ପାକିସ୍ତାନ ରାସ୍ତାରେ ଲାଗିଲା କମାଣ୍ଡର ଅଭିନନ୍ଦନ ଓ PM ମୋଦୀଙ୍କ ଫଟୋ, ନିଆଁ ପରି ଭାଇରଲ ହେଉଛି ଏହି ଫଟୋ, ଦେଖନ୍ତୁ

ଭାରତର କମାଣ୍ଡର ଅଭିନନ୍ଦନଙ୍କ ଏବଂ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ନରେନ୍ଦ୍ର ମୋଦୀଙ୍କ ପୋଷ୍ଟର ପାକିସ୍ତାନ ରାସ୍ତାରେ ଦେଖା ଯିବା ପରେ କେବଳ ସେଠାରେ ନୁହେଁ ଭାରତରେ ମଧ୍ୟ ଉତ୍ତେଜନା ସୃଷ୍ଟି ହୋଇଛି। ୱିଙ୍ଗ୍ କମାଣ୍ଡର ଅଭିନନ୍ଦନ ଏବଂ ପିଏମ ମୋଦୀଙ୍କ ଏହି ପୋଷ୍ଟର ସାହାଯ୍ୟରେ ପାକିସ୍ତାନ ଏହାର ନେତାଙ୍କୁ ଘେରି ରହିଥିବା ଜଣାପଡିଛି। ପାକିସ୍ତାନର ଇମ୍ରାନ ସରକାରର ମନ୍ତ୍ରୀ ଆୟାଜ ସାଦିକଙ୍କୁ ତାଙ୍କ ସାହାଯ୍ୟରେ ଦେଶଦ୍ରୋହୀ ବୋଲି ବର୍ଣ୍ଣନା କରାଯାଉଛି।

ପାକିସ୍ତାନର ପ୍ରସିଦ୍ଧ ଲାହୋର ସହର ରାସ୍ତାରେ ପିଏମ ମୋଦୀ ଏବଂ ୱିଙ୍ଗ କମାଣ୍ଡର ଅଭିନନ୍ଦନଙ୍କ ପୋଷ୍ଟର ଲଗାଯାଇଛି। ପାକିସ୍ତାନର ପୂର୍ବତନ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ନୱାଜ ସରିଫଙ୍କ ଦଳ ପାକିସ୍ତାନର ମୁସଲିମ ଲିଗର ନେତା ଆୟାଜ ସାଦିକ ଏହାକୁ ନେଇ ଆଶ୍ଚର୍ଯ୍ୟ ପ୍ରକଟ କରୁଛନ୍ତି। ମୁଁ ଆପଣଙ୍କୁ କହିଦେଉଛି ଯେ ନିକଟରେ ସାଦିକ ପାକିସ୍ତାନ ସଂସଦରେ ଉତ୍ତେଜନା ପ୍ରକାଶ କରିଥିଲେ ଯେ ଯଦି ପାକିସ୍ତାନ ଅଭିବାଦନ ଛାଡି ନଥାନ୍ତେ ତେବେ ଭାରତ ପାକିସ୍ତାନ ଉପରେ ଆକ୍ରମଣ କରିଥାନ୍ତା। ଏହି ବିବୃତ୍ତି ପରଠାରୁ ସାଦିକ୍ କ୍ରମାଗତ ଭାବରେ ବିରୋଧ କରିଆସୁଛନ୍ତି।

ସାଦିକ କହିଛନ୍ତି କିଏ ହେଉଛି ଦେଶଦ୍ରୋହୀ…

ସାଦିକଙ୍କୁ ଭାରତୀୟ ୱିଙ୍ଗ କମାଣ୍ଡର ଅଭିନନ୍ଦନଙ୍କ ପୋଷାକରେ ପୋଷ୍ଟରରେ ଦେଖାଯାଇପାରେ । କିଛି ପୋଷ୍ଟରରେ କମାଣ୍ଡର ଅଭିନନ୍ଦନ ଏବଂ ଆୟାଜ ସାଦିକଙ୍କ ଫଟୋ ଦେଖିବାକୁ ମିଳିଥିବା ବେଳେ କିଛି ପୋଷ୍ଟରରେ ଅଭିନନ୍ଦନ, ପିଏମ ମୋଦୀ ଏବଂ ସାଦିକଙ୍କୁ ଏହି ତିନିଜଣ ଦେଖିବାକୁ ମିଳିଛି । ପୋଷ୍ଟରରେ ସମାଜ ପାଇଁ ଦେଶଦ୍ରୋହୀ ଭାବରେ ଆୟାଜ ସାଦିକଙ୍କୁ ମଧ୍ୟ ବର୍ଣ୍ଣନା କରାଯାଇଛି। ଏଥି ସହିତ ସାଦିକଙ୍କୁ ମଧ୍ୟ ଭାରତର ସମର୍ଥକ ବୋଲି ବର୍ଣ୍ଣନା କରାଯାଇଛି।

ସାଦିକଙ୍କୁ ସମଗ୍ର ପାକିସ୍ତାନ ବିରୋଧ କରୁଛନ୍ତି…

ସଂସଦରେ ମନ୍ତ୍ରୀ ଆୟାଜ ସାଦକଙ୍କ ଦାବି ପରେ ସାରା ପାକିସ୍ତାନରେ ବିରୋଧ ପ୍ରଦର୍ଶନ ଚାଲିଛି। ଇମ୍ରାନଙ୍କ ମନ୍ତ୍ରୀମାନେ ତାଙ୍କ ବିରୋଧରେ ଏକ ସାମ୍ମୁଖ୍ୟ ଖୋଲିଛନ୍ତି ଏବଂ ତାଙ୍କ ଇସ୍ତଫା ଦାବି ମଧ୍ୟ କରାଯାଉଛି। ପାକିସ୍ତାନର ଆଭ୍ୟନ୍ତରୀଣ ମନ୍ତ୍ରୀ (ଆଭ୍ୟନ୍ତରୀଣ ମନ୍ତ୍ରୀ) ଏଜାଜ ଅହମ୍ମଦ ଶାହା ଏପରିକି ସାଦିକଙ୍କୁ ଭାରତରେ ଆଶ୍ରୟ ଦେବା ଉଚିତ ବୋଲି କହିଥିଲେ।

ସଂସଦରେ କରିଥିଲେ ପାକିସ୍ତାନର ଖୁଲାସା

ଭାରତର ପ୍ରତ୍ୟେକ ନାଗରିକ ଏହା ଜାଣିଛନ୍ତି ଯେ ମାର୍ଚ୍ଚ 2019 ରେ ଅଭିନନ୍ଦନଙ୍କ ବିମାନ ଦୁର୍ଘଟଣାଗ୍ରସ୍ତ ହୋଇଥିଲା ଏବଂ ପାକିସ୍ତାନରେ ପଡ଼ିଯାଇଥିଲେ। ଏହା ପରେ ପାକିସ୍ତାନ ତାଙ୍କୁ ବନ୍ଦୀ କରି ନେଇଥିଲା। ଆୟାଜ ନିକଟରେ ପାକିସ୍ତାନ ସଂସଦରେ କହିଥିଲେ ଯେ ଯଦି ପାକିସ୍ତାନ ଅଭିନନ୍ଦନଙ୍କୁ ମୁକ୍ତ କରିବାକୁ ପ୍ରସ୍ତୁତ ନହୁଏ ତେବେ ସୀମାରେ ପାକିସ୍ତାନ ଉପରେ ଆକ୍ରମଣ କରିବାକୁ ଭାରତ ପ୍ରସ୍ତୁତ ଅଛି। ଆୟାଜ ସାଦିକଙ୍କ ଏହି ବିବୃତ୍ତି ପରଠାରୁ ପାକିସ୍ତାନରେ ସ୍ଥାନରୁ ଅନ୍ୟ ସ୍ଥାନକୁ ତାଙ୍କ ବିରୋଧରେ ପ୍ରଦର୍ଶନ ଚାଲିଛି ଏବଂ ପାକ୍ ଆୟାଜ ସାଦିକଙ୍କୁ ତୀବ୍ର ବିରୋଧ କରୁଛନ୍ତି।

Share Your Views In Comments Below

comments