ସୋନୁ ସୁଦ, ଅକ୍ଷୟ କୁମାରଙ୍କ ଠାରୁ ଆରମ୍ଭ କରି କ୍ୟାଟ୍ରିନା କୈଫ୍ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ, କାମ ନ ମିଳିବାରୁ କରିସାରିଛନ୍ତି ଏପରି ଫିଲ୍ମରେ କାମ… ଫୋଟୋ ଦେଖିଲେ ବିଶ୍ୱାସ କରିପାରିବେ ନାହିଁ

ବଲିଉଡକୁ ଅନେକ ବର୍ଗରେ ବିଭକ୍ତ କରାଯାଇଛି | ଏ ଗ୍ରେଡ୍, ବି ଗ୍ରେଡ୍ ଏବଂ ସି ଗ୍ରେଡ୍ ବଲିଉଡର ଏହି କରିଡରର ଏକ ଅଂଶ | ସମସ୍ତ ବର୍ଗର ସେମାନଙ୍କର ବିଶେଷ ବିଶେଷତା ଅଛି | ଡାଇରେକ୍ଟ ଏବଂ ପ୍ରଡୁସର ଏକତ୍ର ଚଳଚ୍ଚିତ୍ର ନିର୍ମାଣ କରନ୍ତି, କିନ୍ତୁ କେଉଁ ବର୍ଗ କେଉଁ ଫିଲ୍ମକୁ ଯିବା ଉଚିତ୍ ସେନ୍ସର ବୋର୍ଡ ସ୍ଥିର କରେ | ସବୁଠାରୁ ଅପମାନିତ ବି ଗ୍ରେଡ୍ ଚଳଚ୍ଚିତ୍ର ଏହି ବର୍ଗରେ ଅଛି | ତେବେ ଏହିପରି ସିନେମାରେ କାମ କରି ଅଭିନେତାମାନେ ମଧ୍ୟ ପ୍ରସିଦ୍ଧ ହୁଅନ୍ତି | ତେବେ ଆଜିର ଏହି କାହାଣୀରେ, ଆମେ ଆପଣଙ୍କୁ ଫିଲ୍ମ ଇଣ୍ଡଷ୍ଟ୍ରିର କିଛି ଜଣାଶୁଣା କଳାକାରଙ୍କ ସହିତ ପରିଚିତ କରାଇବୁ, ଯେଉଁମାନେ ଏକ ସମୟରେ ବି-ଗ୍ରେଡ୍ ଚଳଚ୍ଚିତ୍ରରେ କାମ କରିଛନ୍ତି |

ଅକ୍ଷୟ କୁମାର

ବଲିଉଡରେ ‘ଖିଲାଡି କୁମାର’ ଭାବରେ ଜଣାଶୁଣା ତଥା ଆଜିର ଦିନରେ ସର୍ବାଧିକ ଆୟ କରିଥିବା ଅଭିନେତା ଅକ୍ଷୟ କୁମାରଙ୍କୁ ତାଙ୍କ ସଂଘର୍ଷ ଦିନରେ ‘ମିଷ୍ଟର ବଣ୍ଡ’ ନାମକ ଏକ ବି-ଗ୍ରେଡ୍ ଫିଲ୍ମରେ ଦେଖିବାକୁ ମିଳିଥିଲେ।

କ୍ୟାଟ୍ରିନା କୈଫ ଏବଂ ଗୁଲଶନ ଗ୍ରୋଭର

ଗୁଲଶାନ୍ ଗ୍ରୋଭର ତାଙ୍କ ସମୟରେ ବହୁତ ପ୍ରସିଦ୍ଧ ଥିଲେ | 90 ଦଶକରେ ସେ କ୍ୟାଟ୍ରିନା କୈଫଙ୍କ ସହ ଏକ ବୋଲ୍ଡ ଦୃଶ୍ୟ କରୁଥିବା ‘ବୁମ୍’ ନାମକ ଏକ ଚଳଚ୍ଚିତ୍ରରେ ଅଭିନୟ କରିଥିଲେ।

ମିଥୁନ ଚକ୍ରବର୍ତ୍ତୀ

ଯେତେବେଳେ ମିଥୁନ ତାଙ୍କ କ୍ୟାରିୟରର ଏକ ଖରାପ ପର୍ଯ୍ୟାୟ ଦେଇ ଗତି କରୁଥିଲେ, ସେତେବେଳେ ସେ ‘ଲଭ୍ କ୍ଲାସିକ୍ ଡ୍ୟାନ୍ସ’ ନାମକ ଏକ ବି-ଗ୍ରେଡ୍ ଫିଲ୍ମ କରିଥିଲେ | ଏହି ଫିଲ୍ମରେ ତାଙ୍କର ଅନେକ ବୋଲ୍ଡ ଦୃଶ୍ୟ ଥିଲା |

ମନୀଷା କୋଇରାଲା

ବଲିଉଡର ଜଣେ ଜଣାଶୁଣା ଅଭିନେତ୍ରୀ ମନୀଷା କୋଇରାଲା ଚଳଚ୍ଚିତ୍ର ଅଭିନେତା ରଣଭୀର ଶୋରଙ୍କ ସହ ବି-ଗ୍ରେଡ୍ ଫିଲ୍ମରେ ‘ଇକ ଛୋଟି ସି ଲଭ ଷ୍ଟୋରୀ’ ରେ କାମ କରିଥିଲେ।

ନେହା ଧୁପିଆ

ନେହା ଧୁପିଆ ଫିଲ୍ମ ‘କାୟାମତ’ ସହିତ ବଲିଉଡରେ ଡେବ୍ୟୁ କରିଥିଲେ। ଏହା ପରେ ସେ ‘ସିଶା’ ନାମକ ଏକ ବି-ଗ୍ରେଡ୍ ଫିଲ୍ମରେ ଅଭିନୟ କରିଥିଲେ।

ଅମିତାଭ ବଚ୍ଚନ

ଯେତେବେଳେ ଅମିତାଭ ବଚ୍ଚନଙ୍କ କ୍ୟାରିୟର ଭଲ ନଥିଲା, ତାଙ୍କୁ ‘ବୁମ୍’ ନାମକ ଏକ ବି-ଗ୍ରେଡ୍ ଫିଲ୍ମରେ ଦେଖିବାକୁ ମିଳିଥିଲା ​​| ଫିଲ୍ମଟି ବକ୍ସ ଅଫିସରେ ଫ୍ଲପ୍ ହୋଇଥିଲା |

ଶକ୍ତି କପୁର

ଏକ ସମୟ ଥିଲା ଯେତେବେଳେ ଶକ୍ତି କପୁର ବଡ ବଜେଟ୍ ଚଳଚ୍ଚିତ୍ର ପାଇନଥିଲେ | ଏଭଳି ପରିସ୍ଥିତିରେ ସେ ‘ମେରୀ ଲାଇଫ ମେ ଉସକୀ ୱାଇଫ ‘ ନାମକ ଏକ ବି-ଗ୍ରେଡ୍ ଫିଲ୍ମରେ ଅଭିନୟ କରିଥିଲେ।

ସୋନୁ ସୁଦ

‘ଗରୀବଙ୍କ ମସିହା’ କୁହାଯାଉଥିବା ସୋନୁ ସୁଦ ବଲିଉଡ ସହିତ ଦକ୍ଷିଣ ଚଳଚ୍ଚିତ୍ରରେ ମଧ୍ୟ ନାମ ଅର୍ଜନ କରିଛନ୍ତି। ଖୁବ୍ କମ୍ ଲୋକ ଜାଣିଥିବେ ଯେ ସେ ନେହା ଧୁପିଆଙ୍କ ସହ ‘ସେଶା’ ନାମକ ଏକ ବି-ଗ୍ରେଡ୍ ଫିଲ୍ମ କରିଥିଲେ।

ଇଶା କପିକିକର

କ୍ୟାରିୟରର ଆରମ୍ଭରେ, ‘ଖାଲାସ୍ ଗର୍ଲ’ ଇଶା କୋପିକର ‘ହସିନା’ ନାମକ ଏକ ବି-ଗ୍ରେଡ୍ ଫିଲ୍ମରେ ଅଭିନୟ କରିଥିଲେ।

ରାଜେଶ ଖାନ୍ନା

ହିନ୍ଦୀ ସିନେମାର ପ୍ରଥମ ସୁପରଷ୍ଟାର କୁହାଯାଉଥିବା ରାଜେଶ ଖାନ୍ନା ମଧ୍ୟ ନିଜ କ୍ୟାରିୟରରେ ବି-ଗ୍ରେଡ୍ ଫିଲ୍ମ କରିଛନ୍ତି। ତାଙ୍କୁ ୱାଫା ରେ ଦେଖିବାକୁ ମିଳିଥିଲା, ଯେଉଁଥିରେ ତାଙ୍କର ଅନେକ ବୋଲ୍ଡ ଦୃଶ୍ୟ ଥିଲା |

Share Your Views In Comments Below

comments