ମରିବା ପୁର୍ବରୁ ସମସ୍ତଙ୍କୁ ମିଳିଥାଏ ଯମରାଜଙ୍କ ଠାରୁ ଏହି 4 ସନ୍ଦେଶ, ସମସ୍ତେ ଜାଣିବା ଦରକାର

କେବଳ ମଣିଷ କିନ୍ତୁ ଭଗବାନ ମଧ୍ୟ ସୃଷ୍ଟି ନିୟମରେ ବନ୍ଧା ନଥାଏ | ଭଗବାନ ମାନଙ୍କୁ ମଧ୍ୟ ସମସ୍ତ ନିୟମ ଅନୁସରଣ କରିବାକୁ ପଡିଥାଏ | କାରଣ ଭଗବାନ ନିଜେ ମଣିଷ ଭାବରେ ଜନ୍ମ ହୋଇଥିଲେ ମଧ୍ୟ ତାଙ୍କୁ ନିଜ ଶରୀର ତ୍ୟାଗ କରିବାକୁ ପଡିଥିଲା | ତା’ପରେ ସେଠାରେ ସାଧାରଣ ଲୋକଙ୍କ କଣ ବା ସାମର୍ଥ୍ୟ ଅଛି | କୁହାଯାଏ ଯେ ମଣିଷର ଅନୁରୋଧ କ୍ରମେ ଯମରାଜ ମୃତ୍ୟୁ ପୂର୍ବରୁ 4 ଟି ବାର୍ତ୍ତା ଦେବେ ବୋଲି ପ୍ରତିଶୃତି ଦେଇଛନ୍ତି | ଯାହାକି ଯମରାଜଙ୍କ ଦ୍ୱାରା ଅନୁସରଣ କରାଯାଏ | ଯେତେବେଳେ ମଣିଷ ମୃତ୍ୟୁର ଅତି ନିକଟତର ହୁଏ, ସେତେବେଳେ ଯମରାଜ ତାଙ୍କୁ ଅନୁଭବ କରାନ୍ତି ଯେ ବର୍ତ୍ତମାନ ଶରୀର ଛାଡିବାର ସମୟ ହୋଇଗଲା ।

ଆସନ୍ତୁ ଜାଣିବା ସେହି 4 ଟି ବାର୍ତ୍ତା
ପ୍ରଥମ ବାର୍ତ୍ତା: ଯେତେବେଳେ ଜଣେ ବ୍ୟକ୍ତି ବୃଦ୍ଧାବସ୍ଥା ଆରମ୍ଭ କରେ ସେତେବେଳେ ବ୍ୟକ୍ତିର କେଶ ଧଳା ହୋଇଯାଏ | ଏହା ପ୍ରଥମ ବାର୍ତ୍ତା ଭାବରେ ବିବେଚନା କରାଯାଏ ଯେ ବର୍ତ୍ତମାନ ବୟସ ବଢୁଛି ଏବଂ ସଂଲଗ୍ନ ଜଗତରୁ ବାହାରକୁ ଯିବା ଆରମ୍ଭ କରୁଛି |

ଦ୍ୱିତୀୟ ବାର୍ତ୍ତା: ଜଣେ ବ୍ୟକ୍ତି ଟିକିଏ ବୟସ୍କ ହେଲେ ଦାନ୍ତ ଖସିଯିବା ଆରମ୍ଭ କରେ | ଏହି ବାର୍ତ୍ତା ଜଣାପଡେ ଯେ ଶରୀରକୁ ମୁକ୍ତି ଦରକାର | ମୋତେ ବର୍ତ୍ତମାନ ଆବଶ୍ୟକ କର ନାହିଁ |

ତୃତୀୟ ବାର୍ତ୍ତା: ଜଣେ ବ୍ୟକ୍ତିର ଭାବନା ଦୁର୍ବଳ ହୋଇଯାଏ | ଜଣେ ବ୍ୟକ୍ତିର ଶୁଣିବା ଏବଂ ଦେଖିବାର କ୍ଷମତା ନଷ୍ଟ ହୋଇଯାଏ | ଏହି ସମୟରେ, ଯମରାଜ କୁହନ୍ତି, ବର୍ତ୍ତମାନ ଦୁନିଆର କଥା ଶୁଣିବା ବନ୍ଦ କର ଏବଂ ନିଜକୁ ଚିନ୍ତା କର, ଯେପରି ମୁକ୍ତିରେ କୌଣସି ଅସୁବିଧା ନହୁଏ |

ଚତୁର୍ଥ ବାର୍ତ୍ତା: ଜଣେ ବ୍ୟକ୍ତିର ପିଠି ବଙ୍କା ହୋଇଯାଏ, ଶରୀର ଭାର ବହନ କରିବାକୁ ଅସମର୍ଥ ଏବଂ ଏହା କୌଣସି ଜିନିଷର ସମର୍ଥନ ଆବଶ୍ୟକ କରେ | ଏଥିରୁ ଜଣାପଡେ ଯେ, ଯମରାଜ ବାର୍ତ୍ତା ଦେଉଛନ୍ତି ଯେ ଆପଣ ବାହ୍ୟ ସମର୍ଥନ ଲୋଡୁଛନ୍ତି | ବର୍ତ୍ତମାନ ଭଗବାନଙ୍କ ସମର୍ଥନ ନିଅନ୍ତୁ, କେବଳ ନିଜର କାର୍ଯ୍ୟର ଫଳ ଅନୁସାରେ ସେ ଆପଣଙ୍କୁ ଭଲ ଦୁନିଆରେ ସ୍ଥାନ ଦେଇପାରିବେ |

Share Your Views In Comments Below

comments