ପ୍ରଥମ ଥର ମିଥୁନ ଚକ୍ରବର୍ତ୍ତୀଙ୍କ ମୋଟ ସମ୍ପତ୍ତି ଆସିଲା ସାମ୍ନାକୁ, ହିନ୍ଦୀ ବଙ୍ଗଳା ସହ ଓଡ଼ିଆ ଫିଲ୍ମରେ ଅଭିନୟ କରି ରୋଜଗାର କରିଛନ୍ତି ଏତେ ଟଙ୍କା… ଜାଣିଲେ ବେହୋସ ହେଇଯିବେ

ବଲିଉଡର ଶ୍ରେଷ୍ଠ ଅଭିନେତା ମିଥୁନ ଚକ୍ରବର୍ତ୍ତୀଙ୍କୁ ଆଜି କାହା ପାଇଁ ଅପରିଚିତ ନୁହଁନ୍ତି କାରଣ ସେ ନିଜ କ୍ୟାରିୟରରେ କ୍ରମାଗତ ଭାବରେ ଅନେକ ମହାନ ଚଳଚ୍ଚିତ୍ର ଦେଇଛନ୍ତି ଯାହାକୁ ଦର୍ଶକମାନେ ଭଲ ପାଇଥିଲେ | ଏବଂ ସେ ଜଣେ ପୂର୍ବତନ ସାଂସଦ। ମିଥୁନ ‘ଡାନ୍ସଇଂ ହିରୋ’ ଏବଂ ତାଙ୍କର ଦେଶୀ ଷ୍ଟାଇଲ ପାଇଁ ଜଣାଶୁଣା | ମିଥୁନ୍ କେବଳ ଦେଶରେ ନୁହେଁ ବିଦେଶରେ ମଧ୍ୟ ‘ଡିସ୍କୋ ଡାନ୍ସର୍’ ଚଳଚ୍ଚିତ୍ରରୁ ବିରାଟ ଲୋକପ୍ରିୟତା ହାସଲ କରିଥିଲେ। ମିଥୁନ୍ ଟିଭିର ସବୁଠାରୁ ଲୋକପ୍ରିୟ ସୋ ‘ଡ୍ୟାନ୍ସ ଇଣ୍ଡିଆ ଡ୍ୟାନ୍ସ’ର ବିଚାରପତି ମଧ୍ୟ ରହିଛନ୍ତି।

ମିଥୁନ୍ ଶିଶୁ କଳାକାର ଭାବରେ ନିଜର କ୍ୟାରିଅର୍ ଆରମ୍ଭ କରିଥିଲେ ଏବଂ ନିଜକୁ ଜଣେ ସୁପରଷ୍ଟାର୍ ଭାବରେ ପ୍ରତିଷ୍ଠିତ କରିଥିଲେ | 16 ଜୁନ୍ 1950 ରେ କୋଲକାତାରେ ଜନ୍ମଗ୍ରହଣ କରିଥିଲେ, ମିଥୁନଙ୍କ ପିଲାଦିନର ନାମ ଗୌରଙ୍ଗ ଚକ୍ରବର୍ତ୍ତୀ | ସେ ମୋଟ 350 ରୁ ଅଧିକ ବଲିଉଡ ଚଳଚ୍ଚିତ୍ରରେ ଅଭିନୟ କରିଥିଲେ। ଏହା ବ୍ୟତୀତ ସେ ବଙ୍ଗଳା, ଓଡିଆ ଏବଂ ଭୋଜପୁରୀରେ ମଧ୍ୟ ଅନେକ ଫିଲ୍ମ କରିଛନ୍ତି।

ବଲିଉଡର ଜଣେ ଭେଟେରାନ୍ ଅଭିନେତା ମିଥୁନ ଚକ୍ରବର୍ତ୍ତୀ ଆଜି ‘ଡ୍ରାମା କମ୍ପାନୀ’ରେ ନଜର ଆସିଛନ୍ତି। ଏହି ଶୋ’ରେ ମିଥୁନ ଅନେକ ବଲିଉଡ ହାସ୍ୟ ଅଭିନେତାଙ୍କୁ ମଧ୍ୟ ଅଭିନୟ କରିଥିଲେ | ମିଥୁନ୍ 1976 ଚଳଚ୍ଚିତ୍ର ଶ୍ରୀଗିଆରେ ଅଭିନୟ ଆରମ୍ଭ କରିଥିଲେ | ଶ୍ରେଷ୍ଠ ଅଭିନେତା ପୁରସ୍କାର ପାଇବାକୁ ଅଭିନେତାମାନଙ୍କୁ ବର୍ଷ ବର୍ଷ ଲାଗିଥାଏ | ଏଥି ସହିତ ମିଥୁନ ଡା ତାଙ୍କର ପ୍ରଥମ ଚଳଚ୍ଚିତ୍ରରେ ଶ୍ରେଷ୍ଠ ଅଭିନେତା ପୁରସ୍କାର ଲାଭ କରିଥିଲେ | ତା’ପରେ ଏହି ଚଳଚ୍ଚିତ୍ର ଶ୍ରେଷ୍ଠ ଚଳଚ୍ଚିତ୍ର ଏବଂ ଶ୍ରେଷ୍ଠ ନିର୍ଦ୍ଦେଶନା ପାଇଁ ପୁରସ୍କାର ଲାଭ କରିଥିଲେ | କିନ୍ତୁ ପରେ ଫିଲ୍ମଟି ବକ୍ସ ଅଫିସରେ ଏକ ସମ୍ପୂର୍ଣ୍ଣ ଫ୍ଲପ୍ ଥିଲା |

ସଲମନ ମିଥୁନ ଡାଙ୍କର ବହୁତ ବଡ ପ୍ରଶଂସକ| ଏହି ଶୋ’ରେ ବଜରଙ୍ଗୀ ଭାଇଜାନ ମିଥୁନ୍ ଡାଙ୍କର ଅନେକ ରହସ୍ୟ ମଧ୍ୟ ପ୍ରକାଶ କରିଥିଲେ ଯେ ଆମର ଡିସ୍କୋ ଡାନ୍ସର ତାଙ୍କ କ୍ୟାରିୟରର ପ୍ରଥମ ଦିନରେ ଦିନକୁ ଚାରି ସିଫ୍ଟରେ କାମ କରୁଥିଲେ। ବିରତି ପରେ ସେ ଅନ୍ୟ ଏକ ଫିଲ୍ମର ସୁଟିଂରେ ବାହାରକୁ ଯାଉଥିଲେ। ଇଣ୍ଡଷ୍ଟ୍ରିର ସମସ୍ତ ସଂଖ୍ୟା ସବୁବେଳେ ଉତ୍ସର୍ଗୀକୃତ ଏବଂ କଠିନ ପରିଶ୍ରମ ସହିତ ଉଦାହରଣ ଦେଇଛନ୍ତି | ତାଙ୍କ ପରି ଭଲ ଅଭିନେତା ନାହାଁନ୍ତି |

ଆଜି ତାଙ୍କ ପାଖରେ ପ୍ରାୟ 258 କୋଟି ମୂଲ୍ୟର ସମ୍ପତ୍ତି ରହିଛି। ଏଥିରେ ଉଟି, ତାମିଲନାଡୁ ଏବଂ କର୍ଣ୍ଣାଟକର ମାଇସୋରରେ କୋଟି କୋଟି ମୂଲ୍ୟର ବିଳାସପୂର୍ଣ୍ଣ ହୋଟେଲ ରହିଛି। ମିଥୁନାଡା କିଛି ସମୟ ପୂର୍ବରୁ ଗଣମାଧ୍ୟମ ସହିତ କଥାବାର୍ତ୍ତା କରୁଥିବାବେଳେ ତାଙ୍କୁ ତାଙ୍କ ସହ ଜଡିତ ଅନେକ କଥା କହିଥିଲେ। ମୋନାର୍କ ହୋଟେଲଗୁଡିକର ଅଫିସିଆଲ୍ ୱେବସାଇଟ୍ ରେ ମିଳିଥିବା ସୂଚନା ଅନୁଯାୟୀ, ଓଟିରେ ଥିବା ହୋଟେଲରେ 59 ରୁମ୍, 4 ବିଳାସପୂର୍ଣ୍ଣ ସୁଟ୍, ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ଫିଟନେସ୍ ସେଣ୍ଟର, ସୁଇମିଂ ପୁଲ୍, ଲେଜର ଡିସ୍କ ଥିଏଟର, ମଧ୍ୟରାତ୍ରିର ବାର ଏବଂ ପିଲାମାନଙ୍କ ଖେଳ ପାଇଁ ସ୍ଥାନ ଅଛି |

ମାସିନାଗୁରି ବଙ୍ଗଳା ବିଷୟରେ କହିବାକୁ ଗଲେ ଏଠାରେ 16 ଏସି ବଙ୍ଗଳା, 14 ଟ୍ୱିନ୍ସ ସ୍କାଫୋଲ୍ଡିଂ, 4 ଷ୍ଟାଣ୍ଡାର୍ଡ ରୁମ, ମଲ୍ଟିଚଲଚର ରେଷ୍ଟୁରାଣ୍ଟ ଏବଂ ଶିଶୁ ଖେଳ ପଡିଆ ସହିତ ହର୍ଷ ରାଇଡିଙ୍ଗ ଏବଂ ଜିପ ଜଙ୍ଗଲ ରାଇଡକୁ ଯିବାର ସୁବିଧା ଅଛି |

ଏହା ବ୍ୟତୀତ, ନନ-ଏସି ସ୍କାଫୋଲ୍ଡିଂ, ବଙ୍ଗଳା ଏବଂ କୁଟିଜ୍ ମଧ୍ୟ ଅଛି | ମାଇସୋର ହୋଟେଲରେ ସୁଇମିଂ ପୁଲ୍, ଟେବୁଲ୍, ଭ୍ରମଣ ସମ୍ବନ୍ଧୀୟ ସେବା ସହିତ 18 ଟି ସୁସଜ୍ଜିତ ଏସି କୁଟିଜ୍, 2 ଏସି ସୁଟ୍ ଏବଂ ଓପନ୍ ଏୟାର ମଲ୍ଟିଚୁସ୍ ରେଷ୍ଟୁରାଣ୍ଟ ଉପଲବ୍ଧ |

Share Your Views In Comments Below

comments