ସୋନୁ ସୁଦ ପୁଣି ଥରେ ଦେଖାଇଲେ ଉଦାରତା, ପୁରା ଗାଁର ଝିଅ ମାନଙ୍କ ପାଇଁ ଏମିତି କରିବାକୁ କରିଲେ ଘୋଷଣା… ସମସ୍ତେ କରୁଛନ୍ତି ପ୍ରଶଂସା

କରୋନା ମହାମାରୀ ମଧ୍ୟରେ ଲକଡାଉନ୍ ସମୟରେ ଅଭିନେତା ସୋନୁ ସୁଦ ଗରିବ ଏବଂ ଅଭାବୀ ଲୋକଙ୍କୁ ସାହାଯ୍ୟ କରିବାରେ ଲାଗିଛନ୍ତି | ଗରିବ ଏବଂ ଶ୍ରମିକମାନଙ୍କୁ ଘର ଯୋଗାଇବା ଠାରୁ ଆରମ୍ଭ କରିଥିବା ଅଭିନେତା ସୋନୁ ସୁଦ, ଯେ କୌଣସି ସାହାଯ୍ୟ ଆବଶ୍ୟକ କରନ୍ତି ଲୋକମାନେ ତେବେ ତାଙ୍କୁ ସାହାଯ୍ୟ କରିବାକୁ ପ୍ରସ୍ତୁତ ଥାନ୍ତି | ତାଙ୍କର ଉତ୍ତମ କାର୍ଯ୍ୟ ଏବଂ ଉଦାରତା ହେତୁ ଅଭିନେତା ଲୋକମାନଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ମସିହା ଭାବରେ ଉଭା ହୋଇଥିଲେ | ଯେତେବେଳେ ଜଣେ ବ୍ୟକ୍ତି ଅସୁବିଧାରେ ଥାଏ, ସେ ସୋନୁ ସୁଦଙ୍କ ସାହାଯ୍ୟ ମାଗନ୍ତି ଏବଂ ସୋନୁ ସୁଦ ତାଙ୍କୁ କେବେ ବି ନିରାଶ କରନ୍ତି ନାହିଁ | ଏହି ସମୟରେ ଜଣେ ବ୍ୟକ୍ତି ଅଭିନେତା ସୋନୁ ସୁଦଙ୍କୁ ଟ୍ୱିଟରରେ ଟ୍ୟାଗ୍ କରି ସାହାଯ୍ୟ ମାଗିଥିଲେ। ଏହି ବ୍ୟକ୍ତି ଲେଖିଛନ୍ତି ଯେ ହଜାର ହଜାର ଝିଅ ବିଦ୍ୟାଳୟକୁ ବହୁତ ଦୂର ବାଟ ଚାଲିକି ଯାଆନ୍ତି। ଏପରି ପରିସ୍ଥିତିରେ ଝିଅମାନଙ୍କୁ ଅଧ୍ୟୟନ ଛାଡିବାକୁ ପଡିବ, ତା’ପରେ ଅଭିନେତା ସେମାନଙ୍କୁ ସାହାଯ୍ୟ କରିବାକୁ ଆସିଲେ |


ନିକଟରେ ଜଣେ ବ୍ୟକ୍ତି ଅଭିନେତା ସୋନୁ ସୁଦଙ୍କୁ ଟ୍ୟାଗ କରି ସାହାଯ୍ୟ ମାଗିଥିଲେ | ଏହି ଉପଭୋକ୍ତାଙ୍କ ନାମ ସାନ୍ତୋଷ ଚୌହାନ, ଯିଏ ସୋନୁ ସୁଦଙ୍କୁ ଏକ ଟୁଇଟ୍ ମାଧ୍ୟମରେ କହିଛନ୍ତି ଯେ ଉତ୍ତରପ୍ରଦେଶର ମିର୍ଜାପୁର ଏବଂ ସୋନଭଦ୍ର ଜିଲ୍ଲାରେ ହଜାର ହଜାର ଝିଅ ଅଛନ୍ତି ଯେଉଁମାନେ ପଞ୍ଚମ ଶ୍ରେଣୀ ପରେ ଅଧ୍ୟୟନ ଛାଡିବାକୁ ବାଧ୍ୟ ହେଉଛନ୍ତି। ସନ୍ତୋଶ ଲେଖିଛନ୍ତି ଯେ “ସୋନୁ ସୁଦ ଜୀ। ଗାଁରେ 35 ଜଣ ଝିଅ ଅଛନ୍ତି ଯେଉଁମାନଙ୍କୁ ଅଧ୍ୟୟନ ପାଇଁ ଜଙ୍ଗଲ ମାର୍ଗ ଦେଇ 8 ରୁ 15 କିଲୋମିଟର ଯିବାକୁ ପଡୁଛି | କେବଳ ଅଳ୍ପ କେତେଜଣଙ୍କର ସାଇକେଲ ଅଛି | ଏହା ଏକ ନକ୍ସଲାଇଟ୍ ପ୍ରଭାବିତ ମାର୍ଗ | ଭୟ ହେତୁ ତାଙ୍କ ପରିବାର ତାଙ୍କୁ ଅଧିକ ଅଧ୍ୟୟନ କରିବାକୁ ଦେବେ ନାହିଁ | ଯଦି ଆପଣ ସମସ୍ତଙ୍କୁ ସାଇକେଲ ଦେଇପାରିବେ, ତେବେ ସେମାନଙ୍କର ଭବିଷ୍ୟତରେ ଉନ୍ନତ ହେବ |

ଅଭିନେତା ସୋନୁ ସୁଦ ସନ୍ତୋଶ ଚୌହାନଙ୍କ ସାହାଯ୍ୟ ବିଷୟରେ ଉଲ୍ଲେଖ କରିଥିଲେ ଏବଂ ତାଙ୍କୁ ନିଶ୍ଚିତ କରିଥିଲେ ଯେ ସେ ପ୍ରତ୍ୟେକ ଝିଅଅକୁ ସାଇକେଲ ଦେବେ। ଅଭିନେତା ସୋନୁ ସୁଦ ତାଙ୍କ ହ୍ୟାଣ୍ଡେଲ ଟ୍ୱିଟର ଆକାଉଣ୍ଟ ଜରିଆରେ ଏକ ଟ୍ୱିଟରେ ଲେଖିଛନ୍ତି ଯେ ଗାଁର ପ୍ରତ୍ୟେକ ଝିଅର ସାଇକେଲ ରହିବ ଏବଂ ପ୍ରତ୍ୟେକ ଝିଅ ପଢିବେ। ପରିବାର ଲୋକଙ୍କୁ କୁହନ୍ତୁ… ସାଇକେଲ ପହଞ୍ଚୁଛି, ଚା ପ୍ରସ୍ତୁତ ରଖନ୍ତୁ | ”

ଅଭିନେତା ସୋନୁ ସୁଦଙ୍କ ଏହି ଉତ୍ତମ କାର୍ଯ୍ୟ ହେତୁ, ବର୍ତ୍ତମାନ ଝିଅମାନେ ସାଇକେଲ ଯୋଗେ ଅଧ୍ୟୟନ କରିବାକୁ ଯାଇପାରିବେ ଏବଂ ଏହା ସେମାନଙ୍କ ଭବିଷ୍ୟତକୁ ଗଠନ କରିପାରିବ | ସୋନୁଙ୍କ ସୋସିଆଲ ମିଡିଆରେ ଟ୍ୱିଟ ଖୁବ ଶୀଘ୍ର ଭାଇରାଲ ହେଉଛି। ସମସ୍ତେ ଅଭିନେତାଙ୍କୁ ନିଜ ପଦ୍ଧତିରେ ପ୍ରଶଂସା କରୁଛନ୍ତି | ଅଭିନେତା ସୋନୁ ସୁଦ ଆଜିକାଲି ସାଧାରଣ ଲୋକଙ୍କୁ ସାହାଯ୍ୟ କରିବାରେ ବ୍ୟସ୍ତ ଅଛନ୍ତି | ହଜାର ହଜାର ଲୋକଙ୍କ ବାର୍ତ୍ତା ତାଙ୍କ ନିକଟରେ ପହଞ୍ଚେ | ତାଙ୍କ ଦଳ ଏହି ବାର୍ତ୍ତାଗୁଡ଼ିକୁ କ୍ରମାଗତ ଭାବରେ ପ୍ରତିକ୍ରିୟା କରନ୍ତି | ସୋନୁ ସୁଦଙ୍କ କାର୍ଯ୍ୟରେ ଦେଶର ବିଭିନ୍ନ ସ୍ଥାନରୁ ଲୋକମାନେ ଅତ୍ୟନ୍ତ ପ୍ରଭାବିତ ହୋଇଥିଲେ ଏବଂ ତାଙ୍କୁ ସବୁ ସ୍ଥାନରେ ପ୍ରଶଂସା କରାଯାଉଛି।

ଅଭିନେତା ସୋନୁ ସୁଦ ତାଙ୍କ କାର୍ଯ୍ୟ ହେତୁ ସର୍ବଦା ଚର୍ଚ୍ଚାରେ ରହିଆସିଛନ୍ତି, ଯଦିଓ ଅନେକ ଲୋକ ତାଙ୍କ ସାହାଯ୍ୟ ଉପରେ ପ୍ରଶ୍ନ ଉଠାଇଛନ୍ତି, କିନ୍ତୁ ଅଭିନେତା ନିରନ୍ତର ଭାବରେ ଗରିବ ଲୋକଙ୍କୁ ନିଃସ୍ୱାର୍ଥପର ଆତ୍ମା ​​ସହିତ ସାହାଯ୍ୟ କରୁଛନ୍ତି | ଉଲ୍ଲେଖଥାଉ କି, ଯେତେବେଳେ ଜଣେ ବ୍ୟକ୍ତି ଭଲ କାର୍ଯ୍ୟ କରେ, ସେତେବେଳେ ଅନେକ ଲୋକ ତାଙ୍କୁ ପ୍ରଶଂସା କରନ୍ତି, ଏବଂ ଅନେକ ଲୋକ ତାଙ୍କୁ ସମାଲୋଚନା କରନ୍ତି, କିନ୍ତୁ ଅଭିନେତା ସୋନୁ ସୁଦ ନକାରାତ୍ମକ ପ୍ରକୃତିର ଲୋକମାନଙ୍କ ପ୍ରତି ଧ୍ୟାନ ଦେଇନଥିଲେ ଏବଂ ସେ କ୍ରମାଗତ ଭାବରେ ତାଙ୍କ କାର୍ଯ୍ୟ କରୁଛନ୍ତି |

Share Your Views In Comments Below

comments