ପ୍ରକୃତ ପ୍ରେମ: 5.5 ଫୁଟର କନିଆ ନିଜ ପାଇଁ ବାଛିଲେ 3 ଫୁଟର ବର, ଏମିତି ହେଲା ବାହାଘର ଦେଖନ୍ତୁ….

ଯେତେବେଳେ ଜଣେ ବ୍ୟକ୍ତିକୁ ପ୍ରେମର ପୋକ କାମୁଡ଼େ, ସେତେବେଳେ ଅନ୍ୟ ସବୁକିଛି ତାଙ୍କ ପାଇଁ ମୂଲ୍ୟହୀନ ହୋଇଯାଇଥାଏ| ସେ କେବଳ ତାଙ୍କର ପ୍ରେମରେ ଜିତିବାକୁ ଚାହାଁନ୍ତି | ପ୍ରେମରେ, ବ୍ୟକ୍ତି ରଙ୍ଗ, ରୂପ, ଉଚ୍ଚତା, ଜାତି ଏବଂ ଧର୍ମ ପରି ଜିନିଷ ଦେଖା ଯାଏ ନାହିଁ | ଏହା ଗୋଟିଏ ହୃଦୟର ଅନ୍ୟ ହୃଦୟ ସହିତ ମିଳନ | ଆଜିକାଲି ସୋସିଆଲ ମିଡିଆରେ ପ୍ରେମର ଏକ ନିଆରା ବନ୍ଧନ ଭାଇରାଲ ହେଉଛି।

ବାସ୍ତବରେ, ଗୁଜୁରାଟର ଜୁନାଗଡରେ ସାଢେ ପାଞ୍ଚ ଫୁଟ ଉଚ୍ଚର ଝିଅ ନିଜ ପାଇଁ 3 ଫୁଟର ବରକୁ ନିଜ ଜୀବନ ସାଥୀ ଭାବରେ ଚୟନ କରି ସମସ୍ତଙ୍କୁ ଆଶ୍ଚର୍ଯ୍ୟ କରି ଦେଇଛି। ଏହି ବର ମଧ୍ୟ ବୟସରେ ଝିଅ ଠାରୁ 13 ବର୍ଷ ବଡ | ସାଧାରଣତ ଝିଅମାନେ ବିବାହ ପାଇଁ ନିଜଠାରୁ ଅଧିକ ଲମ୍ବା ବର ଖୋଜନ୍ତି କିନ୍ତୁ ଶାନ୍ତ ମାକୱାନା ନାମକ ଏହି ଝିଅକୁ ଉଚ୍ଚତା ସହିତ କୌଣସି ଫରକ ପଡେ ନାହିଁ |

ଶାନ୍ତି ମାକୱାନାଙ୍କୁ 29 ବର୍ଷ ବୟସ, ସେ ସତ୍ୟମ୍ ସେବା ଯୁବ ମଣ୍ଡଳର ବାଳିକା ହଷ୍ଟେଲରେ ରୁହନ୍ତି | ତାଙ୍କୁ ଆଖିରେ ଦେଖାଯାଏ ନାହିଁ | ସେ ଅଧ୍ୟୟନରେ B.Ed କରିଛନ୍ତି | ବର (ରମେଶ ଭୋଇ ଡଙ୍ଗର) 42 ବର୍ଷ ଏବଂ ବୃତ୍ତି ଅନୁଯାୟୀ ଜଣେ ସରକାରୀ ଶିକ୍ଷକ | ସେ ଜାମ ଯୋଧପୁର ତହସିଲର ବାସିନ୍ଦା। ତାଙ୍କୁ ଜଣେ ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କଠାରୁ କନିଆ ବିଷୟରେ ଖବର ମିଳିଲା |

ଯେତେବେଳେ 3 ଫିଟ୍ ର ରମେଶ ଭୋଇ ଡାଙ୍ଗର 5.5 ଫୁଟ ଶାନ୍ତା ମାକୱାନାଙ୍କୁ ଭେଟିଥିଲେ, ସେ ପ୍ରଥମ ଦେଖାରେ ପ୍ରେମରେ ପଡିଗଲେ | ସେ ଶାନ୍ତାଙ୍କୁ ବିବାହ କରିବାକୁ ଇଚ୍ଛା ପ୍ରକାଶ କରିଥିଲେ। ଯେତେବେଳେ ଶାନ୍ତା ରମେଶ ଭୋଇଙ୍କ ସହ କଥା ହେବା ଆରମ୍ଭ କଲେ, ସେ ମଧ୍ୟ ତାଙ୍କୁ ପସନ୍ଦ କଲେ ଏବଂ ଉଭୟ ବିବାହ କରିବାକୁ ମନସ୍ଥ କଲେ। ଏହା ପରେ, 30 ନଭେମ୍ବର 2020 ରେ ଦୁହେଁ ବିବାହର ପବିତ୍ର ବନ୍ଧନରେ ବନ୍ଧା ହୋଇଥିଲେ।

ଅନ୍ୟପକ୍ଷରେ ସୋସିଆଲ ମିଡିଆରେ ଦୁହିଁଙ୍କ ବିବାହ ଚର୍ଚ୍ଚାର ବିଷୟ ପାଲଟିଛି। ସମସ୍ତେ ଏହି ଯୋଡିଙ୍କୁ ପ୍ରଶଂସା କରୁଛନ୍ତି | ସେମାନେ କହିଛନ୍ତି ଯେ ଏହି ଦମ୍ପତି ସ୍ୱର୍ଗରୁ ଆସିଛନ୍ତି। ଏହି ଯୋଡିକୁ ଦେଖିବାବେଳେ ଏହା ଦେଖାଯାଏ | ବର କନିଆ ମଧ୍ୟରେ ଆକାଶ ପାତାଳର ପାର୍ଥକ୍ୟ ଅଛି କିନ୍ତୁ ଉଭୟ ପରସ୍ପର ପାଇଁ ବଣିଛନ୍ତି|

ଏକ ପ୍ରକୃତ ସମ୍ପର୍କ ସୌନ୍ଦର୍ଯ୍ୟ ଅପେକ୍ଷା ହୃଦୟ ସହିତ ଜଡିତ ଥାଏ | ତେବେ ଏହି ଦମ୍ପତିଙ୍କ ବିଷୟରେ ଆପଣଙ୍କର ମତାମତ କ’ଣ, ଆମକୁ ମନ୍ତବ୍ୟ ଦେଇ ଜଣାନ୍ତୁ |

Share Your Views In Comments Below

comments