ମେହେନ୍ଦିରେ 400 ଲୋକଙ୍କୁ ଡାକିବା ବରର ପିତାଙ୍କୁ ପଡିଗଲା ମହଙ୍ଗା, ପୋଲିସ ଜାଣିଲା ତ କରିଦେଲା ଏମିତି କାମ, ପୁରା ଗାଁ ରହିଗଲା ସ୍ତବ୍ଦ

ଦିଲ୍ଲୀରେ ବଢୁଥିବା କରୋନା ଜୀବାଣୁକୁ ଦୃଷ୍ଟିରେ ରଖି ବିବାହ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମରେ ଅଧିକ ଅତିଥିଙ୍କୁ ଡାକିବା ଉପରେ ପ୍ରତିବନ୍ଧକ ଲଗାଯାଇଛି। ବିବାହ ଉତ୍ସବରେ କେବଳ 50 ଅତିଥି ଯୋଗଦେବାକୁ ଦିଲ୍ଲୀ ସରକାର ନିର୍ଦ୍ଦେଶ ଦେଇଛନ୍ତି। ତେବେ ଦିଲ୍ଲୀର ଲୋକମାନେ ସରକାରଙ୍କ ଆଦେଶକୁ ଖଣ୍ଡନ କରୁଛନ୍ତି ଏବଂ 50 ରୁ ଅଧିକ ଲୋକଙ୍କୁ ବିବାହ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମରେ ଡାକୁଛନ୍ତି। ଆଜି ଆମେ ଆପଣଙ୍କୁ ଦିଲ୍ଲୀର ମଙ୍ଗୋଲପୁରୀ ଅଞ୍ଚଳର ଏକ ମାମଲା ବିଷୟରେ କହିବୁ । ଏଠାରେ, କୋଭିଡ ଗାଇଡଲାଇନର ଉଲ୍ଲଂଘନ କରୁଥିବା ଏକ ପରିବାର ମେହେନ୍ଦି ସମାରୋହରେ ପ୍ରାୟ 400 ଲୋକଙ୍କୁ ଯୋଗ ଦେଇଥିଲେ। ପୋଲିସ ଏହି ସୂଚନା ପାଇବା ମାତ୍ରେ ବରର ପିତା ଏବଂ ଟେଣ୍ଟ ହାଉସ ମାଲିକଙ୍କ ବିରୋଧରେ ପୋଲିସ ମାମଲା ରୁଜୁ କରିଥିଲା।

ସରକାରୀ ଆଦେଶ ଏବଂ ମହାମାରୀ ରୋଗ ଆଇନ ଉଲ୍ଲଂଘନ କରିବାକୁ ନେଇ ପୋଲିସ ଏକ ମାମଲା ରୁଜୁ କରିଛି। ଶୁକ୍ରବାର ରାତିରେ ମଙ୍ଗଲପୁର ପୋଲିସ ଷ୍ଟେସନରେ ପୋଷ୍ଟ କରାଯାଇଥିବା ଏସଆଇ ସତୀଶ କୁମାର ଅନ୍ୟ ପୋଲିସ କର୍ମଚାରୀଙ୍କ ସହ ପେଟ୍ରୋଲିଂ କରିବାକୁ ଯାଇଥିଲେ। ତା’ପରେ ତାଙ୍କୁ ପିଟାମ୍ପୁରା ରୋଡ୍ ନମ୍ବର 42 ରେ ଏକ ବିରାଟ ତମ୍ବୁ ଦେଖାଯାଇଥିଲା | ଏହା ପରେ ସେମାନେ ତମ୍ବୁ ଭିତରକୁ ଗଲେ। ଏଠାକୁ ଯାଇ ସେ ଦେଖିଲେ ଯେ ମେହେନ୍ଦି କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମରେ 400 ଲୋକ ଅଂଶଗ୍ରହଣ କରିଛନ୍ତି।

ପୋଲିସର ସୂଚନାନୁସାରେ, ପିଟାମ୍ପୁରା ରୋଡ୍ ନଂ -42 ରେ ଏକ ତମ୍ବୁ ଲଗାଯାଇଥିଲା। ଯେଉଁଥିରେ ଟ୍ୟାଙ୍କ ରୋଡ ବାସିନ୍ଦାଙ୍କ ପୁଅ ଦୀପକ କୁମାରଙ୍କ ବିବାହ ପୂର୍ବରୁ ମେହେନ୍ଦୀ ସମାରୋହ ଚାଲିଥିଲା। ଏହି ସମାରୋହରେ ପ୍ରାୟ 400 ଲୋକ ଉପସ୍ଥିତ ଥିଲେ। ଯେଉଁଥିରେ ଅନେକ ଲୋକ ମାସ୍କ ପିନ୍ଧି ନଥିଲେ ଏବଂ ସାମାଜିକ ଦୂରତାର ନିୟମ ମଧ୍ୟ ଭାଙ୍ଗୁଥିଲା | ଏହି ସମାରୋହର ଆୟୋଜନ କରିବାକୁ ପୋଲିସ ଟେଣ୍ଟ ମାଲିକ ନବୀନ ମିଲାଙ୍କୁ କହିଥିଲେ। ନବୀନ ପୋଲିସକୁ କୌଣସି ଦଲିଲ ଦେଖାଇ ପାରିନଥିଲେ। ଅନୁସନ୍ଧାନ ବେଳେ ପୋଲିସ ଜାଣିବାକୁ ପାଇଲା ଯେ ଡିଡିଏ ଏହି କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମକୁ 18 ଏବଂ 19 ନଭେମ୍ବରରେ ସେଠାରେ ଆୟୋଜନ କରିବାକୁ ଅନୁମତି ଦେଇଛି। କିନ୍ତୁ 20 ନଭେମ୍ବରରେ କୌଣସି ବୁକିଂ ହୋଇନଥିଲା |

ଅର୍ଥାତ୍ ଟେଣ୍ଟ ମାଲିକ ବିନା ଅନୁମତିରେ ଏହି ସମାରୋହ ପରିଚାଳନା କରୁଥିଲେ। ଶନିବାର ଦିନ ଡିଡିଏ ଅଧିକାରୀଙ୍କ ଅଭିଯୋଗରେ ପୋଲିସ ନବୀନ ଏବଂ ଦୀପକ କୁମାରଙ୍କ ବିରୋଧରେ ମାମଲା ରୁଜୁ କରି ତଦନ୍ତ ଆରମ୍ଭ କରିଛି। ସେମାନେ ମଧ୍ୟ କରୋନା ନିୟମ ପାଳନ କରୁ ନ ଥିବା ଅଭିଯୋଗ ହୋଇଛି।

Share Your Views In Comments Below

comments