ମୁସଲିମ ଝିଅ ହେବା ପରେ ବି ଜଣେ ହିନ୍ଦୁକୁ ବାହା ହେବେ ବୋଲି ଜିଦ ଧରିଥିଲେ ଏହି 5ଜଣ ଅଭିନେତ୍ରୀ, ଚାରି ନମ୍ବର ତ ଜଣେ ରାଜକୁମାରୀ…

ବଲିଉଡ ଏପରି ଏକ ସ୍ଥାନ ଯେଉଁଠାରେ 90 ପ୍ରତିଶତ ବିବାହ ସର୍ବଦା ପ୍ରେମ ବିବାହ ହୋଇଥାଏ | ଏହାର କାରଣ ହେଉଛି ଏହି ଶିଳ୍ପର ଲୋକମାନେ ସର୍ବଦା ଖୋଲା ମନୋଭାବ ପୋଷଣ କରନ୍ତି | ଆହୁରି ମଧ୍ୟ, ଗ୍ଲାମରସ୍ ଦୁନିଆ ସହିତ ସଂଯୁକ୍ତ ହେତୁ ଅନେକ ଲୋକ ସେମାନଙ୍କ ସଂସ୍ପର୍ଶରେ ରୁହନ୍ତି | ଏପରି ପରିସ୍ଥିତିରେ, ପ୍ରେମକୁ ମିଶ୍ରଣ କରିବା ସେମାନଙ୍କ ପାଇଁ ସହଜ ହୋଇଯାଏ | ପ୍ରେମ ଏପରି ଏକ ଜିନିଷ, ଯାହା ହେବା ପରେ ଦୁନିଆର ଅଦରକାରୀ ହୋଇଯାଏ | ଥରେ ହୃଦୟ ଆଉ କାହା ପାଖକୁ ଗଲା ପରେ ଆମେ ତାଙ୍କୁ ବିବାହ କରି ସାରା ଜୀବନ ତାଙ୍କ ସହ ବିତାଇବାକୁ ଚାହୁଁ | ତା’ପରେ ଯଦିଓ ସମଗ୍ର ଦୁନିଆ ସହିତ ଲଢ଼ିବାକୁ ପଡେ ଲଢ଼ିଯାଉ |

ଭାରତରେ ସମାନ ଧର୍ମ ମଧ୍ୟ ବିବାହ ସହଜରେ ହୋଇଥାଏ। କିନ୍ତୁ ଯେତେବେଳେ ଦୁଇଟି ସମ୍ପୂର୍ଣ୍ଣ ଭିନ୍ନ ଧର୍ମ କଥା ଆସେ, ଏହି ବିବାହରେ ଅନେକ ବାଧା ଆସେ | ବିଶେଷ କରି କିଛି ଲୋକ ବର୍ତ୍ତମାନ ଭାରତରେ ହିନ୍ଦୁ ମୁସଲମାନମାନଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ବିବାହକୁ ବିଚାର କରନ୍ତି ନାହିଁ | କିନ୍ତୁ ଯେତେବେଳେ ପ୍ରେମ ଥାଏ, ସେ ଜାତି ଧର୍ମକୁ ଦେଖା ଯାଏ ନାହିଁ | ବଲିଉଡର ଏହି ମୁସଲମାନ ଅଭିନେତ୍ରୀମାନଙ୍କ ସହିତ ସମାନ ଘଟଣା ଘଟିଥିଲା ​​ଯେଉଁମାନେ ବିବାହ ପାଇଁ ହିନ୍ଦୁ ବର ବାଛିଥିଲେ। ତେବେ ଆସନ୍ତୁ ଜାଣିବା ଏହି ମୁସଲମାନ ଅଭିନେତ୍ରୀ ଏବଂ ହିନ୍ଦୁ ବରମାନଙ୍କ ବିଷୟରେ…

ନର୍ଗିସ୍ ଏବଂ ସୁନୀଲ ଦତ୍ତ

ଅତୀତର ପ୍ରସିଦ୍ଧ ଅଭିନେତ୍ରୀ ନର୍ଗିସ୍ ପ୍ରଥମେ ରାଜ କପୁରଙ୍କ ପ୍ରେମରେ ପଡି ଥିଲେ, ଯଦିଓ ସେମାନଙ୍କ ବିବାହ ହେତୁ ଏହି ମାମଲା ଆଗକୁ ବଢ଼ିନଥିଲା। ଅନ୍ୟପକ୍ଷରେ ଅଭିନେତା ସୁନୀଲ ଦତ୍ତଙ୍କ ହୃଦୟ ନର୍ଗିସଙ୍କ ଉପରେ ଆସିଥିଲା। ଖୁବ୍ ଶୀଘ୍ର ଦୁହେଁ ପ୍ରେମରେ ପଡ଼ିଗଲେ ଏବଂ ସେମାନେ ବିବାହ କଲେ | ନର୍ଗିସ୍ ଏକ ମୁସଲମାନ ପରିବାରର ହୋଇଥିବାବେଳେ ସୁନୀଲ ପଞ୍ଜାବୀ ପରିବାରର ଥିଲେ। ସେମାନଙ୍କ ବିବାହରେ କିଛି ସମସ୍ୟା ଥିଲା, କିନ୍ତୁ ଶେଷରେ ସବୁକିଛି ଠିକ୍ ହୋଇଗଲା | ଏହି ବିବାହରୁ ତାଙ୍କର ଦୁଇଟି ଝିଅ ଏବଂ ଏକ ପୁଅ ସଞ୍ଜୟ ଦତ୍ତ ଥିଲେ |

ମଧୁବାଲା ଏବଂ କିଶୋର କୁମାର

ମଧୁବାଲା ଆଜି ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ବଲିଉଡର ସବୁଠାରୁ ସୁନ୍ଦର ଅଭିନେତ୍ରୀ ଭାବରେ ପରିଗଣିତ | ମଧୁବାଲାଙ୍କର ପ୍ରକୃତ ନାମ ହେଉଛି ମମତାଜ | ସେ ଜଣେ ମୁସଲମାନ ପରିବାରର ହୋଇଥିଲେ ହେଁ ସେ ହିନ୍ଦୁ ଗାୟକ କିଶୋର କୁମାରଙ୍କୁ ବିବାହ କରିଥିଲେ। ଏହା କିଶୋର କୁମାରଙ୍କ ଦ୍ୱିତୀୟ ବିବାହ ଥିଲା। ଏହି ବିବାହର ଏକ ବର୍ଷ ପରେ ମଧୁବାଲା ଦୁନିଆକୁ ବିଦାୟ ଦେଇଥିଲେ।

ଶବାନା ରଜା ଏବଂ ମନୋଜ ବାଜପାଇ

ଚଳଚ୍ଚିତ୍ରରେ ଅଭିନେତ୍ରୀ ଶବାନା ବଲିଉଡ ଅଭିନେତା ମନୋଜ ବାଜପାଇଙ୍କୁ ବିବାହ କରିଛନ୍ତି। ଶବାନା ଅନସ୍କ୍ରିନ ନେହା ଭାବରେ ମଧ୍ୟ ଜଣାଶୁଣା | ଏହି ହିନ୍ଦୁ ମୁସଲମାନ ଦମ୍ପତିଙ୍କର ବିବାହ ପରେ ଆଭା ନାମକ ଏକ ଝିଅ ହୋଇଥିଲା।

ଦିଆ ମିର୍ଜା ଏବଂ ସାହିଲ ସାଙ୍ଗା

ବଲିଉଡର ଜାନେ ମନ୍ ଅଭିନେତ୍ରୀ ଦିଆ ମିର୍ଜା 2014 ରେ ଚଳଚ୍ଚିତ୍ର ନିର୍ମାତା ସାହିଲଙ୍କୁ ବିବାହ କରିଥିଲେ। ଦିଆଙ୍କ ପିତା ମୁସଲମାନ ହୋଇଥିବାବେଳେ ମାତା ହିନ୍ଦୁ ଥିଲେ |

ସୋହା ଅଲି ଖାନ ଏବଂ କୁନାଲ ଖେମୁ

ସୈଫ ଅଲି ଖାନଙ୍କ ଭଉଣୀ ସୋହା ଅଲି ଖାନ ଅଭିନେତା କୁନାଲ ଖେମୁଙ୍କୁ ବିବାହ କରିଛନ୍ତି। ମୁସଲିମ ସୋହା ଏବଂ ହିନ୍ଦୁ କୁନାଲ ମଧ୍ୟ ବିବାହ ପୂର୍ବରୁ ପରସ୍ପର ସହ ଲିଭିଂରେ ଥିଲେ।

Share Your Views In Comments Below

comments