ଶେଷ ମ୍ୟାଚ ଜିତିବା ପରେ ଧୋନି CSKର ଅଧିନାୟକତ୍ୱ ଛାଡିବା ବିଷୟରେ କହିଲେ ଏମିତି କଥା, ଶୁଣିକି ସମସ୍ତେ ହେଇଗଲେ ଖୁସି…

ଆଇପିଏଲ 2020 ର 13 ତମ ସିଜନ ଅତ୍ୟନ୍ତ ରୋମାଞ୍ଚକର ଚାଲିଛି | ସମସ୍ତ ଦଳ ନିଜର ଭଲ ପ୍ରଦର୍ଶନ ଦେଖାଇବାକୁ ଚେଷ୍ଟା କରୁଛନ୍ତି କିନ୍ତୁ ଚେନ୍ନାଇ ସୁପର କିଙ୍ଗ୍ସ ପାଇଁ ଏହି ସିଜନ ବହୁତ ଖରାପ ଥିଲା | ଚେନ୍ନାଇ ଦଳ ଆରମ୍ଭରୁ ହିଁ କିଛି ଠିକ ପ୍ରଦର୍ଶନ କରୁନାହିଁ, ଯେଉଁ କାରଣରୁ ଚେନ୍ନାଇର ପ୍ରଶଂସକମାନେ ଅତ୍ୟନ୍ତ ନିରାଶ ହୋଇଛନ୍ତି କିନ୍ତୁ ସମସ୍ତ ପ୍ରଶଂସକ ଚେନ୍ନାଇର ଅଧିନାୟକ ମହେନ୍ଦ୍ର ସିଂ ଧୋନିଙ୍କୁ ସମ୍ପୂର୍ଣ୍ଣ ସମର୍ଥନ କରୁଛନ୍ତି। ଆପଣଙ୍କୁ କହିରଖୁଛୁ ଯେ ରବିବାର ଦିନ ଆବୁଧାବିରେ ଖେଳାଯାଇଥିବା ଆଇପିଏଲ 2020 ର 53 ତମ ମ୍ୟାଚରେ ଚେନ୍ନାଇ ସୁପର କିଙ୍ଗ୍ସ କିଙ୍ଗ୍ସ ଏକାଦଶ ପଞ୍ଜାବକୁ 9 ୱିକେଟରେ ପରାସ୍ତ କରିଛି। ପ୍ରଥମେ ବ୍ୟାଟିଂ କରି ପଞ୍ଜାବ ଚେନ୍ନାଇ ଦଳକୁ 154 ରନ୍‌ର ଟାର୍ଗେଟ ଦେଇଥିଲା, ଏହାର ଉତ୍ତରରେ ଚେନ୍ନାଇ ଦଳ 18.5 ଓଭରରେ ଗୋଟିଏ ୱିକେଟ ହରାଇ ଏହି ଲକ୍ଷ୍ୟ ହାସଲ କରିଥିଲା। ଏହି ମ୍ୟାଚରେ ରିତୁରାଜ ଗାଇକୱାଡ ଅପରାଜିତ 62 ରନ ସ୍କୋର କରି ଲିଗରେ ଲଗାତାର ତୃତୀୟ ଅର୍ଦ୍ଧଶତକ ହାସଲ କରିଥିଲେ।

ଚେନ୍ନାଇ ଦଳର ଖରାପ ପ୍ରଦର୍ଶନ ଯୋଗୁଁ ଅନେକ ପ୍ରଶ୍ନ ଉଠିଛି | ଚେନ୍ନାଇ ସୁପର କିଙ୍ଗ୍ସ ଆସନ୍ତା ବର୍ଷ ଆଇପିଏଲରେ ଜଣେ ନୂଆ ଅଧିନାୟକ ପାଇପାରନ୍ତି ବୋଲି ବିଶ୍ୱାସ କରାଯାଉଛି। ଚେନ୍ନାଇର ଅଧିନାୟକ ମହେନ୍ଦ୍ର ସିଂ ଧୋନି ମଧ୍ୟ ରବିବାର ସମାନ କଥା ସୂଚିତ କରିଛନ୍ତି। ଆପଣଙ୍କୁ କହିରଖୁଛୁ ଯେ ଚେନ୍ନାଇ ସୁପର କିଙ୍ଗ୍ସର ଅଧିନାୟକ ମହେନ୍ଦ୍ର ସିଂ ଧୋନି ଆଇପିଏଲ 2020 ର ଶେଷ ମ୍ୟାଚରେ ଚେନ୍ନାଇର ଅଧିନାୟକତ୍ୱ ଛାଡିବାକୁ ସଙ୍କେତ ଦେଇଛନ୍ତି।

ଚେନ୍ନାଇ ଦଳର ଅଧିନାୟକ ମହେନ୍ଦ୍ର ସିଂ ଧୋନି ମ୍ୟାଚ୍ ଜିତିବା ପରେ କହିଛନ୍ତି ଯେ “ଏହା ଏକ କଠିନ ଅଭିଯାନ ଥିଲା । ଆମେ ବହୁତ ଭୁଲ କରିଛୁ | ଯଦି ଆପଣ ସାତ-ଆଠ ମ୍ୟାଚରେ ପଛରେ ପଡିଯାଅ, ତେବେ ଫେରିବା ପ୍ରକୃତରେ କଷ୍ଟକର ହୋଇଯାଏ | ମୋର ଦଳ ଏବଂ ସାଥୀ ଖେଳାଳିଙ୍କ ପାଇଁ ମୁଁ ଗର୍ବିତ। ” ଧୋନି ଆହୁରି କହିଛନ୍ତି ଯେ “ନିଲାମ ବିଷୟରେ ବିସିସିଆଇ କ’ଣ ନିଷ୍ପତ୍ତି ନେବ ତାହା ଉପରେ ଅନେକ କିଛି ନିର୍ଭର କରେ। ଆମ ମୂଳ ଦଳରେ ଆମକୁ ଟିକିଏ ପରିବର୍ତ୍ତନ କରିବାକୁ ପଡିବ | ବିସିସିଆଇ ନିଲାମ ବିଷୟରେ କ’ଣ ନିଷ୍ପତ୍ତି ନିଏ ତାହା ଉପରେ ଅନେକ ନିର୍ଭର କରେ | ଆଇପିଏଲ ଆରମ୍ଭରେ, ଆମେ ଏକ ଦଳ ଗଠନ କରିଥିଲୁ ଯାହା ଦଶ ବର୍ଷ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଭଲ ପ୍ରଦର୍ଶନ କରିଲା ​​| ବର୍ତ୍ତମାନ ଏହାକୁ ପରବର୍ତ୍ତୀ ପିଢ଼ିକୁ ହସ୍ତାନ୍ତର କରିବାର ସମୟ ଆସିଛି। ”

ମହେନ୍ଦ୍ର ସିଂ ଧୋନି ଆହୁରି କହିଛନ୍ତି ଯେ “ଆମେ ଶକ୍ତିଶାଳୀ ଭାବରେ ଫେରିବୁ, ଏହା ଆମେ ଜାଣୁ | ଆମେ 14 ପଏଣ୍ଟ ସହିତ ଟେବୁଲରେ ଅଷ୍ଟମ ସ୍ଥାନରେ ଅଛୁ | ଆମେ ପ୍ଲେ ଅଫ୍ ପାଇଁ ଯୋଗ୍ୟତା ହାସଲ କରିପାରିଥାନ୍ତୁ | ଏହା ଏକ ସିଜନ ଯେଉଁଥିରେ କେବଳ ଗୋଟିଏ ଦଳ ନୁହେଁ ବରଂ ଅଧିକାଂଶ ଦଳ ଭଲ ଖେଳିଛନ୍ତି | ଯେତେବେଳେ ବି ଆମେ ରିତୁ (ରିତୁରାଜ ଗାଇକୱାଡ)ଙ୍କୁ ବ୍ୟାଟିଂ କରିଥିବା ଦେଖିଛୁ, ସେ ନେଟରେ ମଧ୍ୟ ଭଲ ପ୍ରଦର୍ଶନ କରିଛନ୍ତି। କରୋନା ପଜିଟିଭ ଆସିବାର 20 ଦିନ ପରେ ମଧ୍ୟ ସେ ଫିଟ୍ ନଥିଲେ, ଯେଉଁଥିପାଇଁ ଆମେ ଫାଫ ଏବଂ ୱାଟସନ ସହିତ ଚାଲିଥିଲୁ | ”

ଗତ ମ୍ୟାଚ ପରେ ମହେନ୍ଦ୍ର ସିଂ ଧୋନି ଦେଇଥିବା ଏହି ବିବୃତ୍ତିରୁ ସିଏସକେ ଆସନ୍ତା ବର୍ଷ ନୂଆ ଅଧିନାୟକ ପାଇବ ବୋଲି ଅନୁମାନ କରାଯାଉଛି। ଆପଣଙ୍କୁ କହିରଖୁଛୁ ଯେ ଶେଷ ମ୍ୟାଚରେ ରିତୁରାଜ ଗାଇକୱାଡ 62 ରନର ଅପରାଜିତ ଇନିଂସ ଖେଳିଥିଲେ। ଫାଫ୍ ଡୁପଲେସିସ 48 ରନ କରିଥିଲେ ଏବଂ ଅମ୍ବତି ରାୟୁଡୁ 30 ରନର ଅପରାଜିତ ଇନିଂସ ଖେଳିଥିଲେ।

Share Your Views In Comments Below

comments