RCB ଠାରୁ ହାରିବା ପରେ CSK ଅଧିନାୟକ ଧୋନି ପୁରା ଟିମ ଉପରେ ରାଗିଗଲେ, ନିଜ ପୁରା ଟିମକୁ କହିଲେ ଏମିତି କଥା… ପ୍ରଥମ ଥର ରାଗିଗଲେ ଧୋନି

ଆଇପିଏଲ୍ 2020 ର 13 ତମ ସିଜନରେ ଶନିବାର ଦିନ ଚେନ୍ନାଇ ସୁପର କିଙ୍ଗସ୍ ଏବଂ ରୟାଲ ଚ୍ୟାଲେଞ୍ଜର୍ସ ବାଙ୍ଗାଲୋର ମଧ୍ୟରେ ଏକ ମ୍ୟାଚ୍ ହୋଇଥିଲା, କିନ୍ତୁ ଚେନ୍ନାଇ ସୁପର କିଙ୍ଗ୍ସ ଏହି ମ୍ୟାଚରେ ହାରି ଯାଇଥିଲା | ଉଲ୍ଲେଖଥାଉ କି, ଇଣ୍ଡିଆନ ପ୍ରିମିୟର ଲିଗର ଏହି ସିଜନରେ ଅନ୍ୟ ଏକ ମ୍ୟାଚରେ ମହେନ୍ଦ୍ର ସିଂ ଧୋନିଙ୍କ ରଙ୍ଗ କ୍ଷୀଣ ହୋଇଯାଇଛି। ଚେନ୍ନାଇ ଏପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ସାତୋଟି ମ୍ୟାଚ୍‌ରେ 5 ଥର ହାରିଛି। ଶନିବାର ଦିନ ରୟାଲ ଚ୍ୟାଲେଞ୍ଜର୍ସ ବାଙ୍ଗାଲୋର ବିପକ୍ଷରେ ଚେନ୍ନାଇ ସୁପର କିଙ୍ଗ୍ସର ଏକ ମ୍ୟାଚ୍ ହୋଇଥିଲା। ଏହି ମ୍ୟାଚ୍‌ରେ ବିରାଟ କୋହଲି 52 ବଲରୁ 90 ଟି ସ୍କୋର କରିଥିଲେ, ସେଥିମଧ୍ୟରୁ 4 ଟି ଚୌକା ଓ 4 ଟି ଛକା ଥିଲା। ରୟାଲ ଚ୍ୟାଲେଞ୍ଜର୍ସ ବାଙ୍ଗାଲୋର (ଆରସିବି) ର ସମସ୍ତ ଦଳ 4 ୱିକେଟ୍ ପାଇଁ 169 ରନ୍ ସଂଗ୍ରହ କରିଥିଲେ, କିନ୍ତୁ ଏହାର ଉତ୍ତରରେ ଚେନ୍ନାଇ ଦଳ ଆଠ ୱିକେଟ୍ ପାଇଁ 132 ରନ୍ ସ୍କୋର କରିବାରେ ସକ୍ଷମ ହୋଇଥିଲା। ଆରସିବି 37 ରନରେ ଏକ ବିଜୟ ପଞ୍ଜିକରଣ କରିଥିଲା ​​| ମ୍ୟାଚ୍ ପରେ ଚେନ୍ନାଇ ସୁପର କିଙ୍ଗ୍ସର ଅଧିନାୟକ ମହେନ୍ଦ୍ର ସିଂ ଧୋନି ବ୍ୟାଟ୍ସମ୍ୟାନ୍ ଏବଂ ବୋଲରଙ୍କ ଉପରେ କ୍ରୋଧିତ ହୋଇଥିଲେ।

ଆରସିବି ବିପକ୍ଷରେ ପରାଜୟ ପରେ ସିଏସକେ ଅଧିନାୟକ ଧୋନି ଦଳ ଉପରେ ରାଗିଛନ୍ତି

ଉଲ୍ଲେଖଥାଉ କି, ଧୋନିଙ୍କ ପ୍ରଶଂସକମାନେ ଏହି ମ୍ୟାଚରେ ଭଲ ପ୍ରଦର୍ଶନ ଆଶା କରୁଥିଲେ, କିନ୍ତୁ ଏହି ମ୍ୟାଚରେ ପ୍ରଶଂସକଙ୍କୁ ନିରାଶ ହେବାକୁ ପଡିଥିଲା। ଚେନ୍ନାଇ ସୁପର କିଙ୍ଗ୍ସକୁ ଆରସିବିରେ ପରାସ୍ତ କରିବା ପରେ ଅଧିନାୟକ ଧୋନି ବ୍ୟାଟ୍ସମ୍ୟାନ୍ ଏବଂ ବୋଲରଙ୍କ ଉପରେ କ୍ରୋଧ ପ୍ରକାଶ କରିଥିଲେ। ସେ କହିଛନ୍ତି, ମୁଁ ଭାବୁଛି ଗତ 4 ଓଭର ଯେତେବେଳେ ଆମେ ବୋଲିଂ କରୁଥିଲୁ, ସବୁକିଛି ରଣନୀତି ଅନୁଯାୟୀ ଚାଲି ନଥିଲା, ଏହା ପୂର୍ବରୁ ବୋଲରମାନେ ଭଲ କାମ କରିଥିଲେ। ଆମେ ଇନିଂସକୁ ଭଲ ଭାବରେ ଶେଷ କରିଥାନ୍ତୁ | ବ୍ୟାଟିଂ ଆମ ପାଇଁ ଚିନ୍ତାର କାରଣ ହୋଇ ରହିଥାଏ ଏବଂ ଏହା ମଧ୍ୟ ଏହି ମ୍ୟାଚରେ ସ୍ପଷ୍ଟ ଭାବରେ ଦେଖାଯାଇଥିଲା | ଆମକୁ ଏହା ବିଷୟରେ କିଛି କରିବାକୁ ପଡିବ | ଆମେ ଏହିପରି କହିବା ଜାରି ରଖିପାରିବା ନାହିଁ | ଏହା କ୍ରମାଗତ ଭାବରେ ଘଟୁଛି | ପ୍ରତ୍ୟେକ ଥର ଏକ ଭିନ୍ନ ଖେଳାଳି ଥାଇପାରେ କିନ୍ତୁ ଆମକୁ ବିପରୀତ ଖେଳିବାକୁ ପଡିବ | ଆପଣ ବାହାରେ ଥିଲେ ବି ଆପଣ ବଡ ସଟ ଖେଳନ୍ତି | 15-16 ଓଭର ପରେ ଆମେ ଏତେ ରନ୍ ଛାଡି ପାରିବୁ ନାହିଁ, ଯାହା ଲୋୟର ଅର୍ଡର ବ୍ୟାଟ୍ସମ୍ୟାନ୍ଙ୍କ ଉପରେ ଏତେ ଚାପ ପକାଇଥାଏ। ”

ଚେନ୍ନାଇ ଦଳର ଅଧିନାୟକ ମହେନ୍ଦ୍ର ସିଂ ଧୋନି ଆହୁରି କହିଛନ୍ତି ଯେ ଆମର ବ୍ୟାଟିଂ ଅଭାବ ଦେଖାଯାଉଛି। ଆପଣ କହିପାରିବେ ଯେ ଷଷ୍ଠ ଓଭର ପରେ କିଛି ଶକ୍ତି ପ୍ରଦର୍ଶନ କରିବାକୁ ପଡିବ | ଆପଣ କାହାକୁ କେତେ ଆତ୍ମବିଶ୍ୱାସ ଦିଅନ୍ତୁ ନା କାହିଁକି, କିନ୍ତୁ ଶେଷରେ ସେମାନଙ୍କର ନିଜସ୍ୱ ଯୋଜନାକୁ ନେଇ କିପରି ଖେଳିବେ ତାହା ନିର୍ଭର କରେ | 6 ରୁ 14 ଓଭର ମଧ୍ୟରେ, ଆମେ ଆମର ରଣନୀତି ଅନୁଯାୟୀ ବ୍ୟାଟିଂ କରିପାରିବୁ ନାହିଁ | ମହେନ୍ଦ୍ର ସିଂ ଧୋନି ଆହୁରି କହିଛନ୍ତି ଯେ “ମୁଁ ଖେଳାଳିମାନଙ୍କୁ ଏହି ପ୍ରକ୍ରିୟାରେ ଧ୍ୟାନ ଦେବାକୁ ସର୍ବଦା କହିଛି। ଯେତେବେଳେ ଆପଣ ମ୍ୟାଚର ଫଳାଫଳ ପୂର୍ବରୁ କିମ୍ବା ପରେ ଧ୍ୟାନ ଦିଅନ୍ତି, ସେତେବେଳେ ଆପଣ ନିଜ ଉପରେ ଅତିରିକ୍ତ ଚାପ ପକାନ୍ତି | ବୋଲିଂ ବିଷୟରେ ଯେତେବେଳେ ଆମେ ଦେଖାଇଛୁ ଯେ ଆମେ ପ୍ରଥମ ସ୍କୋରରେ କିମ୍ବା ଶେଷ ଚାରି ଓଭରରେ ବହୁତ କିଛି ଦେଇ କମ୍ ସ୍କୋରରେ ବିପକ୍ଷ ଦଳକୁ ଅଟକାଇ ପାରିବା। ”

ମହେନ୍ଦ୍ର ସିଂ ଧୋନି ଆହୁରି କହିଛନ୍ତି ଯେ ଆମର ଡଙ୍ଗାର ଅନେକ ଗାତ ଅଛି ଏବଂ ଯଦି ଆମେ ଗୋଟିଏ ଭରିବାକୁ ଯିବା, ତେବେ ଡଙ୍ଗା ଭିତରେ ପାଣି ଅନ୍ୟ କୌଣସି ସ୍ଥାନରୁ ଭରିବା ଆରମ୍ଭ କରିବ। ଆମକୁ ଏକାଠି କିଛି କରିବାକୁ ହେବ, ସବୁକିଛି ଉପରେ ଖେଳିବା ଉପରେ କାମ କରିବାକୁ ପଡିବ, ଯେତେବେଳେ ଆମେ ଫଳାଫଳ ପାଇଥାଉ, ଜିନିଷଗୁଡ଼ିକ ଟିକିଏ ବଦଳିଯିବ, ଆପଣଙ୍କୁ ମିଶ୍ରଣ ପ୍ରତି ଧ୍ୟାନ ଦେବାକୁ ପଡିବ | ଆମେ 5 ବୋଲରଙ୍କ ସହିତ ଆରମ୍ଭ କରିଥିଲୁ ଯେତେ ସ୍ପିନରକୁ ଆପଣ ଦେଖୁଛନ୍ତି ଏବଂ ଦ୍ରୁତ ବୋଲରମାନେ କିପରି ବୋଲିଂ କରୁଛନ୍ତି, କିନ୍ତୁ ବର୍ତ୍ତମାନ ଆମର 6 ଟି ବୋଲର ଅଛନ୍ତି |

ମହେନ୍ଦ୍ର ସିଂ ଧୋନି ଆହୁରି କହିଛନ୍ତି ଯେ ଆମେ ପରବର୍ତ୍ତୀ ମ୍ୟାଚରେ ମଧ୍ୟ ସମାନ କାର୍ଯ୍ୟ କରିପାରିବା, ଯେଉଁଥିରେ ଆମେ ଏକ ବିଦେଶୀ ବୋଲିଂ ଅଦଳବଦଳ କରିପାରିବା କିମ୍ବା ଜଣେ ଭାରତୀୟ ବୋଲରଙ୍କୁ ଆଣିପାରିବା କିନ୍ତୁ ପ୍ରକୃତ ଚିନ୍ତା ହେଉଛି ଆମର ବ୍ୟାଟିଂ, ଯେଉଁଠାରେ ଆମେ ଲଗାତାର ଭଲ ପ୍ରଦର୍ଶନ କରିପାରୁ ନାହୁଁ। ଆଗାମୀ ମ୍ୟାଚରେ ଆମେ ଅଧିକ ଭାବପ୍ରବଣ ହେବୁ, ଯାହା ଦ୍ୱାରା 17 ତମ ଓଭରରେ ଭଲ ଅଲଆଉଟ୍ ଶେଷ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ୱିକେଟ୍ ବଞ୍ଚାଇବ ନାହିଁ। ”

Share Your Views In Comments Below

comments