ଏମିତି କଣ ହେଲା କି ‘ମ୍ୟାନ୍ ଅଫ୍ ଦି ମ୍ୟାଚ୍’ ଟ୍ରଫି ନେବାକୁ ଆସିଲେ ନାହିଁ AB De Villiers, ବିରାଟ କୋହଲି କହିଲେ ବଡ କଥା… କହିଲେ ଏବି …

ଆଜିକାଲି, ଆଇପିଏଲର କ୍ରେଜ ସମସ୍ତଙ୍କ ମୁଣ୍ଡରେ ଚଢ଼ିଛି | ତେବେ କରୋନା ମହାମାରୀ ହେତୁ ଏହି ମ୍ୟାଚଗୁଡିକ କିଛି ସମୟ ପାଇଁ ସ୍ଥଗିତ ରଖାଯାଇଥିଲା। କିନ୍ତୁ ବର୍ତ୍ତମାନ ପୁଣି ଥରେ ଆମେ ଆଇପିଏଲରେ ଆମର ପ୍ରିୟ କ୍ରିକେଟରଙ୍କୁ ଦେଖିବାକୁ ସକ୍ଷମ ହୋଇଛୁ | ସୋମବାର ରାତିରେ ରୟାଲ ଚ୍ୟାଲେଞ୍ଜର୍ସ ଏବଂ ମୁମ୍ବାଇ ଇଣ୍ଡିଆନ୍ସ ମଧ୍ୟରେ ଖେଳାଯାଇଥିବା ମ୍ୟାଚ୍ ସମସ୍ତଙ୍କ ପାଇଁ ଭୁଲି ନଥିବା ଏକ ମ୍ୟାଚରେ ପରିଣତ ହୋଇଛି | ହାଇ ସ୍କୋରିଂ ଇନିଂସରେ ପ୍ରଥମେ ବ୍ୟାଟିଂ କରିବାକୁ ଆସିଥିବା ବାଙ୍ଗାଲୋର ଦଳ ବିପକ୍ଷ ଦଳ ପାଇଁ ମୋଟ 201 ରନ୍ ଦେଇଥିଲା। ଏହା ପରେ ମୁମ୍ବାଇ ଇଣ୍ଡିଆନ୍ସ ମଧ୍ୟ ସମାନ ସ୍କୋର ଖେଳି ମ୍ୟାଚ୍ ବାନ୍ଧିଥିଲେ। ଏହି ମ୍ୟାଚ୍ ‘ସୁପର ଓଭର’କୁ ନିଆଯାଇଥିଲା, ଏହା ପରେ ବିରାଟ କୋହଲିଙ୍କ ରୟାଲ ଚ୍ୟାଲେଞ୍ଜର୍ସ ବାଙ୍ଗାଲୋର ଏହାର ନାମକରଣ କରିଥିଲା। ଯଦିଓ ମ୍ୟାଚ୍‌ରେ ଶ୍ରେଷ୍ଠ ପ୍ରଦର୍ଶନ ପାଇଁ ଏବି ଡେ ଭିଲିୟର୍ସ ‘ମ୍ୟାନ୍ ଅଫ୍ ଦି ମ୍ୟାଚ୍’ ପାଇଁ ମନୋନୀତ ହୋଇଥିଲେ ମଧ୍ୟ ସେ ଟ୍ରଫି ନେବା ପାଇଁ ପହଞ୍ଚି ନଥିଲେ।

ପୂରା ମ୍ୟାଚ୍ ସମୟରେ ଏବି ଡେ ଭିଲିୟର୍ସଙ୍କ ନାମ ଚାରିଆଡେ ଥିଲା| ଯେତେବେଳେ ସେ ବ୍ୟାଟିଂ କରିବାକୁ ବାହାରିଥିଲେ, ସେତେବେଳେ ସେ 24 ବଲରେ 55 ରନର ଚମତ୍କାର ଇନିଂସ ଖେଳିଥିଲେ। ଏହି ସମୟରେ ସେ 4 ଟି ଛକା, 4 ଚୌକା ମାରିଥିଲେ। ଏହି ମ୍ୟାଚ୍ ହେଉଛି ତିନୋଟି ମ୍ୟାଚ୍ ରେ ତାଙ୍କର ଦ୍ୱିତୀୟ ଅର୍ଦ୍ଧଶତକ | ସେ 20 ଓଭର ସମୟରେ ୱିକେଟ୍ କିପିଂ ନେଇଥିଲେ ଏବଂ ପରେ ମ୍ୟାଚ୍ ଟାଇ ହୋଇଥିଲା। ଯେତେବେଳେ ସେ ବ୍ୟାଟିଂ ପାଇଁ ଆସିଥିଲେ, ସେ ନିଜ ଦଳକୁ ଜିତାଇ ଶାନ୍ତି ନିଶ୍ୱାସ ତ୍ୟାଗ କରିଥିଲେ।

ବିରାଟ ସତ କହିଥିଲେ

ବିରାଟ କୋହଲି ଏବି ପୁରସ୍କାର ବିଷୟରେ ସମ୍ପୂର୍ଣ୍ଣ ସତ୍ୟ କହିଛନ୍ତି। ତାଙ୍କ ସ୍ଥାନରେ ବିରାଟ ଏହି ପୁରସ୍କାର ଗ୍ରହଣ କରିଥିଲେ। ବିରାଟ କହିଛନ୍ତି ଯେ ମ୍ୟାଚରେ ଚମତ୍କାର ବ୍ୟାଟିଂ କରିବା ପରେ ଏବି ବହୁତ କ୍ଲାନ୍ତ ଅନୁଭବ କରୁଥିଲା, ତେଣୁ ସେ ଡ୍ରେସିଂ ରୁମକୁ ଯିବା ପରେ ବିଶ୍ରାମ ନେଉଥିଲେ। ଏଭଳି ପରିସ୍ଥିତିରେ ସେ ଟ୍ରଫି ସମୟରେ ଉପସ୍ଥିତ ନଥିଲେ। ଯେତେବେଳେ ବିରାଟଙ୍କୁ ପଚରାଗଲା ଯେ ଅବସର ନେଇଥିବା ଏହି ଦକ୍ଷିଣ ଆଫ୍ରିକୀୟ ଖେଳାଳିଙ୍କର ଏତେ ଶକ୍ତି ବାକି ଅଛି? ତେବେ ବିରାଟ ଏହାର ଜବାବ ଦେଇ କହିଛନ୍ତି ଯେ “ଏବି ତାଙ୍କର ସରଳ ଜୀବନ ବିତାଉଛନ୍ତି, ସେ କ୍ରିକେଟ୍ ମଧ୍ୟ ଦେଖନ୍ତି ନାହିଁ ଏବଂ ବର୍ତ୍ତମାନ ସେ କ୍ରିକେଟ୍ ଠାରୁ ଯେତେ ଦୂରରେ ଅଛନ୍ତି।” ସେ ଗଲ୍ଫ ଖେଳିବାକୁ ମଧ୍ୟ ଭଲ ପାଆନ୍ତି | ସେ ସବୁବେଳେ ଦଳକୁ ନିଜର ପୂର୍ଣ୍ଣ ସମର୍ଥନ ଦିଅନ୍ତି। ”

କୋହଲି ହେଲେ ସ୍ପିଚଲେସ

ମ୍ୟାଚ୍ ଏତେ ରୋମାଞ୍ଚକର ଥିଲା ଯେ ବିରାଟ କୋହଲି ଗଣମାଧ୍ୟମକୁ ସୂଚନା ଦେବାବେଳେ କହିଛନ୍ତି ଯେ ଏହି ମ୍ୟାଚ୍ ବିଷୟରେ ମୋର କୌଣସି ଶବ୍ଦ ନାହିଁ ଯାହା ମୁଁ ବର୍ତ୍ତମାନ ବର୍ଣ୍ଣନା କରିପାରିବି, ଆମେ ସମସ୍ତେ ଆମ ପକ୍ଷରେ ବହୁତ ଭଲ ବ୍ୟାଟିଂ କରିଥିଲୁ ଏବଂ 200 ସ୍କୋର ମଧ୍ୟ ଅତିକ୍ରମ କରିଥିଲୁ। ତେବେ ମ୍ୟାଚ୍‌ରେ ଅନେକ ଉତ୍ଥାନ ଓ ପତନ ଘଟିଥିଲା। କିନ୍ତୁ ଆମେ ସଂଯମତା ସହିତ କାର୍ଯ୍ୟ କରିଥିଲୁ | ସୁପର ଓଭର ସମୟରେ ଜସପ୍ରୀତ ବୁମ୍ରାଙ୍କ ସହ ଖେଳ ବହୁତ ଭଲରେ ଚାଲିଥିଲା ​​ଏବଂ ମ୍ୟାଚଟି ଭଲ ଶେଷ ହୋଇଥିଲା। ”

Share Your Views In Comments Below

comments