ମେଲା ଫିଲ୍ମରେ ଅମୀର ଖାନଙ୍କ ସାଙ୍ଗ ହେଇଥିଲେ ଏହି ଅଭିନେତା, ଏବେ 20 ବର୍ଷ ପରେ ହେଇଯାଇଛି ଏମିତି ଅବସ୍ଥା, ଦେଖିଲେ ବିଶ୍ୱାସ କରିପାରିବେ ନାହିଁ

2000 ମସିହାରେ ଆମୀର ଖାନଙ୍କ ଫିଲ୍ମ ମେଲା ଆସିଥିଲା ​​| ସେହି ଚଳଚ୍ଚିତ୍ରରେ ଅଭିନେତା ଆମୀର ଖାନ ମୁଖ୍ୟ ଭୂମିକାରେ ଥିଲେ କିନ୍ତୁ ଆପଣ ମନେ ରଖିବେ ଯେ ମେଲାରେ ଅନ୍ୟ ଜଣେ ଅଭିନେତା ଆମୀର ଖାନଙ୍କ ବନ୍ଧୁ ମଧ୍ୟ ଅଭିନୟ କରିଥିଲେ। ଆଜି ଆମେ ଆପଣଙ୍କୁ କେବଳ ଏହି ଅଭିନେତାଙ୍କ ସହିତ ପରିଚିତ କରିବି | ମେଲା ଚଳଚ୍ଚିତ୍ରରେ ନିଜ ଦୃଢ ଭୂମିକା ସହ ଏହି ଅଭିନେତା ଏକ ଭଲ ପରିଚୟ କରିଥିଲେ | କିନ୍ତୁ ସବୁ ପରେ ଯାହା ହେଲା ଏହି ଅଭିନେତା ହଠାତ୍ ଚଳଚ୍ଚିତ୍ର ଜଗତରୁ ଅଦୃଶ୍ୟ ହୋଇଗଲେ | ବହୁତ କମ୍ ଲୋକ ଏହି କଥା ଜାଣନ୍ତି | ଆଜି ଆପଣ ମଧ୍ୟ ଏଠାରେ ଏ ବିଷୟରେ ଜାଣିପାରିବେ | ଆଜି ଆମେ ପ୍ରଥମେ ଆପଣଙ୍କୁ ସେହି ଅଭିନେତାଙ୍କ ପ୍ରକୃତ ପରିଚୟ ଦେବୁ |

ଫୈଜଲ ଖାନ ଆମୀର ଖାନଙ୍କ ଭାଇ

ତାଙ୍କର ପ୍ରକୃତ ନାମ ହେଉଛି “ଫୈଜଲ ଖାନ” ଏବଂ ସେ ଅଭିନେତା ଆମୀର ଖାନଙ୍କ ଭାଇ | ଏହି ଚଳଚ୍ଚିତ୍ର ମାଧ୍ୟମରେ ସେ ଲୋକଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ଏକ ଭଲ ଚିହ୍ନ ସୃଷ୍ଟି କରିଥିଲା ​​| ଲୋକମାନେ ତାଙ୍କ ଅଭିନୟକୁ ବହୁତ ପସନ୍ଦ କରିଥିଲେ, ଫୈଜଲ ଖାନ 3 ଅଗଷ୍ଟ 1966 ରେ ମୁମ୍ବାଇରେ ଜନ୍ମଗ୍ରହଣ କରିଥିଲେ। ଆମୀର ଖାନ ଏବଂ ଫୈଜଲ ଖାନଙ୍କ ପିତାଙ୍କ ନାମ ତାହିର ହୁସେନ୍। ଯିଏ କି ଚଳଚ୍ଚିତ୍ର ନିର୍ମାତା ହୋଇଛନ୍ତି | ଫୈଜଲ ଖାନ କାଏନାଥରୁ ମଦହୋସ, ବୋର୍ଡର ହିନ୍ଦୁସ୍ତାନ କା ଏବଂ ମେଲା ଭଳି ଅନେକ ଚଳଚ୍ଚିତ୍ରରେ ଅଭିନୟ କରିଛନ୍ତି।

ମାନସିକ ରୋଗର ହୋଇଥିଲେ ଶିକାର

ଫିଲ୍ମ ମେଲା ପରେ ଫୈଜଲ ଖାନ ହଠାତ୍ ପରଦାର ଦୁନିଆରୁ ଅଦୃଶ୍ୟ ହୋଇଗଲେ | ଏହା କାହିଁକି ହେଲା, ସେ କୁଆଡେ ଗଲେ | ସେ ଦୀର୍ଘ ସମୟ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ କାହିଁକି ଫେରିଲେ ନାହିଁ? ଏହିପରି ଅନେକ ପ୍ରଶ୍ନ ଲୋକଙ୍କ ମନରେ ଉଠିଥାଏ | ବାସ୍ତବରେ ଫୈଜଲ ଖାନଙ୍କର “ସ୍କିଜୋଫ୍ରେନିଆ” ନାମକ ଏକ ମାନସିକ ରୋଗ ଥିଲା। ଯାହା ପରେ ସେ ତାଙ୍କର ଚିକିତ୍ସା ପାଇଁ ଅଧିକ ସମୟ ବିତାଇବା ଆରମ୍ଭ କଲେ | ସେତେବେଳେ ତାଙ୍କୁ ଘରେ ଅଧିକ ସମୟ ବିତାଇବାକୁ ପଡୁଥିଲା। ଏହି କାରଣରୁ ସେ ଚଳଚ୍ଚିତ୍ରରେ ପ୍ରତ୍ୟାବର୍ତ୍ତନ କରିପାରିଲେ ନାହିଁ |

Share Your Views In Comments Below

comments