ସୁଶାନ୍ତଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁକୁ ନେଇ ଆସିଲା CBIଙ୍କର ବୟାନ, କେଶ ଯାଞ୍ଚ ଉପରେ ସନ୍ଦେହ କରୁଥିବା ଲୋକଙ୍କ ମୁହଁ ହୋଇଗଲା ବନ୍ଦ… ଏମିତି କଥା କହିଲେ କି…

ସିବିଆଇ ସୁଶାନ୍ତ ସିଂ ରାଜପୁତ ମାମଲାରେ କିଛି ସମୟ ହେବ ଯାଞ୍ଚ କରୁଛି। 14 ଜୁନ୍ 2020 ରେ ସୁଶାନ୍ତଙ୍କର ମୃତ୍ୟୁ ହୋଇଥିଲା। ସେବେଠାରୁ ତାଙ୍କ ପ୍ରଶଂସକମାନେ ଏହି ମାମଲା ଉପରେ ନଜର ରଖିଛନ୍ତି। ନିକଟରେ ସୁଶାନ୍ତଙ୍କ ପରିବାର ପକ୍ଷରୁ ଏକ ବିବୃତ୍ତି ଆସିଥିଲା ​​ଯେ ସିବିଆଇ ତଦନ୍ତ ଠିକ୍ ଦିଗରେ ଯାଉନାହିଁ। ବର୍ତ୍ତମାନ ଏହି ମାମଲା ଡ୍ରଗ୍ସ ପ୍ରତି ଅଧିକ ଧ୍ୟାନ ଦେଇଛି। ଏଥି ସହିତ ମହାରାଷ୍ଟ୍ର ଗୃହମନ୍ତ୍ରୀ ଅନିଲ ଦେଶମୁଖ ମଧ୍ୟ ସିବିଆଇ ଫଳାଫଳକୁ ଅପେକ୍ଷା କରିଥିବା କହିଛନ୍ତି। ସେ ଜାଣିବାକୁ ଚାହାଁନ୍ତି କି ସୁଶାନ୍ତଙ୍କୁ ହତ୍ୟା କରାଯାଇଛି କି ସେ ଆତ୍ମହତ୍ୟା କରିଛନ୍ତି?

ସୁଶାନ୍ତଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ ନେଇ ଆସିଲା ସିବିଆଇର ବିବୃତ୍ତି

ଏହି ସମୟରେ କେନ୍ଦ୍ରୀୟ ଅନୁସନ୍ଧାନ ବ୍ୟୁରୋର ଏକ ପ୍ରମୁଖ ବିବୃତ୍ତି ବାହାରିଛି। ସୋମବାର ପ୍ରକାଶ ପାଇଥିବା ବିବୃତ୍ତିରେ ସିବିଆଇ କହିଛି – ସୁଶାନ୍ତ ସିଂ ରାଜପୁତଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ ସଂପର୍କରେ ସିବିଆଇ ଏକ ବୃତ୍ତିଗତ ଅନୁସନ୍ଧାନ କରୁଛି। ପ୍ରତ୍ୟେକ ଦିଗ ଏଥିରେ ବିଚାର କରାଯାଏ ଏବଂ ଆଜି ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ କୌଣସି ଦିଗକୁ ବାଦ ଦିଆଯାଇ ନାହିଁ | ତଦନ୍ତ ଚାଲିଛି।


ପରିବାରକୁ ପଚରାଉଚରା କରାଯିବ

କୁହାଯାଉଛି ଯେ ସିବିଆଇ ପୁଣି ଥରେ ସୁଶାନ୍ତଙ୍କ ପରିବାରକୁ ପ୍ରଶ୍ନ କରିପାରେ। ଉଲ୍ଲେଖନୀୟ କଥା ହେଉଛି, ଏହା ପୂର୍ବରୁ ସେମାନେ ପ୍ରିୟଙ୍କା ଏବଂ ମିତୁଙ୍କୁ ଥରେ ପ୍ରଶ୍ନ କରିଛନ୍ତି। ଏହି ଅନୁସନ୍ଧାନ ତାଲିକାରେ ସୁଶାନ୍ତଙ୍କ ଭାଇ ଆଇପିଏସ୍ ଓପି ସିଂଙ୍କ ନାମ ମଧ୍ୟ ଯୋଡିହେବ। ଏହା ବ୍ୟତୀତ ସିବିଆଇ ରାମ ମନୋହର ଲୋହିଆ ହସ୍ପିଟାଲର ଡାକ୍ତର ତରୁଣଙ୍କୁ ମଧ୍ୟ ପଚରାଉଚରା କରାଯିବ। ସିବିଆଇ ଏହି ସମସ୍ତ ଅନୁସନ୍ଧାନ ଧାରା 306 ଅଧୀନରେ କରିବ |

ହତ୍ୟାକାଣ୍ଡର କୌଣସି ପ୍ରମାଣ ଏପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ମିଳିନାହିଁ

ସିବିଆଇ ଏପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ସୁଶାନ୍ତ ମାମଲାରେ ହତ୍ୟାକାଣ୍ଡର କୌଣସି ପ୍ରମାଣ ପାଇନାହିଁ। ଏଭଳି ପରିସ୍ଥିତିରେ ସେ ସୁଶାନ୍ତ ଆତ୍ମହତ୍ୟା କରିଥିବା ପାଇଁ କାରଣ ଥିଲା ତାହା ଜାଣିବାକୁ ଚେଷ୍ଟା କରୁଛି।

କହିରଖୁଛୁ ଯେ ସୁଶାନ୍ତଙ୍କ ପରିବାର ରିୟା ଚକ୍ରବର୍ତ୍ତୀଙ୍କ ବିରୋଧରେ ପାଟନାରେ ଲେଖାଯାଇଥିବା ଏଫ୍ଆଇଆର୍ର ରେ ସୁଶାନ୍ତଙ୍କୁ ସେ ଆତ୍ମହତ୍ୟା କରିବା ପାଇଁ ଉତ୍ସାହିତ କରିଥିବା ଅଭିଯୋଗ କରିଛନ୍ତି। ଡ୍ରଗ୍ସ ମାମଲାରେ ରିୟା ବର୍ତ୍ତମାନ ନ୍ୟାୟିକ ହେପାଜତରେ ଅଛନ୍ତି। ଏଥି ସହିତ ସୁଶାନ୍ତଙ୍କ ଫ୍ଲାଟମେଟ ସିଦ୍ଧାର୍ଥ ପିଥାନି ସୁଶାନ୍ତଙ୍କ ପରିବାରକୁ ରିୟାଙ୍କୁ ସମ୍ପୃକ୍ତ କରିଥିବା ଅଭିଯୋଗ କରିଛନ୍ତି। ଏହି ଧାରାବାହିକରେ ରିୟା ଅଭିଯୋଗ କରିଛନ୍ତି ଯେ ସୁଶାନ୍ତଙ୍କ ଭଉଣୀ ତାଙ୍କୁ ଡ୍ରଗ୍ସ ଦେଇଛନ୍ତି। ନୋମିନି ହେଉଛନ୍ତି ସୁଶାନ୍ତଙ୍କ ବ୍ୟାଙ୍କ ଆକାଉଣ୍ଟରେ ତାଙ୍କ ଭଉଣୀ ପ୍ରିୟଙ୍କା |

Share Your Views In Comments Below

comments