ଆମେରିକା ନୁଆ ରାଷ୍ଟ୍ରପତି ଜୋଏ ବାଇଡେନ ଭାରତ ଉପରେ ଦେଲେ ନିଜର ପ୍ରଥମ ବୟାନ, PM ମୋଦିଙ୍କ ବିଷୟରେ କହିଲେ, ମୋଦିଜୀ …

ଆମେରିକାରେ ରାଷ୍ଟ୍ରପତି ନିର୍ବାଚନର ଫଳାଫଳ ପହଞ୍ଚିଛି । କିନ୍ତୁ ଡୋନାଲ୍ଡ ଟ୍ରମ୍ପ ବର୍ତ୍ତମାନ ହାର ମାନିବାକୁ ପ୍ରସ୍ତୁତ ନୁହଁନ୍ତି ଏବଂ ଗୋଟିଏ ପରେ ଗୋଟିଏ ବଡ ଦାବି କରୁଛନ୍ତି । ଅନ୍ୟପକ୍ଷରେ, ବାଇଡେନ ନିର୍ବାଚନରେ ​​ଗୌରବମୟ ବିଜୟ ହାସଲ କରି ଏକ ରାଷ୍ଟ୍ରପତି ହେବାର ସ୍ୱପ୍ନ ପୁରା ହେଉଥିବାର ଦେଖାଯାଉଛି । ଆପଣଙ୍କ ସୂଚନା ପାଇଁ ଜଣେଇ ଦେଉଛୁ ଯେ, ବାଇଡେନଙ୍କ ଯାତ୍ରା ବହୁ ସଂଘର୍ଷରେ ପରିପୂର୍ଣ୍ଣ ହୋଇଛି | ବର୍ତ୍ତମାନ ତାଙ୍କର ରାଷ୍ଟ୍ରପତି ହେବାର ସ୍ୱପ୍ନ ପୂରଣ ହେବାକୁ ଯାଉଛି। ସେ ଲଗାତାର 33 ବର୍ଷ ଧରି ଦେଶର ରାଷ୍ଟ୍ରପତି ହେବାର ପ୍ରୟାସରେ ନିୟୋଜିତ ଥିଲେ। ବିଡେନ ମଧ୍ୟ ଭାରତ ବିଷୟରେ ସ୍ୱପ୍ନ ଦେଖିଥିଲେ, ଯାହା ବର୍ତ୍ତମାନ ପୂରଣ ହୋଇପାରିବ | ଜୋ ବାଇଡେନ ଭାରତର ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ମୋଦୀଙ୍କ ପ୍ରଶଂସା ମଧ୍ୟ କରିଛନ୍ତି।

ବାଇଡେନ ଏବଂ ନିର୍ବାଚିତ ଉପରାଷ୍ଟ୍ରପତି କମଳା ହାରିସ ଙ୍କୁ ସତ୍ତା ହସ୍ତାନ୍ତର ହୋଇଛି | ନିର୍ବାଚିତ ରାଷ୍ଟ୍ରପତି କହିଛନ୍ତି ଯେ, ସେ କୋଭିଡ-19 ମହାମାରୀରୁ ପାରି ହେବା ଏବଂ ଭବିଷ୍ୟତରେ ଆସୁଥିବା ସଙ୍କଟକୁ ସାମ୍ନା କରିବା ପାଇଁ ପ୍ରସ୍ତୁତି, ଜଳବାୟୁ ପରିବର୍ତ୍ତନ ହେବାରୁ ଆସୁଥିବା ବିପଦକୁ ସାମ୍ନା କରିବା, ବୈଷିକ ଅର୍ଥବ୍ୟବସ୍ଥା ର ନବୀକରଣ ପାଇଁ ପଦକ୍ଷେପ ନେବା, ଦେଶ ତଥା ବିଦେଶରେ ଲୋକତନ୍ତ୍ର କୁ ସୁଦୃଢ ଏବଂ ସୁରକ୍ଷିତ କରିବା ସହିତ ବୈଷିକ କ୍ଷେତ୍ରରେ ସମସ୍ତ ସଂକଟକୁ ସାମ୍ନା କରିବା ପାଇଁ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ନରେନ୍ଦ୍ର ମୋଦିଙ୍କ ସହ ମିଶି କରିବା ପାଇଁ ଅଛନ୍ତି |

ମୁଁ ଆପଣଙ୍କୁ କହିବାକୁ ଚାହେଁ ଯେ, ଜୋଏ ବାଇଡେନଙ୍କ ବିଜୟ ପରେ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ମୋଦୀ ତାଙ୍କୁ ଟ୍ୱିଟ କରି ଶୁଭେଚ୍ଛା ଜଣାଇଥିଲେ । ଏହା ପରେ ଦୁଇ ନେତାଙ୍କ ବାର୍ତ୍ତାଳାପ ପରେ ଜାରି ବିବୃତ୍ତି ଅନୁଯାୟୀ ବାଇଡେନ ମୋଦୀଙ୍କ ଅଭିନନ୍ଦନ ପାଇଁ ନିଜକୁ ତାଙ୍କ ନିକଟ ରେ କୃତଜ୍ଞ ମନେ କରିଛନ୍ତି।

Share Your Views In Comments Below

comments