ରୋହିତ ଶର୍ମା 2 ମିନିଟରେ ସୁନୀଲ ଗାବସ୍କରଙ୍କୁ ଭୁଲ ପ୍ରମାଣ କରିଦେଲେ,କହିଲେ- ମୁଁ ଏବେ ଚୁପ ରହିବି… ଜାଣନ୍ତୁ ପୁରା ମାମଲା…

ଏହାର ପ୍ରଥମ ଥର ପାଇଁ ଆଇପିଏଲ୍ ଫାଇନାଲ ଖେଳୁଥିବା ଦିଲ୍ଲୀ ଏଥର ମଧ୍ୟ ଆଇପିଏଲ୍ ଟ୍ରଫି ନେଇ ପାରିଲା ନାହିଁ ଏବଂ ପୁଣି ଥରେ ମୁମ୍ବାଇ ଆଇପିଏଲ୍ ଟ୍ରଫିକୁ ସହଜରେ ନିଜର କରି ଦେଲା | ଦିଲ୍ଲୀ ତିନିଟି ୱିକେଟ୍ ହରାଇଥିଲା, ଚତୁର୍ଥ ଓଭରରେ ସମସ୍ତେ ସମାନ ଅନୁଭବ କରିଥିଲେ ଜସପ୍ରୀତ ବୁମ୍ରାଙ୍କୁ ବୋଲିଂ ଦିଆଯିବ , କିନ୍ତୁ ତାହା ହୋଇ ନଥିଲା, ଦଳର ଅଧିନାୟକ ଜୟନ୍ତ ଯାଦବଙ୍କୁ ଦିଆଯାଇଥିଲା।

ଏହା ଉପରେ ମନ୍ତବ୍ୟ ଦେଇ ପୂର୍ବତନ ଭାରତୀୟ ଅଧିନାୟକ ସୁନୀଲ ଗାଭାସ୍କର ଆକାଶ ଚୋପ୍ରାଙ୍କୁ ପଚାରିଲେ, ଏହି ନିଷ୍ପତ୍ତି କିପରି ଅଟେ ଯେ ଯଦି ତୁମେ ବଲଇଂ କୁ ବୁମ୍ରାଙ୍କୁ ଦେଇନାହଁ, ତେବେ ଗାଭାସ୍କର କହିଛନ୍ତି ଯେ ଏହା ଏକ ଭୁଲ ନିଷ୍ପତ୍ତି, ସେ ଆହୁରି ମଧ୍ୟ କହିଥିଲେ ଯେ ସେ ରୋହିତ ଶର୍ମାଙ୍କ ଠାରୁ ଏହା ସଂପୂର୍ଣ୍ଣ ରୂପେ ଆଶା କରି ନଥିଲେ | କିନ୍ତୁ କିଛି ସମୟ ପରେ ଜୟନ୍ତ ଯାଦବ ଯେତେବେଳେ ଦିଲ୍ଲୀର ସବୁଠାରୁ ଶକ୍ତିଶାଳୀ ବ୍ୟାଟ୍ସମ୍ୟାନ୍ ଧାୱନଙ୍କୁ କ୍ଲିନ ବୋଲ୍ଡ କରିଥିଲେ ସେତେବେଳେ ତାଙ୍କ ନିଷ୍ପତ୍ତି ଠିକ୍ ବାହାରିଲା।

ରୋହିତ ଶର୍ମା ହେଉଛନ୍ତି ଏକମାତ୍ର ଅଧିନାୟକ ଯିଏ ତାଙ୍କ ନାମରେ ଚାରିଥର ଆଇପିଏଲ୍ ଟ୍ରଫି ଜିତିଛନ୍ତି, ଏହି କାରଣରୁ ରୋହିତ କ’ଣ କରିବେ ସେ ବିଷୟରେ ଭଲଭାବେ ଜାଣିଛନ୍ତି, ଏହା ପରେ ସୁନୀଲ ଗାଭାସ୍କର ମଧ୍ୟ କହିଛନ୍ତି ଯେ ମୁଁ ଭୁଲ ପ୍ରମାଣିତ ହୋଇଛି | ମୁଁ ଆଉ କୌଣସି ମନ୍ତବ୍ୟ ଦେବି ନାହିଁ ମୁଁ ବର୍ତ୍ତମାନ ଚୁପ୍ ରହିବି। ” ଏହା ପରେ ଆକାଶ ଚୋପ୍ରା ଏବଂ ଅଜିତ ଅଗରକର ରୋହିତଙ୍କ ଅଧିନାୟକତ୍ୱକୁ ପ୍ରଶଂସା କରିଥିଲେ।

ଚଳିତ ବର୍ଷର ଆଇପିଏଲ୍ ଫାଇନାଲରେ ଦଳରେ ପରିବର୍ତ୍ତନ ଆଣିବାବେଳେ ରୋହିତ ରାହୁଲ ଚହରଙ୍କୁ ବାହାର କରି ଜୟନ୍ତ ଯାଦବରେ ଏକ ସୁଯୋଗ ଦେଇଥିଲେ ଏବଂ ତାଙ୍କ ନିଷ୍ପତ୍ତି ଠିକ୍ ପ୍ରମାଣିତ ହୋଇଥିଲା |

Share Your Views In Comments Below

comments