ମାର୍କେଟରେ ହଲଚଲ କରୁଛି ବିନା କରେଣ୍ଟରେ ଜଳୁଥିବା ଏହି ବଲ, ଦାମ ମାତ୍ର ଏତିକି ଜାଣିଲେ ଏବେ ହିଁ ଯାଇଁ କିଣିଦେବେ…

ବନ୍ଧୁଗଣ, ଆଜିକାଲି ଅଧିକାଂଶ ଘରେ LED ବଲ୍ବ ଦେଖିବାକୁ ମିଳିଥାଏ | ଏହାର ଆଲୋକ ଧଳା ହୋଇଥାଏ, ଯାହାଫଳରେ ଏହା ଅଧିକ ଚକଚକିଆ ଦେଖାଯାଏ | ବର୍ତ୍ତମାନ ବଜାରରେ ଅନେକ ପ୍ରକାରର LED ବଲ୍ବ ଉପଲବ୍ଧ ଅଛି, ସେଥିମଧ୍ୟରୁ କିଛି ସ୍ଥାନୀୟ କମ୍ପାନୀ ଏବଂ କିଛି ଭଲ କମ୍ପାନୀ ଅଛନ୍ତି | ଏପରିକି ବର୍ତ୍ତମାନ ୱେଲ୍ଟରେ ମଧ୍ୟ LED ବଲ୍ବ ଆସୁଛି | LED ବଲ୍ବ ବ୍ୟବହାର କରିବା ଦ୍ୱାରା ଶକ୍ତି ବ୍ୟବହାର ମଧ୍ୟ କମି ହୋଇଥାଏ | ସେଥିପାଇଁ ଅଧିକାଂଶ ଲୋକ କେବଳ ଏହାକୁ ବ୍ୟବହାର କରନ୍ତି |

ଆଜିକାଲି ବଜାରରେ ଏକ ସ୍ମାର୍ଟ LED ବଲ୍ବ ଉପଲବ୍ଧ ହୋଇଛି | ଏହା ଏକ ନୂତନ ପ୍ରକାରର ବଲ୍ବ | ଆପଣଙ୍କୁ କହିରଖୁଛୁ ଯେ ଏହି ବଲ୍ବ ଆପଣଙ୍କ ଘରକୁ 4 ଘଣ୍ଟା ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ବିଦ୍ୟୁତ୍ ବିନା ଆଲୋକିତ କରିବ | ଏହି ବଲ୍ବର ନାମ ହେଉଛି ହାଲୋନିକ୍ସ ଇନଭର୍ଟର LEd bulb B22 | ଏହି ବଲ୍ବ 9 ୱାଟର ଅଟେ | ଏବଂ ଏହା ସହିତ, ଏଥିରେ ଏକ ବେଟ୍ରି ମଧ୍ୟ ଅଛି, ଯାହା ଦ୍ୱାରା ଏହା ଚାର୍ଜ ହୋଇପାରିବ |

ଏଥିରେ ଲାଗିଥିବା ବେଟ୍ରି ଅଟୋମେଟିକ ଭାବରେ ଚାର୍ଜ କରିବା ଆରମ୍ଭ କରିବ | ସମ୍ପୂର୍ଣ୍ଣ ଚାର୍ଜ କରିବାକୁ 8 ରୁ 10 ଘଣ୍ଟା ଲାଗେ | ଏହାର ଚାର୍ଜିଂ ସମାପ୍ତ ହେବା ମାତ୍ରେ ଚାର୍ଜିଂ ଅଟୋମେଟିକ୍ ବନ୍ଦ ହୋଇଯାଏ | ଏହି ବଲ୍ବରେ 2600 mAh ବ୍ୟାଟେରୀ ଫିକ୍ସ ଅଛି | ଥରେ ଚାର୍ଜ ହୋଇଗଲେ ଏହା 4 ଘଣ୍ଟା ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ରହିଥାଏ | ଯଦି ବିଦ୍ୟୁତ୍ କଟିଯାଏ ତେବେ ଏହା ଲଗାତାର 4 ଘଣ୍ଟା ପାଇଁ ଆପଣଙ୍କ ଘରକୁ ଆଲୋକିତ କରିପାରେ |

ଏହି ବଲ୍ବ ଅନଲାଇନ୍ ସପିଂ ସାଇଟରେ ଉପଲବ୍ଧ ଅଛି, ଆପଣ ଏହାକୁ ଆମାଜନ ଏବଂ ଫ୍ଲିପକାର୍ଟ ପରି ସାଇଟରୁ କିଣି ପାରିବେ | ଯଦି ଆପଣ ଏହାର ମୂଲ୍ୟ ବିଷୟରେ ପଚାରନ୍ତି, ତେବେ ଏହି LED ବଲ୍ବର ମୂଲ୍ୟ ହେଉଛି 429 ଟଙ୍କା | ତେଣୁ ଆଜି ହିଁ ଏହାକୁ କିଣନ୍ତୁ ଏବଂ ବିଦ୍ୟୁତ୍ ବିନା ଆପଣଙ୍କ ଘରକୁ ଚମକାନ୍ତୁ |

Share Your Views In Comments Below

comments