ଆଉ ନାହିଁ ମଣିଷ ପଣିଆ: ଗାଈକୁ ଖାଇବାକୁ ଦେଇଦେଲେ ବାଣ, ଗାଇ ପାଟିରେ ହିଁ ଫାଟି ଗଲା ବାଣ…

ରାଜସ୍ଥାନର ପାଲିରୁ ଘଟିଥିବା ଏକ ଘଟଣା, ଯାହା ମାନବିକତାକୁ ଲଜ୍ଜିତ କରିଦେଇଛି | ଯେଉଁଠାରେ କିଛି ସାମାଜିକ ବିରୋଧୀ ବ୍ୟକ୍ତି ଏକ ଗାଈକୁ ବାଣ ଖାଇବାକୁ ଦେଇଥିଲେ | ଏହି ଘଟଣାର ପରେ ଲୋକଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ବହୁତ ଅସନ୍ତୋଷ ସୃଷ୍ଟି ହୋଇଛି ଏବଂ ଅପରାଧୀଙ୍କ ବିରୋଧରେ କଠୋର କାର୍ଯ୍ୟାନୁଷ୍ଠାନ ଦାବି କରାଯାଉଛି। ବର୍ତ୍ତମାନ ପୋଲିସ କହିଛି ଯେ ଅଭିଯୁକ୍ତଙ୍କ ସନ୍ଧାନ ଚାଲିଛି ଏବଂ ତଦନ୍ତ ଚାଲିଛି।

ଏହି ଘଟଣା ରାଜସ୍ଥାନର ପାଲି ଜିଲ୍ଲାର ମାରୱାର ଜଙ୍କସନ ସବଡିଭିଜନର ଅଟେ | ନିକଟରେ ଏକ ଗାଈକୁ କିଛି ଅସାମାଜିକ ବ୍ୟକ୍ତି ବାଣ ଖାଇବାକୁ ଦେଇଥିଲେ | ଏହା ପରେ ଗାଇଟିର ପାଟିରେ ବିସ୍ଫୋରଣ ହୋଇଥିଲା। ଏହି କାରଣରୁ ଗାଇ ଟି ଗୁରୁତର ଆହତ ହୋଇଥିଲା। ପୋଲିସ ଏ ସମ୍ପର୍କରେ ସୂଚନା ପାଇବା ମାତ୍ରେ ତୁରନ୍ତ ଏକ ଏଫ୍ଆଇଆର୍ ପଞ୍ଜୀକୃତ କରି ଅପରାଧୀଙ୍କୁ ଖୋଜିବା ଆରମ୍ଭ କରିଥିଲା। ଏହି ଘଟଣାର ତଦନ୍ତ କରୁଥିବା ସମ୍ପୃକ୍ତ ପୋଲିସ ଅଧିକାରୀ ସୁରେଶ ସରନ କହିଛନ୍ତି ଯେ ମାମଲା ଦାୟର କରି ତଦନ୍ତ ଆରମ୍ଭ ହୋଇଛି। ଅପରାଧୀଙ୍କୁ ଶୀଘ୍ର ଗିରଫ କରାଯିବ ବୋଲି ସେ କହିଛନ୍ତି।

ଏହି ପରିପ୍ରେକ୍ଷୀରେ ଗୋପୁତ୍ର ସେନାର କର୍ମଚାରୀମାନେ ସିରିରିଆ ପୋଲିସ ଷ୍ଟେସନରେ ଏଫ୍ଆଇଆର୍ ଦାଖଲ କରିଛନ୍ତି। ଏଥିସହ ଲୋକମାନେ ଅଭିଯୁକ୍ତଙ୍କ ବିରୋଧରେ କଡା କାର୍ଯ୍ୟାନୁଷ୍ଠାନ ଦାବି କରିଛନ୍ତି। ଏହା ଜାଣିବାକୁ ମିଳିଛି ଯେ ବିସ୍ଫୋରକ ପଦାର୍ଥ ଖାଇବା ପରେ, ଗାଇଟିର ପାଟି ପୁରା ଚିରି ହୋଇଯାଇଥିଲା। କୁହାଯାଉଛି ଯେ ଗୋପୁତ୍ର ସେନା କର୍ମଚାରୀଙ୍କ ଦ୍ୱାରା ଆମ୍ବୁଲାନ୍ସ ଯୋଗେ ଗାଇକୁ ଡାକ୍ତରଖାନା ନିଆଯାଇଥିଲା। ବର୍ତ୍ତମାନ ଗାଇର ଚିକିତ୍ସା ଚାଲିଛି।

ଗ୍ରାମବାସୀ ରାଲି କରିଥିଲେ

ଗୋପୁତ୍ର ସେନାର ସଦସ୍ୟମାନଙ୍କ ସହିତ ଏହି ଘଟଣା ସହ ଜଡିତ ଗ୍ରାମବାସୀ ମଧ୍ୟ ବିରୋଧ ପ୍ରଦର୍ଶନ କରି ଅପରାଧୀଙ୍କ ବିରୋଧରେ ଧାରଣା କରିଥିଲେ। ଏଥି ସହ ବଜରଙ୍ଗ ଦଳ, ବିଶ୍ୱ ହିନ୍ଦୁ ପରିଷଦର କର୍ମୀମାନେ ମଧ୍ୟ ଅଭିଯୁକ୍ତକୁ ଶୀଘ୍ର ଗିରଫ କରିବା ସହ ତାଙ୍କ ବିରୋଧରେ କଡା କାର୍ଯ୍ୟାନୁଷ୍ଠାନ ଗ୍ରହଣ କରିବାକୁ ଦାବି କରିଛନ୍ତି। ଏଥିସହ ସମସ୍ତେ ଏହି ଘଟଣାକୁ ଦୃଢ ନିନ୍ଦା କରାଯାଉଛି ।

Share Your Views In Comments Below

comments