ ନିଜର ଜଲୱା ଦେଖାଇଥିଲେ। ରୋଶନି ବଲିଉଡ ଚଳଚ୍ଚିତ୍ର ‘ମାଇ ଫ୍ରେଣ୍ଡ ଗଣେଶା 4’, ‘ମଛଲି ଜଲ କି ରାନୀ ହେ’, ‘ଫିରଙ୍ଗି’ରେ ଅଭିନୟ କରିଥିଲେ।

ଏହି ସମସ୍ତ ଚଳଚ୍ଚିତ୍ରରେ ତାଙ୍କ ଚରିତ୍ରକୁ ବହୁତ ପସନ୍ଦ କରାଯାଇଥିଲା | ଯଦିଓ ରୋଶନୀ ଆଜିକାଲି କୌଣସି ଟିଭି ଶୋ’ରେ ଦେଖାଯାଉନାହାଁନ୍ତି ଏବଂ ସେ ଫିଲ୍ମରେ ସକ୍ରିୟ ନୁହଁନ୍ତି କିନ୍ତୁ ସୋସିଆଲ ସାଇଟରେ ନିଜର ଜଲୱା ଦେଖାଇବାରେ ସେ ପଛରେ ନାହାଁନ୍ତି। ତାଙ୍କର 470 k ଫଲୋଅର୍ସ ଅଛନ୍ତି, ଯାହା ଦର୍ଶାଏ ଯେ ଲୋକମାନେ ତାଙ୍କୁ କେତେ ପସନ୍ଦ କରନ୍ତି | ସେ ଆଜିକାଲି ଇନଷ୍ଟାଗ୍ରାମରେ ନିଜର ହଟ ଚିତ୍ର ଅପଲୋଡ୍ କରନ୍ତି ଏବଂ ସେଥିରେ ସେ ବହୁତ ସୁନ୍ଦର ଦେଖାଯାଆନ୍ତି |

ଏକ ଛୋଟ ସହରରୁ ଆସିଥିବା ‘ରୋଶନି ୱାଲିଆ’ ଆଜି ଟେଲିଭିଜନ ଜଗତର ନୂଆ ଷ୍ଟାର ପାଲଟିଛନ୍ତି | ପୂର୍ବର ରୋଶନି ୱାଲିଆ ଏବଂ ବର୍ତ୍ତମାନର ରୋଶନି ୱାଲିଆଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ବହୁତ ପାର୍ଥକ୍ୟ ନଜର ଆସେ |

Share Your Views In Comments Below

comments