ଶିବସେନା ସୁଶାନ୍ତଙ୍କ ଚରିତ୍ର ଉପରେ ଉଠାଇଲେ ପ୍ରଶ୍ନ, କହିଲେ: ଡ୍ର-ଗ୍ସ ନେଉଥିଲେ ସେ, ଅସଫଳତା ସମ୍ଭାଳି ପାରିଲାନି…

ଅଭିନେତା ସୁଶାନ୍ତ ସିଂ ରାଜପୁତ ମାମଲା ସମ୍ପର୍କରେ ସେନା ମୁଖପାତ୍ର ସାମନାରେ ଏକ ଲେଖା ଲେଖାଯାଇଛି। ଯେଉଁଥିରେ ସୁଶାନ୍ତ ସିଂ ରାଜପୁତଙ୍କୁ ଚରିତ୍ରହୀନ ବୋଲି କୁହାଯାଇଛି। AIIMS ରିପୋର୍ଟ ଆଧାରରେ ଏହି ଲେଖା ଲେଖାଯାଇଛି ଏବଂ ଏହି ଆର୍ଟିକିଲରେ ଦର୍ଶାଯାଇଛି ଯେ ‘ସିବିଆଇ ଅନୁସନ୍ଧାନରୁ ଜଣାପଡିଛି ଯେ ସୁଶାନ୍ତ ଜଣେ ଚରିତ୍ରହୀନ ଏବଂ ଖେଳାଳୀ କଳାକାର।’ ସୁଶାନ୍ତ ଜୀବନରେ ବିଫଳ ହୋଇଥିଲେ ତେଣୁ ସେ ଡ୍ରଗ୍ସ ନେବା ଆରମ୍ଭ କରିଥିଲେ।

ବାସ୍ତବରେ AIIMS ଏହାର ରିପୋର୍ଟ ସିବିଆଇରେ ଦାଖଲ କରିଛି ଏବଂ ଏହି ରିପୋର୍ଟରେ ସୁଶାନ୍ତଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ ଆତ୍ମହତ୍ୟା ମାମଲା ବୋଲି ବର୍ଣ୍ଣନା କରାଯାଇଛି। ରିପୋର୍ଟରେ କୁହାଯାଇଛି ଯେ ସୁଶାନ୍ତଙ୍କ ଶରୀର ଉପରେ କୌଣସି ଆକ୍ରମଣର ଚିହ୍ନ ନାହିଁ ଏବଂ ଅଭିନେତାଙ୍କ ବିସରା ରିପୋର୍ଟରେ କୌଣସି ବିଷ ମିଳି ନାହିଁ। ତେଣୁ ଏହା ଆତ୍ମହତ୍ୟା ମାମଲା। AIIMS ର ସମାନ ରିପୋର୍ଟକୁ ଆଧାର କରି ଶିବସେନା ସୋମବାର ଦିନ ମୁଖପତ୍ର ସାମାନାରେ ଏହି ଲେଖା ଲେଖିଛନ୍ତି ଏବଂ ସୁଶାନ୍ତ ମାମଲାକୁ ରାଜନୀତି କରିଥିବା ଅଭିଯୋଗ କରିଛନ୍ତି। ବିହାର ନିର୍ବାଚନରେ ​​ସୁଶାନ୍ତ ମାମଲା ଏକ ପ୍ରସଙ୍ଗ ହୋଇଛି ବୋଲି ଏହି ଆର୍ଟିକିଲରେ ଲେଖାଯାଇଛି। ବିହାର ସିଏମ ନୀତୀଶ କୁମାର ଏହି ମାମଲାରେ ରାଜନୀତି କରିଥିଲେ। କାରଣ ବିହାର ନିର୍ବାଚନରେ ​​ସରକାରଙ୍କ ସହ କୌଣସି ପ୍ରସଙ୍ଗ ନାହିଁ। ଏଥିପାଇଁ ଗୁପ୍ତଚରଙ୍କୁ ପୋଲିସ୍ ମହାନିର୍ଦ୍ଦେଶକ ପଠାଇଥିଲେ। ଶେଷରେ ସେ ନୀତୀଶ କୁମାରଙ୍କ ପାର୍ଟିରେ ଯୋଗ ଦେଇଥିଲେ, ଯାହା ତାଙ୍କ ଖାକି ୟୁନିଫର୍ମ ନଷ୍ଟ ହୋଇଯାଇଥିଲା। ମୁମ୍ବାଇ ପୋଲିସ ସୁଶାନ୍ତ ମାମଲାର ତଦନ୍ତ କରିପାରିବ ନାହିଁ। ତେଣୁ ସିବିଆଇକୁ ଡାକି, ଚିତ୍କାରକାରୀମାନେ ଏକ ସରଳ ପ୍ରଶ୍ନ ପଚାରି ପାରିବେ ନାହିଁ, ସିବିଆଇ 40-50 ଦିନ ଧରି କ’ଣ କରୁଛି? ସୁଶାନ୍ତ ମାମଲା ମୁକ୍ତ କରାଯାଇଥିଲା ଏବଂ ମହାଭିକ୍ସ ଅଗାଡି ସରକାର ଏବଂ ମୁମ୍ବାଇ ପୋଲିସର ଏକ ମିଡିଆ ପରୀକ୍ଷା।

AIIMS ରିପୋର୍ଟକୁ ଖାରଜ କରାଯାଇ ପାରିବ ନାହିଁ

AIIMS ରିପୋର୍ଟରେ ଲେଖାଥିଲା ଯେ ସୁଶାନ୍ତ ଆତ୍ମହତ୍ୟା ମାମଲା ପରେ ଅନେକ ଲୋକେ ମହାରାଷ୍ଟ୍ରର ସରକାରକୁ ଅନେକ କଥା କହିଥିଲେ। 100 ଦିନ ପାଟି କରିବା ପରେ ହାତରେ କଣ ଲାଗିଲା? AIIMS ସତ୍ୟକୁ ଆଣିଛି | ଅଭିନେତା ସୁଶାନ୍ତ ନିଜକୁ ଫାଶୀ ଦେଇ ଆତ୍ମହତ୍ୟା କରିଥିଲେ। AIIMS ଡାକ୍ତର ସୁଧୀର ଗୁପ୍ତା ଶିବସେନାର ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ବିଭାଗର ମୁଖ୍ୟ ନୁହଁନ୍ତି। ମୁମ୍ବାଇ ସହିତ ତାଙ୍କର କୌଣସି ସମ୍ପର୍କ ନାହିଁ। ମୁମ୍ବାଇ ପୋଲିସର ଅପମାନ ସମ୍ପର୍କରେ ଖବରକାଗଜରେ କୁହାଯାଇଛି ଯେ କୁକୁର ପରି ରାଜନେତା ତଥା ଭୁକିବା ଚ୍ୟାନେଲ ମହାରାଷ୍ଟ୍ରକୁ କ୍ଷମା ମାଗିବା ଉଚିତ୍। ସେମାନେ ମହାରାଷ୍ଟ୍ରର ପ୍ରତିଷ୍ଠାକୁ ଦାୟୀ କରିଛନ୍ତି। ମହାରାଷ୍ଟ୍ର ସରକାର ସେମାନଙ୍କ ଉପରେ ବଦନାମ ଦାବି କରିବା ଉଚିତ୍। ‘

ସୁଶାନ୍ତଙ୍କୁ ଅସଫଳ କହିଲେ

ସୁଶାନ୍ତ ସିଂଙ୍କ ବିଷୟରେ କହିଛନ୍ତି ଯେ ବିଫଳତା ପରେ ସେ ଡ୍ରଗ୍ସ ରାସ୍ତାରେ ଯାଇଥିଲେ। ଜଣେ ଯୁବକ ଏହି ଉପାୟରେ ମରିବା ଭଲ ନୁହେଁ | ସୁଶାନ୍ତଙ୍କ ଜୀବନରେ ବିଫଳତା ଏବଂ ନିରାଶା ଥିଲା | ସେ ବିଫଳତାକୁ ସମ୍ଭାଳି ପାରିନଥିଲେ, ଯେଉଁଥିପାଇଁ ସେ ଡ୍ରଗ୍ସ ଖାଇବା ଆରମ୍ଭ କରି ଦିନେ ଫାଶୀ ହୋଇଗଲେ।

ମୁମ୍ବାଇ ପୋଲିସର କଲେ ପ୍ରଶଂସା

ମୁମ୍ବାଇ ପୋଲିସକୁ ପ୍ରଶଂସା କରି ଲେଖାଯାଇଛି ଯେ ମୁମ୍ବାଇ ପୋଲିସ ଏହି ଘଟଣାର ତୀକ୍ଷ୍ଣ ଅନୁସନ୍ଧାନ କରିଛି। ମୁମ୍ବାଇ ପୋଲିସ ହେଉଛି ବିଶ୍ୱର ସର୍ବୋତ୍ତମ ପୋଲିସ ଦଳ। କିନ୍ତୁ ମୁମ୍ବାଇ ପୋଲିସ କିଛି ଲୁଚାଉଛି, କାହାକୁ ବଞ୍ଚାଇବାକୁ ଚେଷ୍ଟା କରୁଛି, ଏପରି ଧୂଆଁ ଉଡାଯାଇଥିଲା। ଏହି କାରଣରୁ, ସମଗ୍ର ଦେଶରେ ଭୁଲ ଧାରଣା ବୃଦ୍ଧି ପାଇଲା| ଏଥି ସହିତ, କଙ୍ଗନାଙ୍କ ବିଷୟରେ ଉଲ୍ଲେଖ କରି କୁହାଯାଇଥିଲା ଯେ ସୁଶାନ୍ତଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁକୁ କେନ୍ଦ୍ର କରିଥିବା ଅଭିନେତ୍ରୀ ମୁମ୍ବାଇକୁ ପାକିସ୍ତାନ ଏବଂ ବାବୁର ଭଳି ଦେଇଛନ୍ତି, ସେହି ଅଭିନେତ୍ରୀ ବର୍ତ୍ତମାନ କେଉଁ ବିଲରେ ଲୁଚି ରହିଛନ୍ତି?

ଉଲ୍ଲେଖନୀୟ ଯେ, ସୁଶାନ୍ତଙ୍କ ମାମଲାରେ ସିବିଆଇ ତଦନ୍ତକୁ ବିହାର ସରକାର ସୁପାରିଶ କରିଥିଲେ। ଏହା ପରେ ସିବିଆଇ ଏହି ମାମଲାର ତଦନ୍ତ ଆରମ୍ଭ କରିଥିଲା। ଏହି ମାମଲାରେ ମୁମ୍ବାଇ ପୋଲିସ ଏବଂ ମହାରାଷ୍ଟ୍ର ସରକାରଙ୍କୁ ନେଇ ଅନେକ ପ୍ରଶ୍ନ ଉଠିଥିଲା। ଏଥି ସହିତ, ଯେତେବେଳେ AIIMS ରିପୋର୍ଟରେ ସୁଶାନ୍ତଙ୍କ ଆତ୍ମହତ୍ୟା ବିଷୟରେ କୁହାଯାଇଥିଲା, ସେତେବେଳେ ବିହାର ସରକାର ଏବଂ ଯେଉଁମାନେ ଏହାକୁ ହତ୍ୟା ମାମଲା ବୋଲି କହୁଛନ୍ତି ଏବଂ ମୁମ୍ବାଇ ପୋଲିସର ତଦନ୍ତ ଉପରେ ପ୍ରଶ୍ନ ଉଠାଇଥିଲେ।

Share Your Views In Comments Below

comments