ସ୍ତ୍ରୀର ଖୁସି ପାଇଁ ଚାଷୀ ସ୍ୱାମୀ ଜମି ବିକି କିଣିଲେ ହାତୀ, ଆଉ ତାପରେ ଏମିତି କିଛି ହେଲା କି ସବୁ…

ଯେତେବେଳେ ଜଣେ ପୁରୁଷ ଜଣେ ମହିଳାଙ୍କୁ ବିବାହ କରି ଘରକୁ ଆଣିଥାଏ, ସେତେବେଳେ ତାଙ୍କ ପତ୍ନୀଙ୍କର ସମସ୍ତ ସୁଖର ଯତ୍ନ ନେବା ତାଙ୍କର କର୍ତ୍ତବ୍ୟ | ଆପଣ ମଧ୍ୟ ଦେଖିଥିବେ ଅନେକ ସ୍ୱାମୀ ନିଜ ପତ୍ନୀଙ୍କ ପାଇଁ ବହୁତ କିଛି କରୁଛନ୍ତି | କିନ୍ତୁ ଆଜି ଆମେ ଆପଣଙ୍କୁ ଏକ କାହାଣୀ ବିଷୟରେ କହିବାକୁ ଯାଉଛୁ ଯାହା ନିଜେ ଅତ୍ୟନ୍ତ ଖାସ |

ଜଣେ କୃଷକ ନିଜ ଜମି ବିକ୍ରି କରି ନିଜ ପତ୍ନୀଙ୍କ ସ୍ୱପ୍ନକୁ ସାକାର କରିବା ପାଇଁ ହାତୀ କିଣିଥିଲେ। ଏହି ମାମଲା ବାଂଲାଦେଶର ଲାଲମୋନିରହାଟର ପଞ୍ଚଗ୍ରାମର ଅଟେ। ଏଠାରେ ଦୁଲାଲ ଚନ୍ଦ୍ର ରୟ ତାଙ୍କ ପତ୍ନୀ ତୁଲସୀ ରାନୀଙ୍କ ସ୍ୱପ୍ନକୁ ପୂରଣ କରିବା ପାଇଁ ନିଜ ଜମି ବିକ୍ରି କରି ଏକ ହାତୀ କିଣିଥିଲେ।

ଦୁଲାଲ ଏକ କୃଷକ ଭାବରେ କାମ କରନ୍ତି | ସେ ହାତୀ କିଣିବା ପାଇଁ ନିଜ ଜମିରୁ ଦୁଇଟି ବଡ ଅଂଶ ବିକ୍ରି କରିଥିଲେ। ଏହା ପରେ ସେ ମୌଲଭି ବଜାରକୁ ଯାଇ 16.5 ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କା ପାଇଁ ଏକ ହାତୀ କିଣିଥିଲେ। ଏହି ହାତୀ ଆଣିବା ପାଇଁ ସେ 20,000 ଟଙ୍କାରେ ଏକ ଟ୍ରକ୍ ମଧ୍ୟ ଭଡା କରିଥିଲେ।

ଦୁଲାଲ କହିଛନ୍ତି ଯେ ମୁଁ ମୋ ପତ୍ନୀଙ୍କ ସ୍ୱପ୍ନକୁ ପୂରଣ କରିବା ପାଇଁ ଏହି ନିଷ୍ପତ୍ତି ନେଇଛି। ବାସ୍ତବରେ ତାଙ୍କ ପତ୍ନୀ ଏକ ବର୍ଷ ପୂର୍ବରୁ ଏକ ସ୍ୱପ୍ନ ଦେଖିଥିଲେ ଯେ ସେ ଏକ ହାତୀ କିଣିଛନ୍ତି ଏବଂ ସେ ତାଙ୍କର ଯତ୍ନ ନେଉଛନ୍ତି | ଏହାପୂର୍ବରୁ ସେ ଘୋଡା, ଛେଳିର ସ୍ୱପ୍ନ ମଧ୍ୟ ଦେଖିଥିଲେ। ଏଭଳି ପରିସ୍ଥିତିରେ ତାଙ୍କ ସ୍ୱାମୀ ମଧ୍ୟ ଏହି ସମସ୍ତ ପଶୁ କିଣିଥିଲେ।

ହାତୀ କିଣିବା ପରେ ସ୍ୱାମୀ ମାସିକ ବେତନ 15,000 ଟଙ୍କା ଦେଇ ଜଣେ ଜାଗୁଳାଇ ମଧ୍ୟ ରଖିଛନ୍ତି। ଏହି ଦମ୍ପତି ନିଜ ଅଞ୍ଚଳରେ ଏହି ଜିନିଷ ବିଷୟରେ ଆଲୋଚନାରେ ଅଛନ୍ତି | ଏହି ଦମ୍ପତିଙ୍କ ଘରକୁ ଆସିଥିବା ନୂଆ ହାତୀକୁ ଦେଖିବା ପାଇଁ ଲୋକମାନେ ଦୂରରୁ ଆସୁଛନ୍ତି |

ରାଜାରହାଟ ଅଞ୍ଚଳର ରାନୀ ହାତୀକୁ ଦେଖିବା ପାଇଁ ଆସି କହିଛନ୍ତି ଯେ ମୁଁ ମୋ ଜୀବନରେ ପ୍ରଥମ ଥର ଦେଖିଲି ଯେ ଜଣେ ସ୍ୱାମୀ ନିଜ ପତ୍ନୀଙ୍କ ସ୍ୱପ୍ନକୁ ସାକାର କରିବା ପାଇଁ ହାତୀ କିଣିଛନ୍ତି।

ଯେତେବେଳେ ଏହି ଖବର ସୋସିଆଲ ମିଡିଆରେ ଭାଇରାଲ ହେଲା, ଲୋକମାନେ ତାଙ୍କ ସ୍ୱାମୀଙ୍କ ପ୍ରଶଂସାରେ ପୁଲ ବାନ୍ଧିବା ଆରମ୍ଭ କଲେ | ସ୍ୱାମୀ ନିଜ ପତ୍ନୀଙ୍କ ଖୁସି ପାଇଁ ଯାହା କରିଥିଲେ ତାହା ପ୍ରଶଂସନୀୟ | ବାସ୍ତବରେ, ଯଦି ଆପଣଙ୍କ ପତ୍ନୀ ଆପଣଙ୍କଠାରୁ ଏହିପରି କିଛି ଦାବି କରନ୍ତି, ତେବେ ଆପଣ ଏହାକୁ ପୂରଣ କରିବେ କି?

Share Your Views In Comments Below

comments