ମାରିବା ପରେ ନିଜ ପରିବାରକୁ ମଳମାଳ କରିଦେଇ ଗଲେ ଏହି Bollywood ଅଭିନେତ୍ରୀ ମାନେ, ଆଜି ବି କୋଟି କୋଟି ଲୋକଙ୍କ ହୃଦୟରେ କରୁଛନ୍ତି ରାଜ

ବଲିଉଡର ସ୍ୱର୍ଗତ ଅଭିନେତ୍ରୀ ଦିବ୍ୟା ଭାରତୀ ତାଙ୍କ ସମୟର ଅନ୍ୟତମ ସୁନ୍ଦର ଅଭିନେତ୍ରୀ ଥିଲେ। ସେ ଖୁବ୍ କମ ବୟସରେ ବଲିଉଡକୁ ଅନେକ ସୁପରହିଟ୍ ଫିଲ୍ମ ଦେଇଥିଲେ ଏବଂ ପ୍ରଶଂସକଙ୍କ ସବୁଠାରୁ ପ୍ରିୟ ଅଭିନେତ୍ରୀ ହୋଇଥିଲେ | ଦିବ୍ୟାଙ୍କ ଚଳଚ୍ଚିତ୍ର କ୍ୟାରିଅର୍ ସ୍ୱଳ୍ପ ହୋଇପାରେ କିନ୍ତୁ ସେ ତାଙ୍କ କ୍ଷୁଦ୍ର ଚଳଚ୍ଚିତ୍ର କ୍ୟାରିୟରରେ ଅନେକ ଶ୍ରେଷ୍ଠ ଚଳଚ୍ଚିତ୍ରରେ କାମ କରିଥିଲେ |

ଦିବ୍ୟା ଭାରତୀ ଧୀରେ ଧୀରେ ସଫଳତାର ଶିଖରରେ ପହଞ୍ଚିଥିଲେ, କିନ୍ତୁ ହଠାତ୍ ତାଙ୍କର ମୃତ୍ୟୁ ହୋଇଥିଲା। ସେହି ସମୟରେ ବିଶ୍ୱାସ କରାଯାଉଥିଲା ଯେ ଲୋକମାନେ କେବଳ ଦିବ୍ୟା ଭାରତୀଙ୍କ ସୌନ୍ଦର୍ଯ୍ୟ ଦେଖିବା ପାଇଁ ସିନେମା ହଲରେ ପହଞ୍ଚୁଥିଲେ। ଆଜି ଆମେ ଦିବ୍ୟଙ୍କ କ୍ୟାରିୟର ବିଷୟରେ ନୁହେଁ ବରଂ ତାଙ୍କ ଧନ ବିଷୟରେ କହିବୁ |

ଗଣମାଧ୍ୟମର ରିପୋର୍ଟ ଅନୁଯାୟୀ, ଦିବ୍ୟା ଭାରତୀ 247 କୋଟି ଟଙ୍କା ମୂଲ୍ୟର ସମ୍ପତ୍ତି ଛାଡିଛନ୍ତି। ଯେତେବେଳେ ସେ ଦେହାନ୍ତ କଲେ, ସେ ତାଙ୍କ ପରିବାର ବନ୍ଧୁମାନଙ୍କୁ ଧନୀ କଲେ, ଅଭିନେତ୍ରୀ ମୋଟ 247 କୋଟି ଟଙ୍କା ସମ୍ପତ୍ତି ଛାଡିଦେଇଥିଲେ, ଯାହା ତାଙ୍କ ପରିବାର ସଦସ୍ୟଙ୍କୁ ଦିଆଯାଇଥିଲା |

ଦିବ୍ୟା ଆତ୍ମହତ୍ୟା କରିଥିଲେ କିମ୍ବା ତାଙ୍କୁ ହତ୍ୟା କରାଯାଇଥିଲା

ତାଙ୍କ ଯୁଗରେ, ଦିବ୍ୟା ସୌନ୍ଦର୍ଯ୍ୟ ଭଳି ଅଭିନୟ କ୍ଷେତ୍ରରେ ଶୀର୍ଷରେ ରହିଥିଲେ | ଯେପରି ଶ୍ରୀଦେବୀଙ୍କର ହଠାତ୍ ମୃତ୍ୟୁ ହୋଇଥିଲା, ସେହିପରି ଦିବ୍ୟା ଭାରତୀଙ୍କ ମଧ୍ୟ ମୃତ୍ୟୁ ହୋଇଥିଲା। ଅଭିନେତ୍ରୀଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ ଏପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ସମାଧାନ ହୋଇନାହିଁ। ଏହି ପରିପ୍ରେକ୍ଷୀରେ, ଦୁଇ ଦଳ ନିଜର ପକ୍ଷ ଉପସ୍ଥାପନ କରିଛନ୍ତି। ଗୋଟିଏ ଦଳ କହିଛନ୍ତି ଯେ ଦିବ୍ୟା ଆତ୍ମହତ୍ୟା କରିଥିବାବେଳେ ଅନ୍ୟ ପଟେ ଲୋକମାନେ ବିଶ୍ୱାସ କରନ୍ତି ଯେ ଅଭିନେତ୍ରୀଙ୍କୁ ହତ୍ୟା କରାଯାଇଛି। ଏହି ମାମଲାରେ ଚଳଚ୍ଚିତ୍ର ନିର୍ଦ୍ଦେଶକ ସାଜିଦ ନାଦିଆଡୱାଲା ନାମ ପ୍ରାୟତଃ ଆସିଥାଏ |

ଏପ୍ରିଲ୍ 1993 ରେ ଦିବ୍ୟା ଶେଷ ନିଶ୍ୱାସ ତ୍ୟାଗ କରିଥିଲେ

5 ଏପ୍ରିଲ 1993 ରେ, ଦିବ୍ୟା ଭାରତୀ ଶେଷ ନିଶ୍ୱାସ ତ୍ୟାଗ କଲେ। ଏହାର ଗୋଟିଏ ବର୍ଷ ପୂର୍ବରୁ, 1992 ରେ, ସେ ଚଳଚ୍ଚିତ୍ର ନିର୍ଦ୍ଦେଶକ ସାଜିଦ ନାଦିଆଡୱାଲାଙ୍କୁ ବିବାହ କରିଥିଲେ। ସାଜିଦଙ୍କ ସହ ତାଙ୍କର ପ୍ରଥମ ସାକ୍ଷାତ ଶୋଲା ଏବଂ ଶବନମ୍ ଚଳଚ୍ଚିତ୍ରର ସୁଟିଂ ସମୟରେ ହୋଇଥିଲା, ଯାହା ପରେ ଦୁହିଁଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ବନ୍ଧୁତା ବଢ଼ିଥିଲା ​​ଏବଂ ଧୀରେ ଧୀରେ ବନ୍ଧୁତା ପ୍ରେମରେ ପରିଣତ ହୋଇଥିଲା | ଏହା ପରେ ଦୁହେଁ ବିବାହ କରିବାକୁ ସ୍ଥିର କଲେ।

ତେବେ ବିବାହର ଠିକ୍ ଗୋଟିଏ ବର୍ଷ ପରେ ଦିବ୍ୟାଙ୍କର ମୃତ୍ୟୁ ହୋଇଥିଲା ଏବଂ ଏହି ମାମଲାରେ ସାଜିଦଙ୍କୁ ଘେରି ରହିଥିଲେ। ତାଙ୍କ ବିରୋଧରେ ଅନେକ ମାମଲା ମଧ୍ୟ ଦାଖଲ କରାଯାଇଥିଲା, କିନ୍ତୁ ଦିବ୍ୟାଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ ଗଣ୍ଠି ସବୁଦିନ ପାଇଁ ସମାଧାନ ହୋଇନଥିଲା।

ଦିବ୍ୟା ଭାରତୀଙ୍କ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ଷେତ୍ର ବିଷୟରେ ସେ କହିବାକୁ ଗଲେ ସେ ବିଶ୍ୱାତ୍ମା ଫିଲ୍ମରୁ ତାଙ୍କ ଚଳଚ୍ଚିତ୍ର କ୍ୟାରିଅର୍ ଆରମ୍ଭ କରିଥିଲେ ଏବଂ ଏହି ଚଳଚ୍ଚିତ୍ରର ଅନ୍ୟତମ ଗୀତ ସାତ ସମନ୍ଦର ପାର୍ କେ ମେନ୍ ତେରେ ପୀଛେ ପୀଛେ ଆଗେୟୀ ଦିବ୍ୟାଙ୍କୁ ବଲିଉଡରେ ଏକ ସ୍ୱତନ୍ତ୍ର ପରିଚୟ ଦେଇଥିଲେ। ଏହା ପରେ ଦିବ୍ୟା ଗୋଟିଏ ପରେ ଗୋଟିଏ ହିଟ୍ ଫିଲ୍ମ ଦେଇଥିଲେ, ଯେପରିକି ଦିୱାନା, ଶୋଲା ଔର ଶବନମ୍, ରଙ୍ଗ ଏବଂ ଜୁଡୱା ଭଳି ଚଳଚ୍ଚିତ୍ର | ଏହି ଚଳଚ୍ଚିତ୍ରଗୁଡ଼ିକରେ ଉଲ୍ଲେଖନୀୟ ପ୍ରଦର୍ଶନ ପାଇଁ ଦିବ୍ୟା ଭାରତୀଙ୍କ ପାଖରେ ଏବେ ବି ଲକ୍ଷ ଲକ୍ଷ ଫ୍ୟାନ ଫୋଲୋଇଂ ରହିଛି | ଦିବ୍ୟା ଭାରତୀ ଆଜି ଆମ ମଧ୍ୟରେ ନଥାଇ ପାରନ୍ତି, କିନ୍ତୁ ତାଙ୍କ ସ୍ମୃତି ଲୋକମାନଙ୍କ ମନରେ ସତେଜ ଅଛି |

Share Your Views In Comments Below

comments