ସବୁଠୁ ବଡ ଖବର-: ସଲମାନ ଖାନ ପୁଣି ଥରେ ଯିବେ ଜେଲ? ଜାଣନ୍ତୁ କାହିଁକି ଜଜ କହିଲେ ଏମିତି …

ଲକ୍ଷ ଲକ୍ଷ ହୃଦୟର ଧଡକନ ବଲିଉଡ ସୁପରଷ୍ଟାର ସଲମାନ ଖାନ ପୁଣିଥରେ ହେଡଲାଇନରେ ଅଛନ୍ତି। ସଲମାନ ଏବଂ ବିବାଦର ପୁରୁଣା ସମ୍ପର୍କ ଅଛି | ବିବାଦ ତାଙ୍କ ଜୀବନରେ ବନ୍ଦ ହୁଏ ନାହିଁ | ଏହା ଏବେର ଘଟଣା ନୁହେଁ, ଏହି ମାମଲା ହରିଣ ଶିକାର ସହିତ ମଧ୍ୟ ଜଡିତ | ଆପଣଙ୍କୁ ମନେ ପକାଇ ଦେଉଛୁ ଯେ 5 ଏପ୍ରିଲ 2018 ରେ ସଲମାନ ଖାନଙ୍କୁ କଳା ହରିଣ ମାମଲାରେ ଯୋଧପୁର କୋର୍ଟର ମୁଖ୍ୟ ବିଚାରପତି ଦେବକୁମାର ଖତ୍ରି ଦୋଷୀ ସାବ୍ୟସ୍ତ କରିଥିଲେ। ଏହା ସହ ସଲମାନଙ୍କୁ 5 ବର୍ଷ ଦଣ୍ଡିତ କରାଯାଇଥିଲା। 10,000 ଜରିମାନା ମଧ୍ୟ ଲାଗୁ କରାଯାଇଥିଲା। କିନ୍ତୁ ସଲମାନ ତାଙ୍କ ଦଣ୍ଡ ବନ୍ଦ କରିବାକୁ ଆବେଦନ କରିଥିଲେ, ଯାହା ତାଙ୍କ ଦଣ୍ଡକୁ ବନ୍ଦ କରି ଦେଇଥିଲା। ତେବେ ଚାଲନ୍ତୁ ଏହି ସମଗ୍ର ମାମଲା ଉପରେ ନଜର ପକାଇବା |

28 ସେପ୍ଟେମ୍ବରରେ ସଲମାନଙ୍କୁ ହରିଣ ଶିକାର ମାମଲାରେ ହାଜର ହେବାକୁ ପଡିବ | ଏହି ଆଦେଶ କୋର୍ଟରୁ ଆସିଛି। ଏହି ଉପସ୍ଥାପନାର ଆଦେଶ ସୋମବାର ଜିଲ୍ଲା ଜର୍ଜଙ୍କ ଦ୍ୱାରା ଜାରି କରାଯାଇଛି। ଏହି ମାମଲାର ଶୁଣାଣି କରି ସଲମାନଙ୍କ ଓକିଲ ହାସ୍ତିମଲ ସରସ୍ୱତଙ୍କୁ କୋର୍ଟରେ ହାଜର ହେବାକୁ ପଡ଼ିଥିଲା। ଏହି ଶିକାର ହାମ ସାଥ ସାଥ ହେ ସୁଟିଂ ସମୟରେ କରାଯାଇଥିଲା। ସେତେବେଳେ କାକାନି ଗ୍ରାମରେ ଏହି ଚଳଚ୍ଚିତ୍ରର ସୁଟିଂ ଚାଲିଥିଲା। ଶୁଟିଂ ସମୟରେ ସହ କଳାକାରମାନଙ୍କ ସହ ସଲମାନଙ୍କ ଉପରେ କଳା ହରିଣ ଶିକାର କରିବା ପାଇଁ ମାମଲା ରୁଜ୍ଜୁ ହୋଇଥିଲା | ସଲମାନ, ତବୁ, କରିସ୍ମା କପୁର, ନୀଲମ ସୋନାଲି ବେନ୍ଦ୍ରେ, ସୈଫ ଅଲି ଖାନ ଆଦି ସାମିଲ ଥିଲେ।

ଯେତେବେଳେ ଏହି ଅଭିଯୋଗ ହୋଇଥିଲା। ସେବେଠାରୁ କୋର୍ଟରେ ଏହି ମାମଲା ଚାଲିଛି। କିନ୍ତୁ ଏହି ମାମଲାରେ ସମସ୍ତେ ନିର୍ଦୋଷୀ ସାବ୍ୟସ୍ତ ହୋଇଥିଲେ, କିନ୍ତୁ ଦୁର୍ଭାଗ୍ୟବଶତ ସଲମାନ ଏବେ ବି ବିଚାର ପ୍ରକ୍ରିୟାରେ ଅଛନ୍ତି। ପ୍ରତ୍ୟେକ ଶୁଣାଣି ସମୟରେ ସଲମାନଙ୍କୁ ଉପସ୍ଥିତ ରହିବାକୁ ପଡିବ | ଏହି ମାମଲା ପାଇଁ ସଲମାନ ନିମ୍ନ ଅଦାଲତରେ ଆବେଦନ କରିଥିଲେ। ତା’ପରେ ସଲମାନଙ୍କ ଦଣ୍ଡ ଉପରେ ପ୍ରତିବନ୍ଧକ ଲଗାଯାଇଥିଲା। ସଲମାନଙ୍କ ଓକିଲ ପୁଣି ଜାମିନ ଆବେଦନ କରିଛନ୍ତି| ଏହି ସମୟରେ ସଲମାନଙ୍କ ଆଗାମୀ ଚଳଚ୍ଚିତ୍ର ରାଧେ ଚର୍ଚ୍ଚାରେ ଅଛି। ସଲମାନଙ୍କ ସହିତ ପ୍ରସିଦ୍ଧ ଅଭିନେତା ରଣଦୀପ ହୁଡ଼ା ଏବଂ ଦିଶା ପଠାନି ଅଛନ୍ତି|

Share Your Views In Comments Below

comments