ବାପା କୋଟିପତି, ପୁଅ 20 ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କାର କାରରେ ବସି ଚୋରି କରୁଛି ସାଇକେଲ, ଏହା ପଛର କାରଣ ଜାଣି ଆପଣ ବି ଝଟକା ଖାଇଯିବେ…

ଯଦି ଆପଣଙ୍କ ବାପା କୋଟିପତି ଏବଂ ଆପଣ 20 ଲକ୍ଷ କାରରେ ବୁଲୁଛନ୍ତି, ତେବେ ସାଇକେଲ ଆପଣଙ୍କ ପାଇଁ ଅଧିକ ଅର୍ଥ କରେ ନାହିଁ | ତେବେ ମଧ୍ୟପ୍ରଦେଶର ଭୋପାଳ ସହରରେ ଜଣେ କୋଟିପତି ପିତାଙ୍କ ପୁଅ ସାଇକେଲ ଚୋରି କରି ସମସ୍ତଙ୍କୁ ଆଶ୍ଚର୍ଯ୍ୟ କରିଦେଇଥିଲେ। ତେବେ ବର୍ତ୍ତମାନ ପ୍ରଶ୍ନ ଉଠିଛି ଯେ କୋଟିପତିଙ୍କ ପିତା ହୋଇଥିଲେ ମଧ୍ୟ 9 ହଜାର ଟଙ୍କା ମୂଲ୍ୟର ସାଇକେଲ ଚୋରି କରିବାକୁ କାହିଁକି ବାଧ୍ୟ ହୋଇଥିଲେ ଯୁବକ? ଆସନ୍ତୁ ଜାଣିବା |

31 ଅକ୍ଟୋବର ରାତିରେ ଆଦିତ୍ୟ ଆଭେନ୍ୟୁରେ ରହୁଥିବା ଧନରାଜ ସାହୁ (64) ଙ୍କ ଝିଅ କୋହେଫିଜା ସାଇକେଲ ଚୋରି ହୋଇଯାଇଥିଲା। ଏଭଳି ପରିସ୍ଥିତିରେ ଯେତେବେଳେ ପୋଲିସ ସିସିଟିଭି ଫୁଟେଜକୁ ଖୋଜିଲା, ସେତେବେଳେ ସେମାନେ ଏକ ଲାଲ୍ ଜିପ୍ ରେ ଦୁଇଟି ଯୁବକ ସାଇକେଲ ଚୋରି କରୁଥିବା ଦେଖିବାକୁ ମିଳିଥିଲା ​​| ଯେତେବେଳେ ଏହି କାରର ମୂଲ୍ୟ 20 ଲକ୍ଷ ବିଷୟରେ ସୂଚନା ବାହାର କରାଯାଇଥିଲା, ସେତେବେଳେ ଏହା କଲୋନୀରେ ରହୁଥିବା ଯଶୱନ୍ତ ମୀନାଙ୍କଠାରୁ ବାହାରିଥିଲା ​​|

ପ୍ରମାଣ ମିଳିବା ମାତ୍ରେ ପୋଲିସ ଯଶୱନ୍ତଙ୍କ ଘରେ ପହଞ୍ଚି ସାଇକେଲ ଚୋରି ବିଷୟରେ ପଚାରିଥିଲା। ପ୍ରଥମେ ଯଶୱନ୍ତ ଦୋଷକୁ ଅସ୍ୱୀକାର କରିଥିଲେ, କିନ୍ତୁ ପରେ ନିଜ ଅପରାଧ ସ୍ୱୀକାର କରିଥିଲେ। ସେ ପୋଲିସକୁ କହିଛନ୍ତି ଯେ ସେ ଚୋରି କରିବା ପାଇଁ ଜଣେ ବନ୍ଧୁଙ୍କ ସାହାଯ୍ୟ ନେଇଛନ୍ତି। ଯେତେବେଳେ ସେ ତାଙ୍କ ବେକରେ ଦୁଇଟି ସୁନା ଚେନ ଏବଂ ଆଙ୍ଗୁଠିରେ ଏକ ସୁନା ମୁଦି ପିନ୍ଧିଥିଲେ ସେତେବେଳେ ପୋଲିସ ଯଶବନ୍ତଙ୍କୁ ଅଟକ ରଖିଥିଲା।

ଅଧିକ ଅନୁସନ୍ଧାନରୁ ଜଣାପଡିଛି ଯେ ସେ ସାଇକେଲକୁ OLX ରେ ପ୍ରବୀଣ ବାଇରାଗି ନାମକ ଜଣେ ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କୁ ବିକ୍ରି କରିଥିଲେ। ଯେତେବେଳେ ଯଶୱନ୍ତଙ୍କୁ ଏହି ଚୋରିର କାରଣ ପଚରାଗଲା, ସେ ଦୁଃଖିତ ହୋଇ କହିଥିଲେ ଯେ ଏହା ଏକ ଭୁଲ ଅଟେ। ସେ କହିଥିଲେ ଯେ କିଛି ଦିନ ପୂର୍ବରୁ ତାଙ୍କ ବନ୍ଧୁ ଅତୁଲ ତାଙ୍କଠାରୁ ତିନି ହଜାର ଟଙ୍କା ରୁଣ ନେଇଥିଲେ। ପରେ ସେ ଏହି ଟଙ୍କା ଦେବାକୁ ରାଜି ହୋଇନଥିଲେ। ତେଣୁ ସେ 9 ହଜାର ଟଙ୍କା ମୂଲ୍ୟର ଜଣେ ବନ୍ଧୁଙ୍କ ସାଇକେଲ ଚୋରି କରିଥିଲେ।

ଅଭିଯୁକ୍ତ ଯଶୱନ୍ତଙ୍କ ପିତାଙ୍କ ଅନେକ ଡମ୍ପିଂ ଅଛି, ଅର୍ଥାତ୍ ସେ ଜଣେ କୋଟିପତି ଅଟନ୍ତି | ଏବଂ ସେ କୋଚ କାରଖାନାର ଯାନ୍ତ୍ରିକ ଇଞ୍ଜିନିୟର। ତେବେ, କୋଟିପତି ପିତାଙ୍କ ପୁଅଠାରୁ 3 ହଜାର ଋଣ ଫେରସ୍ତ ପାଇଁ କାହାର ସାଇକେଲ ଚୋରି କରିବା ଅତ୍ୟନ୍ତ ଅଦ୍ଭୁତ ଅଟେ।

Share Your Views In Comments Below

comments