ପ୍ରେମ ହେବତ ଏମିତି, ଅସୁସ୍ଥ ପତ୍ନୀଙ୍କ ଯତ୍ନ ନେବା ପାଇଁ ଘରକୁ ବନେଇ ଦେଲେ ହସ୍ପିଟାଲ, କାରକୁ କରିଦେଲେ ଆମ୍ବୁଲାନ୍ସ…

ଜଣେ ବ୍ୟକ୍ତି ନିଜ ଜୀବନରେ ଦିନେ ନା ଦିନେ ପ୍ରେମ ନିଶ୍ଚୟ ହୁଏ, କିନ୍ତୁ ପ୍ରକୃତ ପ୍ରେମ ଭାଗ୍ୟବାନଙ୍କ ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କୁ ମିଳିଥାଏ | ଯଦି ଆମେ ସ୍ୱାମୀ ଏବଂ ସ୍ତ୍ରୀର ସ୍ନେହପୂର୍ଣ୍ଣ ସମ୍ପର୍କ ବିଷୟରେ କହିବା, ତେବେ ସ୍ୱାମୀ-ସ୍ତ୍ରୀ ସମ୍ପର୍କକୁ ସାତ ଜନ୍ମର ସମ୍ପର୍କ ଭାବରେ ବିବେଚନା କରାଯାଏ | ନିଜ ସମ୍ପର୍କ ସହିତ ସେମାନେ ଦୁନିଆର ପ୍ରତ୍ୟେକ ଅସୁବିଧାକୁ ଦୂର କରିପାରିବେ | ଯଦି ଉଭୟ ସ୍ୱାମୀ-ସ୍ତ୍ରୀ ଅସୁବିଧାର ସମ୍ମୁଖୀନ ହୁଅନ୍ତି, ତେବେ ଏକତ୍ର ସେମାନେ ଅସୁବିଧାର ସମ୍ମୁଖୀନ ହୁଅନ୍ତି | ଆପଣ ସମସ୍ତେ ପ୍ରକୃତ ପ୍ରେମ ବିଷୟରେ ଅନେକ କାହାଣୀ ପଢିଥିବେ କିମ୍ବା ଚଳଚ୍ଚିତ୍ରରେ ଦେଖିଥିବେ, କିନ୍ତୁ ଆଜି ଆମେ ଆପଣଙ୍କୁ ମଧ୍ୟପ୍ରଦେଶର ଜବଲପୁରର ଜଣେ ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କ ବିଷୟରେ ସୂଚନା ଦେବାକୁ ଯାଉଛୁ, ଯିଏ ତାଙ୍କ ଅସୁସ୍ଥ ପତ୍ନୀଙ୍କ ଯତ୍ନ ନେବା ପାଇଁ ତାଙ୍କ ଘରକୁ ଏକ ଡାକ୍ତରଖାନାରେ ପରିଣତ କରିଥିଲେ | ସହରରେ ରହୁଥିବା ଏହି ବୃଦ୍ଧ ଦମ୍ପତିଙ୍କ ପ୍ରେମ ସହରରେ ଏକ ଉଦାହରଣ ହୋଇଛି |

ଯେଉଁ ବ୍ୟକ୍ତି ବିଷୟରେ ଆମେ ଆପଣଙ୍କୁ ସୂଚନା ଦେଉଛୁ ସେ ହେଉଛନ୍ତି ଜୟପ୍ରକାଶ | ତାଙ୍କର ବୟସ 74 ବର୍ଷ | ପତ୍ନୀଙ୍କୁ ପ୍ରତ୍ୟେକ ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ସୁବିଧା ଯୋଗାଇବା ପାଇଁ ଜୟପ୍ରକାଶ ଜୀ ତାଙ୍କ ଘରକୁ ଏକ ଡାକ୍ତରଖାନା ଭାବରେ ତିଆରି କରିଥିଲେ ଏବଂ ସେ ତାଙ୍କ କାରକୁ ଅମ୍ଳଜାନ ଫିଟମେଣ୍ଟ ଆମ୍ବୁଲାନ୍ସରେ ପରିଣତ କରିଥିଲେ। ଜୟପ୍ରକାଶ ରୋଗୀଙ୍କ ପାଇଁ ଶୟନ କକ୍ଷକୁ ଏପରି ଭାବରେ ପ୍ରସ୍ତୁତ କରିଛନ୍ତି ଯେ ଏହା ଡାକ୍ତରଖାନାର କୌଣସି ଭଲ ଆଇସିୟୁ ୱାର୍ଡ ଅପେକ୍ଷା ଅଧିକ ସ୍ୱତନ୍ତ୍ର |

ଖବର ଅନୁଯାୟୀ, ଜୟପ୍ରକାଶଙ୍କୁ ଅର୍ଡିନାନ୍ସ କାରଖାନାର ଅବସରପ୍ରାପ୍ତ ଇଞ୍ଜିନିୟର ବୋଲି କୁହାଯାଉଛି। ତାଙ୍କର ପିଲାମାନେ ବିଦେଶରେ ରୁହନ୍ତି | ତାଙ୍କ ପତ୍ନୀ, ଯାହାଙ୍କ ନାମ କୁମୁଦୁନି, ତାଙ୍କୁ CO2 ନାର୍କୋସିସ୍ ନାମକ ଏକ ରୋଗ ଅଛି | ଏହା ଏକ ପ୍ରକାର ରୋଗ ଯେଉଁଥିରେ ରୋଗୀର ଶରୀରରୁ ପର୍ଯ୍ୟାପ୍ତ ପରିମାଣର କାର୍ବନ ଡାଇଅକ୍ସାଇଡ୍ ନିର୍ଗତ ହୁଏ ନାହିଁ | ଯଦି ଏହି ପ୍ରକାର ରୋଗୀକୁ ଜୀବନ୍ତ ରଖିବାକୁ ପଡିବ ତେବେ ଏଥିପାଇଁ ନିରନ୍ତର ଅମ୍ଳଜାନ ସହାୟତା ଦେବାକୁ ପଡିବ | ଅନେକ ଦିନ ହସ୍ପିଟାଲରେ ରହିବା ପରେ ଜୟପ୍ରକାଶ ଜୀ ତାଙ୍କ ଘରେ ତାଙ୍କ ପତ୍ନୀଙ୍କ ପାଇଁ ଏପରି ପରିବେଶ ସୃଷ୍ଟି କରିଥିଲେ। ସେ ଘର ସମେତ କାରକୁ ମଧ୍ୟ ଆମ୍ବୁଲାନ୍ସରେ ପରିଣତ କରିଥିଲେ |

ଜୟପ୍ରକାଶ ତାଙ୍କ ଘରକୁ ଏପରି ଭାବରେ ପ୍ରସ୍ତୁତ କରିଛନ୍ତି ଯେ ଏହା ଏକ ଭଲ ଡାକ୍ତରଖାନାର ଆଇସିୟୁଠାରୁ କମ୍ ନୁହେଁ। ଖବର ଅନୁଯାୟୀ, ଭେଣ୍ଟିଲେଟର, ଅମ୍ଳଜାନ, ଏୟାର ପ୍ୟୁରିଫାୟର୍ସ ସହିତ ଅନେକ ସୁବିଧା ଅଛି, ଯାହା ସାଧାରଣତ ଡାକ୍ତରଖାନାରେ ପାଇବା କଷ୍ଟକର | ସେ ତାଙ୍କ ପତ୍ନୀଙ୍କ ପାଇଁ ଅନେକ ମେଡିକାଲ୍ ଉପକରଣ ମଧ୍ୟ ତିଆରି କରିଛନ୍ତି, ଯେଉଁଥିରେ ଏକ ଅନନ୍ୟ ମୋବାଇଲ୍ ଷ୍ଟେଥୋସ୍କୋପ୍ ଅଛି ଯେଉଁଥିରେ ସେ ମୋବାଇଲରେ ତାଙ୍କ ପତ୍ନୀଙ୍କ ହୃଦସ୍ପନ୍ଦନକୁ କ୍ୟାପଚର କରି ହ୍ୱାଟ୍ସଆପ୍ ମାଧ୍ୟମରେ ଡାକ୍ତରଙ୍କ ନିକଟକୁ ପଠାଉଛନ୍ତି। ସେ ଦିନରାତି ନିଜ ପତ୍ନୀଙ୍କ ଯତ୍ନରେ ନିୟୋଜିତ ଅଛନ୍ତି ଏବଂ ତାଙ୍କ ଅବସ୍ଥା ମଧ୍ୟ ସୁଧୁରୁଛି। ପ୍ରକୃତରେ ଦେଖାଯାଏ, ଜୟପ୍ରକାଶଙ୍କ ପରି ଉତ୍ସର୍ଗୀକୃତ ବ୍ୟକ୍ତି କ୍ୱଚିତ୍ ଦେଖାଯାଏ | ଜୟପ୍ରକାଶ ପ୍ରେମର ଏକ ଉଦାହରଣ ସୃଷ୍ଟି କରିଛନ୍ତି |

Share Your Views In Comments Below

comments