ଶରୀରର ଏହି ଅଙ୍ଗରେ ଆଜି ହିଁ ବାନ୍ଧନ୍ତୁ ବନ୍ଧା କଳା ସୂତା, ସବୁ ଜିନିଷ ଆସିବ ଆପଣଙ୍କ ପାଦ ତଳକୁ, ଭାଗ୍ୟ ଚମକି ଯିବ…

ବନ୍ଧୁଗଣ ସମସ୍ତଙ୍କ ଜୀବନରେ ସମସ୍ୟା ଥାଏ ଏବଂ ବ୍ୟକ୍ତି ଏହି ସମସ୍ୟାଗୁଡ଼ିକ ସହିତ ସଂଘର୍ଷ କରୁଥାଏ| କିନ୍ତୁ ସେ ସମସ୍ୟାରୁ ମୁକ୍ତି ପାଏ ନାହିଁ। ଆଜି ଆମେ ଆପଣଙ୍କ ପାଇଁ ଏକ ଉପାୟ ଆଣିଛୁ ଯାହା କରିବା ଦ୍ୱାରା ଆପଣ ଆପଣଙ୍କର ସମସ୍ୟାରୁ ମୁକ୍ତି ପାଇବେ | ଯଦି ଆପଣ ଏହି ପ୍ରତିକାର ଗ୍ରହଣ କରନ୍ତି, ତେବେ ଆପଣଙ୍କର ସମସ୍ତ ଅସୁବିଧା ସମାପ୍ତ ହେବ | ଏହି ପ୍ରତିକାର ବହୁତ ସହଜ ଅଟେ |

ବନ୍ଧୁଗଣ, ଆଜି ଆମେ କହିବାକୁ ଯାଉଥିବା ଉପାୟ କଳା ସୂତା ଦ୍ୱାରା କରାଯିବ | ଆପଣ ନିଶ୍ଚୟ ଶୁଣିଥିବେ ଯେ କଳା ରଙ୍ଗ କୌଣସି ଶୁଭ କାର୍ଯ୍ୟରେ ବ୍ୟବହୃତ ହୁଏ ନାହିଁ | ଝାଡ଼ିବା ନା ନଜର ଉତ୍ତାରିବା ପାଇଁ କଳା ରଙ୍ଗ ବ୍ୟବହୃତ ହୁଏ | ସାନରୁ ବୟସ୍କଙ୍କ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ସମସ୍ତଙ୍କୁ ଦୃଷ୍ଟିରୁ ରକ୍ଷା କରିବା ପାଇଁ କଳା ଟିକା ଲଗାଯାଏ |

ସେହିଭଳି, ଖରାପ ଦୃଷ୍ଟିରୁ ରକ୍ଷା ପାଇବା ପାଇଁ କଳା ସୂତା ମଧ୍ୟ ବନ୍ଧା ଯାଏ | ବିଶ୍ୱାସ କରାଯାଏ ଯେ କଳା ସୂତା ଖରାପ ନଜରର ଏକାଗ୍ରତାକୁ ଭଙ୍ଗ କରେ ଏବଂ ମନ୍ଦ ଏବଂ ନକାରାତ୍ମକ ଶକ୍ତି ବ୍ୟକ୍ତି ଉପରେ ପ୍ରଭାବ ପକାଇ ପାରେ ନାହିଁ |

ଏହା ପଛରେ ବୈଜ୍ଞାନିକ କାରଣ ହେଉଛି ଆମ ଶରୀର ପାଞ୍ଚଟି ଉପାଦାନକୁ ନେଇ ଗଠିତ | ଏହି 5 ଟି ଉପାଦାନର ସକରାତ୍ମକ ଶକ୍ତି ସେହି ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କ ନିକଟରେ ପହଞ୍ଚିପାରିବ ନାହିଁ ଯାହାକୁ ନଜର ଲାଗେ| ସକରାତ୍ମକ ଶକ୍ତି ସହିତ, ଆମେ ଆନନ୍ଦ ପାଇଥାଉ | କିନ୍ତୁ ଏହି ଖରାପ ଉର୍ଜା ଆମର ଖୁସି ସମୃଦ୍ଧିର ଅନ୍ତ କରିଦିଏ | ସେଥିପାଇଁ ହାତ ଏବଂ ପାଦରେ ଏକ କଳା ସୂତା ବନ୍ଧା ଯାଏ ଯାହା ଦ୍ୱାରା ଆମର ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ଏବଂ ଆମର ଖୁସିକୁ କେହି ନଜର ପକାଇ ପାରିବେ ନାହିଁ |

ଖରାପ ଦୃଷ୍ଟି ବ୍ୟକ୍ତିର ଆର୍ଥିକ ଅବସ୍ଥା ଉପରେ ମଧ୍ୟ ପ୍ରଭାବ ପକାଇଥାଏ | ତେବେ ଏଥିରୁ ମୁକ୍ତି ପାଇବା ପାଇଁ ରେଶମ କିମ୍ବା ସୂତାର କୌଣସି ପ୍ରକାରର କଳା ସୂତା ନିଅନ୍ତୁ | ବର୍ତ୍ତମାନ ମଙ୍ଗଳବାର କିମ୍ବା ଶନିବାର ସନ୍ଧ୍ୟାରେ ଏହି ସୂତ୍ର ସହିତ ହନୁମାନଙ୍କ ମନ୍ଦିରକୁ ଯାଆନ୍ତୁ ଏବଂ ଏଥିରେ 9 ଟି ଗଣ୍ଠି ପକାନ୍ତୁ ଏବଂ ହନୁମାନ ଜିଙ୍କ ପାଦର ସିନ୍ଦୁର ଏଥିରେ ଲଗାନ୍ତୁ | ତା’ପରେ ଏହି ସୂତାକୁ ଘରର ମୁଖ୍ୟ ଦ୍ୱାର କିମ୍ବା ଲକରରେ ବାନ୍ଧି ଦିଅନ୍ତୁ| ଏହା କରିବା ଦ୍ୱାରା ଆପଣଙ୍କୁ କଦାପି ଆର୍ଥିକ ସଙ୍କଟର ସମ୍ମୁଖୀନ ହେବାକୁ ପଡିବ ନାହିଁ ଏବଂ ଦୃଷ୍ଟି ମଧ୍ୟ ଆପଣଙ୍କ ଘର ଉପରେ କଦାପି ପ୍ରଭାବ ପକାଇ ପାରିବ ନାହିଁ |

Share Your Views In Comments Below

comments