ସୁରେଶ ରାଇନାଙ୍କୁ ନେଇ ଆସିଲା ଖରାପ ଖବର, ଚେନ୍ନାଇ ସୁପର କିଙ୍ଗ୍ସରୁ ସବୁଦିନ ପାଇଁ ବାହାରି ପାରନ୍ତି, ସାମ୍ନାକୁ ଆସିଲା ବଡ କଥା

ଚେନ୍ନାଇ ସୁପର କିଙ୍ଗ୍ସ (CSK) ଆଇପିଏଲ୍ 2020 ରେ ଜଣେ ଖରାପ ପ୍ରଦର୍ଶନ କରିଛି ଏବଂ ଏହା ଚଳିତ ସିଜନରେ ଆଇପିଏଲ୍ ର ସବୁଠାରୁ ଖରାପ ଦଳ ବୋଲି ପ୍ରମାଣିତ ହୋଇଛି | ଧୋନିଙ୍କ ଦଳ ଏହା ପ୍ରଥମ ଥର ପାଇଁ CSK ପ୍ଲେ ଅଫରେ ମଧ୍ୟ ପହଞ୍ଚି ନାହିଁ | ଏହା ସହିତ ଏହି ଦଳ ମଧ୍ୟ ସାଂଖ୍ୟିକ ଟେବୁଲରେ ସପ୍ତମ ସ୍ଥାନକୁ ଆସିଛି | IPL ର ପରବର୍ତ୍ତୀ ରୁତୁ ଯଥା IPL 2021 ମଧ୍ୟ ଶୀଘ୍ର ଆରମ୍ଭ ହେବାକୁ ଯାଉଛି ଏବଂ ଏହି ରୁତୁ ପାଇଁ ଖେଳାଳିଙ୍କ ନିଲାମ ଆସନ୍ତା ମାସରୁ ଆରମ୍ଭ ହେବାକୁ ଯାଉଛି | କୁହାଯାଉଛି ଯେ ଏଥର ଚେନ୍ନାଇ ସୁପର କିଙ୍ଗ୍ସର ମାଲିକ ଦଳର ଉପ-ଅଧିନାୟକ ସୁରେଶ ରାଇନାଙ୍କୁ ବାଦ କରିପାରନ୍ତି । ଯେଉଁଥିପାଇଁ ସେ ଆଉ ଏହି ଦଳର ଅଂଶ ହେବେ ନାହିଁ |

ଏହି ଖବର ସୁରେଶ ରାଇନାଙ୍କ ପାଇଁ ଚିନ୍ତାର ବିଷୟ | ଯଦି ନିଲାମରେ ତାଙ୍କୁ କୌଣସି ଦଳ କିଣନ୍ତି ନାହିଁ, ତେବେ ତାଙ୍କର ଆଇପିଏଲ୍ ଯାତ୍ରା ଏଠାରେ ଶେଷ ହେବ |

ଏହାର କାରଣ ପ୍ରକାଶ ପାଇବ

କରୋନା କାରଣରୁ ଭାରତରେ ଆଇପିଏଲ୍ 2020 କରାଯାଇ ନଥିଲା ଏବଂ ଦୁବାଇରେ ଏହି ରୁତୁ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଥିଲା | ଯେଉଁଥିପାଇଁ ସମସ୍ତ ଖେଳାଳିଙ୍କୁ ଦୁବାଇ ଯିବାକୁ ପଡିଲା | ଆଇପିଏଲ୍ 2020 ରେ ଭାଗ ନେବାକୁ ସୁରେଶ ରାଇନା ମଧ୍ୟ ଦୁବାଇ ଯାଇଥିଲେ। କିନ୍ତୁ କିଛି ଦିନ ପରେ ସେ ଭାରତକୁ ଫେରି ଆସିଥିଲେ। ଅନୁମାନ କରାଯାଉଥିଲା ଯେ କରୋନାଙ୍କ ଭୟ ଯୋଗୁଁ ସେ ଭାରତ ଫେରିଛନ୍ତି ଏବଂ ସେ ଏହି ସିଜନରେ ନ ଖେଳିବାକୁ ନିଷ୍ପତ୍ତି ନେଇଛନ୍ତି। ତେବେ ସୁରେଶ ରାଇନା କହିଛନ୍ତି ଯେ ଭାରତରେ ପହଞ୍ଚିବାର କାରଣ ହେଉଛି ତାଙ୍କ ପରିବାର ସଦସ୍ୟଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ|

କିନ୍ତୁ କିଛି ଦିନ ପରେ ଯେତେବେଳେ ତାଙ୍କୁ ଦୁବାଇକୁ ଡକାଗଲା, ସେ ଆସିବାକୁ ମନା କରିଦେଲେ। ଧୋନି ଏବଂ ଦଳର ମାଲିକମାନେ ରାଇନାଙ୍କୁ ବହୁତ ବୁଝାଇବାକୁ ଚେଷ୍ଟା କରିଥିଲେ କିନ୍ତୁ ସେ ନିଜ ନିଷ୍ପତ୍ତିରେ ରହିଲେ | ବର୍ତ୍ତମାନ ଗଣମାଧ୍ୟମରେ ଆସୁଥିବା ରିପୋର୍ଟଗୁଡିକ ତାଙ୍କ କହିବାନୁସାରେ, ରାଇନାଙ୍କୁ ଦଳରେ ରଖିବା ସନ୍ଦେହଜନକ | ରାଇନାଙ୍କ ପାଇଁ 11 କୋଟି ଟଙ୍କା ଖର୍ଚ୍ଚ ହୋଇଛି ଏବଂ ଫ୍ରାଞ୍ଚାଇଜିମାନେ ଆଉ ରାଇନାଙ୍କୁ ଏଭଳି ମୂଲ୍ୟରେ ନେବାକୁ ଚାହାଁନ୍ତି ନାହିଁ |

ତେବେ ଏହି ବିଷୟରେ ଫ୍ରାଞ୍ଚାଇଜି ପକ୍ଷରୁ କୌଣସି ଅଫିସିଆଲ୍ ବିବୃତ୍ତି ହୋଇନାହିଁ। କିନ୍ତୁ କୁହାଯାଉଛି ଯେ csk ରେ ରାଇନାକୁ ରଖାଯାଇ ନ ପାରେ ଏବଂ ଗତ ବର୍ଷ CSK ପାଇଁ ଖେଳିବାକୁ ମନା କରିବାର ଏହା ହେଉଛି ମୁଖ୍ୟ କାରଣ |

ଉଲ୍ଲେଖନୀୟ କଥା ହେଉଛି, ଆଇପିଏଲରେ ଆଠଟି ଦଳ ଅଛନ୍ତି ଏବଂ ଖେଳାଳି କିଣିବା ପାଇଁ ଦଳଗୁଡିକରେ 85 କୋଟି ଟଙ୍କା ରହିଛି। ଶେଷ ନିଲାମ ପରେ ଚେନ୍ନାଇ ସୁପରକିଙ୍ଗ୍ସରେ ମାତ୍ର 15 ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କା ବାକି ଥିଲା ଏବଂ ଅତି କମରେ ଦୁଇଜଣ ଦାମୀ ଖେଳାଳିଙ୍କୁ ରିଲିଫ କରି ସେମାନେ ବଜେଟ୍ ବୃଦ୍ଧି କରିବେ ବୋଲି ଆଶା କରାଯାଉଛି |

Share Your Views In Comments Below

comments