ସଚିନ ତେନ୍ଦୁଲକରଙ୍କ ବୟାନରୁ ହେଇଗଲା ହଇଚଇ, ଏହି ଖେଳାଳିଙ୍କୁ Teamରୁ ବାହାରେ ରଖିବା ଉପରେ ଦେଲେ ବଡ଼ ବୟାନ, କହିଲେ ଏମିତି କଥା

ଆମ ଦେଶରେ ସମସ୍ତେ କ୍ରିକେଟ୍ କୁ ବହୁତ ଉତ୍ସାହର ସହିତ ଦେଖନ୍ତି, ଏପରିକି ଅନେକ କ୍ରିକେଟ୍ ପ୍ରେମୀ କ୍ରିକେଟ୍ ପାଇଁ ସେମାନଙ୍କ ଛୁଟି ନେଇ ଏହାକୁ ଉପଭୋଗ କରନ୍ତି | ଆଇପିଏଲ୍ ଦେଶର ପ୍ରତ୍ୟେକ ରାଜ୍ୟର ସମସ୍ତ ଦଳର ଏକ ସାମୂହିକ ମ୍ୟାଚ୍ ଖେଳନ୍ତି, ଯିଏ ଜିତିବ କୋଟି କୋଟି ପୁରସ୍କାର ଏବଂ ଟ୍ରଫି ପାଇବ, ଏହି ମ୍ୟାଚରେ ସମସ୍ତେ ନିଜ ନିଜ ଦଳକୁ ସପୋର୍ଟ କରନ୍ତି ଏବଂ ନିଜ ରାଜ୍ୟର ଦଳର ଉତ୍ସାହ ବୃଦ୍ଧି କରନ୍ତି | ଏହା ଅର୍ଥ ହେଉଛି କି, ଯେଉଁ ରାଜ୍ୟର ଲୋକ ଚାହାଁନ୍ତି ଯେ ସେମାନଙ୍କ ଦଳ ଜିତନ୍ତୁ, ଏହି ମ୍ୟାଚରେ ସମସ୍ତଙ୍କୁ ବହୁତ ଶକ୍ତି ବ୍ୟବହାର କରିବାକୁ ପଡେ, ଯେତେବେଳେ ମ୍ୟାଚ୍‌ ଆରମ୍ଭ ହୁଏ, ସେତେବେଳେ କିଛି କହି ହୁଏ ନାହିଁ କିଏ ଜିତିବ ଏବଂ କିଏ ହାରିବ | ଏହି ରୋମାଞ୍ଚମୟ ମ୍ୟାଚ ଗୁଡିକୁ ଦେଖିବା ପାଇଁ ଦର୍ଶକ ବହୁତ ଉତ୍ସାହୀ ଥାନ୍ତି ଏବଂ ଟିଭି ଆଗରୁ ଉଠନ୍ତି ନାହିଁ | ମ୍ୟାଚ ସମୟରେ କ୍ୟାପଟେନମାନେ ନିଜ ଦଳକୁ ଜିତିବା ପାଇଁ ଅନେକ ପରିବର୍ତ୍ତନ କରିଥାନ୍ତି ଏବଂ ନିଜ ରଣନୀତିର ପରିଚୟ ଦିଅନ୍ତି କିନ୍ତୁ ବର୍ତ୍ତମାନ ସଚିନ ତେନ୍ଦୁଲକର ଏକ ଦଳର ପରିବର୍ତ୍ତନ ବିଷୟରେ ନିଜର ମତ ପ୍ରକାଶ କରିଛନ୍ତି ଯାହା ମଧ୍ୟ ଜଣେ ପରିଚିତ ବ୍ୟକ୍ତି ଭାବରେ ଠିକ୍ ଅଟେ |

ବନ୍ଧୁଗଣ, ଆଜି ଆମେ ସଚିନ ତେନ୍ଦୁଲକରଙ୍କ ବିଷୟରେ କହିବାକୁ ଯାଉଛୁ, ଯିଏକି କ୍ରିକେଟର ଗଡ ଫାଦର ବୋଲି କୁହାଯାଏ, ସୋସିଆଲ ମିଡିଆରେ ତାଙ୍କ ବିବୃତ୍ତି ଭାଇରାଲ ହେବାରେ ଲାଗିଛି।

କ୍ରିକେଟର ସଚିନ ତେନ୍ଦୁଲକଙ୍କୁ ଗଡ଼ ଅଫ୍ କ୍ରିକେଟ୍ ଏବଂ ମାଷ୍ଟର ବ୍ଲାଷ୍ଟର ଭଳି ନାମରେ ମଧ୍ୟ ଜଣାଶୁଣା,ଏବଂ ସେ ବର୍ତମାନ କ୍ରିସ୍ ଗେଲଙ୍କ ବିଷୟରେ ଏକ ବଡ଼ ବିବୃତ୍ତି ଦେଇଛନ୍ତି। ୱେଷ୍ଟଇଣ୍ଡିଜ୍ ବ୍ୟାଟ୍ସମ୍ୟାନ୍ କ୍ରିସ୍ ଗେଲଙ୍କୁ ଇଣ୍ଡିଆନ୍ ପ୍ରିମିୟର ଲିଗ୍ (ଆଇପିଏଲ୍) ର ଉଦଘାଟନୀ ମ୍ୟାଚରୁ ଦୂରେଇ ରଖିବା ପାଇଁ ସଚିନ୍ ତେନ୍ଦୁଲକର କିଙ୍ଗସ ଇଲେକ୍ସନ ପଞ୍ଜାବ ନିଷ୍ପତ୍ତିରେ ଆଶ୍ଚର୍ଯ୍ୟ ହୋଇଛନ୍ତି। ସଚିନ୍ ଟ୍ୱିଟ୍ କରି କହିଛନ୍ତି, କ୍ରିସ୍ ଗେଲ୍ ଙ୍କ ଫେରି ଆସିବା ଦେଖି ଭଲ ଲାଗିଲା ଏବଂ ସେ ଏକ ଚମତ୍କାର 53 ସ୍କୋର କରିଥିଲେ। ପଞ୍ଜାବ ତାଙ୍କୁ ଏତେ ଦିନ କାହିଁକି ବାହାରେ ରଖିଲା ବୋଲି ଚିନ୍ତା କରୁଛି |

ଗେଲ୍ ଓପନିଂ ମ୍ୟାଚ୍ ରେ ପଞ୍ଜାବ ଦଳରେ ଅନ୍ତର୍ଭୁକ୍ତ ହୋଇନଥିଲେ। ତେବେ ସେ ରୟାଲ ଚ୍ୟାଲେଞ୍ଜର୍ସ ବାଙ୍ଗାଲୋର (ଆରସିବି) ବିପକ୍ଷରେ ପ୍ରତ୍ୟାବର୍ତ୍ତନ କରିଥିଲେ ଏବଂ ପଞ୍ଜାବକୁ ଦ୍ୱିତୀୟ ବିଜୟ ଦେବା ପାଇଁ ସେ ପ୍ରଥମ ମ୍ୟାଚରେ 53 ରନ୍ ଅର୍ଦ୍ଧଶତକୀୟ ଇନିଂସ ସ୍କୋର କରିଥିଲେ। ସୂଚନାଯୋଗ୍ୟ ଯେ ଟି -20 ରେ ସର୍ବାଧିକ ଛକା ମାରିବାର ରେକର୍ଡ ରହିଛି। ସେ ଏପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଟି -20 ରେ 983 ଛକା ମାରିଛନ୍ତି।

Share Your Views In Comments Below

comments