ମୁସଲିମ ମହିଳା ଜଣଙ୍କ ନିଜ ପୁଅକୁ ହେଇଗଲେ ବାହା, ଏହି ଫୋଟୋ ଦେଖିବା ପରେ ରାଗିକି ନିଆଁ ହେଇଗଲେ ଲୋକମାନେ, କିନ୍ତୁ ସତ କଥା ଜାଣିବା ପରେ ସମସ୍ତଙ୍କର ରାଗ ହେଇଗଲା ଥଣ୍ଡା

ଇଣ୍ଟରନେଟରେ ଜଣେ ମୁସଲମାନ ମହିଳାଙ୍କ ଫୋଟୋ ଦେଖିବାକୁ ମିଳିଛି, ଯେଉଁଥିରେ ଜଣେ ମହିଳା ନାବାଳକ ପିଲାଙ୍କ ସହ ନଜର ଆସିଛନ୍ତି। ଉଭୟଙ୍କ ବେକରେ ଫୁଲ ଏବଂ ଫୁଲମାଳ ଅଛି | ଏହି ଛବି ନେଇ ଦାବି କରାଯାଇଛି ଯେ, ମା ନିଜ ପୁଅ ସହିତ ବିବାହ କରିଛନ୍ତି | ଏହି ଫୋଟୋ ଦେଖି ଲୋକଙ୍କ କ୍ରୋଧ ବଢିଯାଉଛି | ତଥାପି, ଫୋଟୋ ବିଷୟରେ ସତ୍ୟ କ’ଣ, ଆମେ ଆଜି ଆପଣଙ୍କୁ କହିବୁ | ଫଟୋ ସହିତ କ୍ୟାପସନ୍ ଦେଖି ଲୋକମାନେ ଆଶ୍ଚର୍ଯ୍ୟ ହୋଇଯାଇଛନ୍ତି | ଜଣେ ମା କିପରି ନିଜ ପୁଅକୁ ବିବାହ କରିପାରିବ |

ପୂଜା ଶର୍ମା ନାମକ ଜଣେ ଟ୍ୱିଟର ବ୍ୟବହାରକାରୀ ଏହି ଚିତ୍ର ପୋଷ୍ଟ କରି ଲେଖିଛନ୍ତି ଯେ ଏହି ସାଉଦି ମୁସଲମାନ ମହିଳା ସ୍ୱାମୀଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ ପରେ ନିଜ ପୁଅକୁ ବିବାହ କରିଛନ୍ତି, ଏହା ହେଉଛି ଇସଲାମ। ସାଉଦି ଆରବରେ ଏପରି ଏକ ଆଶ୍ଚର୍ଯ୍ୟଜନକ ଘଟଣା ଘଟିଛି, ଯେଉଁଠାରେ ଜଣେ ମା ନିଜ ସ୍ୱାମୀଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ ପରେ ନିଜ ପୁଅ ସହିତ ବିବାହ କରିଛନ୍ତି।

ଆସନ୍ତୁ ଆମେ ଆପଣଙ୍କୁ ଏହାର ସତ୍ୟ କହିବା, ଲୋକମାନେ କାହିଁକି ମା-ପୁଅର ପବିତ୍ର ସମ୍ପର୍କକୁ ଦାୟୀ କରୁଛନ୍ତି? ବାସ୍ତବରେ ଏହି ଫୋଟୋଟି ମା-ପୁଅର ଅଟେ କିନ୍ତୁ ପିଲାଟି ମା ସହିତ ବିବାହ କରିନାହିଁ, ବରଂ ସେ କୁରାନ ସରିଫ ପାଠ କରିବା ସମାପ୍ତ କରିଛନ୍ତି | ଫେସବୁକରେ ଆମେ ଫଟୋ ସହିତ ଲିଙ୍କ୍ ହୋଇଥିବା ଅଧିକ ପୋଷ୍ଟ ପାଇଲୁ | ଏଥି ସହିତ, ଗୁଗୁଲ୍ ରିଭର୍ସ ଇମେଜ୍ ସନ୍ଧାନରେ, ଆମେ ଜାଣିବାକୁ ପାଇଲୁ ଯେ ଜାନୁୟାରୀ 31, 2020 ରେ ଫେସବୁକରେ ପୋଷ୍ଟ ହୋଇଥିବା ଫଟୋ ସହିତ ଏହା ଲେଖାଥିଲା, “ଆଜି ମୋ ପୁଅ କୁରାନର ପାଠ କରି ସାରିଛି ଏବଂ ପିଲାଙ୍କୁ ଅଭିନନ୍ଦନ ଜଣାଇ ସେୟାର କରିଛନ୍ତି ।

ଆମେ ନିଶ୍ଚିତ ଭାବେ ଦାବି କରି କହି ପାରିବୁ ଯେ, ଏହି ଫୋଟୋ ମାଆ-ପୁଅଙ୍କ ବିବାହର ଫୋଟୋ ନୁହେଁ |

Share Your Views In Comments Below

comments