ସୁଶାନ୍ତଙ୍କର ହତ୍ୟା ହୋଇଥିଲା ନା ଆତ୍ମହତ୍ୟା ଉପରେ AIIMS ଫରେନସିକ ଦଳ ଦେଲେ ଶେଷ ରିପୋର୍ଟ, କହିଲେ- ଏହା ହତ୍ୟା …

ସୁଶାନ୍ତ ସିଂ ରାଜପୁତଙ୍କ ଦେହାନ୍ତ ହେବାର 4 ମାସ ବିତିଗଲାଣି। ବର୍ତ୍ତମାନ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ତାଙ୍କ ପ୍ରିୟଜନ ଜାଣି ନାହାନ୍ତି ଏହା ହତ୍ୟା କିମ୍ବା ଆତ୍ମହତ୍ୟା। ଏହି ସମୟରେ, AIIMS ମେଡିକାଲ ବୋର୍ଡ ଦ୍ୱାରା ପ୍ରସ୍ତୁତ ସୁଶାନ୍ତଙ୍କ ଫରେନସିକ୍ ରିପୋର୍ଟ ପ୍ରକାଶ ପାଇଛି | ଉଲ୍ଲେଖନୀୟ କଥା ହେଉଛି, AIIMS ଏହାକୁ ସୋମବାର ସିବିଆଇକୁ ହସ୍ତାନ୍ତର କରିଛି |

ସୁଶାନ୍ତଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ ହତ୍ୟା ନୁହେଁ ଆତ୍ମହତ୍ୟା

ଯଦି ଉତ୍ସଗୁଡିକକୁ ବିଶ୍ୱାସ କରାଯାଏ, ତେବେ ସୁଶାନ୍ତଙ୍କ ଫୋରେନସିକ୍ ରିପୋର୍ଟରେ କୌଣସି ପ୍ରକାରର ହତ୍ୟାକୁ ଏଆଇଏମ୍ଏସ୍ ମେଡିକାଲ୍ ବୋର୍ଡ ଏଡ଼ାଇ ଦେଇଛି। ଏହି ରିପୋର୍ଟରେ ଲେଖାଯାଇଛି ଯେ, ଯେଉଁ ପରିସ୍ଥିତିରେ ସୁଶାନ୍ତଙ୍କର ମୃତ୍ୟୁ ହୋଇଥିଲା, ଏହା ଜଣାପଡୁଛି ଯେ କୌଣସି ପ୍ରକାରର ହତ୍ୟା ନାହିଁ | ଏହା ଆତ୍ମହତ୍ୟା ମାମଲା |

ଆତ୍ମହତ୍ୟା କୋଣରେ ସିବିଆଇ ତଦନ୍ତ କରିବ

ଏହି ରିପୋର୍ଟ ଆସିବା ପରେ ସିବିଆଇ ଆତ୍ମହତ୍ୟା ଆଙ୍ଗେଲ ସହିତ ସୁଶାନ୍ତ ମାମଲାର ତଦନ୍ତ କରିପାରିବ। ଅର୍ଥ, ସେମାନେ ବର୍ତ୍ତମାନ ଏହି ଦିଗରେ ଅନୁସନ୍ଧାନ କରିବେ ଯାହା ପଛରେ ସୁଶାନ୍ତଙ୍କ ପରି ସଫଳ ଅଭିନେତା ଆତ୍ମହତ୍ୟା କରିବାର ରାସ୍ତା ବାଛିଥିଲେ। ଏବଂ ଯଦି ଏହା ପ୍ରକୃତରେ ଆତ୍ମହତ୍ୟା, ତେବେ ଏହା ସୁଶାନ୍ତଙ୍କ ନିଜ ନିଷ୍ପତ୍ତି ଥିଲା ନା ଏହା ଆତ୍ମହତ୍ୟା କରିବାକୁ କେହି ପ୍ରବର୍ତ୍ତାଇଥିଲା? ଆଗାମୀ ଦିନରେ ସିବିଆଇ ଏହି ସମସ୍ତ ପ୍ରଶ୍ନର ଉତ୍ତର ପାଇପାରିବ |

ବିସରା ରିପୋର୍ଟରେ ସୁଶାନ୍ତଙ୍କ ଶରୀରରେ କୌଣସି ବିଷ ମିଳିନାହିଁ

ଏଥି ସହିତ ସୁଶାନ୍ତଙ୍କ ବିସରା ରିପୋର୍ଟରେ ସୁଶାନ୍ତଙ୍କ ଶରୀରରେ କୌଣସି ବିଷ ନଥିବା ସ୍ପଷ୍ଟ ହୋଇଛି। ମନେରଖନ୍ତୁ ଯେ ରିୟା ଚକ୍ରବର୍ତ୍ତୀଙ୍କ ବିରୋଧରେ ଏଫ୍ଆଇଆର୍ ପଞ୍ଜିକରଣ କରିବା ପରେ ସୁଶାନ୍ତଙ୍କ ପିତା କେ.କେ ସିଂ ଏକ ବିବୃତ୍ତି ଦେଇଛନ୍ତି ଯେ ଅଭିନେତ୍ରୀ ତାଙ୍କ ପୁଅକୁ ଧୀର ବିଷରେ ହତ୍ୟା କରିଛନ୍ତି। ତେବେ ବିଶ୍ରା ରିପୋର୍ଟରେ ସେପରି କିଛି ନଥିଲା।

ସୂଚନାଯୋଗ୍ୟ, ସୁଶାନ୍ତ ସିଂ ରାଜପୁତ ମୁମ୍ବାଇର ବାନ୍ଦ୍ରାସ୍ଥିତ ଫ୍ଲାଟରେ ଜୁନ୍ 14 ରେ ଫ୍ୟାନରେ ଝୁଲୁଥିବାର ଦେଖିବାକୁ ମିଳିଥିଲେ। ପ୍ରାରମ୍ଭିକ ଅନୁସନ୍ଧାନରେ ମୁମ୍ବାଇ ପୋଲିସ ଏହାକୁ ଆତ୍ମହତ୍ୟା ବୋଲି କହିଥିଲା। ପୋଷ୍ଟମର୍ଟମ ରିପୋର୍ଟରେ ଏହା ମଧ୍ୟ କୁହାଯାଇଛି ଯେ ମୃତ୍ୟୁର କାରଣ ଆସଫିକ୍ସିଆ ଅଟେ। ତେବେ କିଛି ଲୋକ ଏହା ବିଷୟରେ ନିଶ୍ଚିତ ନୁହଁନ୍ତି ଏବଂ ସିବିଆଇ ତଦନ୍ତ ଦାବି କରୁଥିଲେ। ଏଭଳି ପରିସ୍ଥିତିରେ ପରେ ସିବିଆଇ ଏହି ମାମଲାରେ ଯୋଗ ଦେଇଥିଲା। ‘ପବିତ୍ର ରିସ୍ତା’ ସିରିଏଲ ପାଇଁ ସୁଶାନ୍ତ ପ୍ରସିଦ୍ଧ ଥିଲେ। ସେ ଫିଲ୍ମ ‘କେ ପୋ ଚେ’ ସହିତ ବଲିଉଡରେ ଡେବ୍ୟୁ କରିଥିଲେ। ତାଙ୍କର ଶେଷ ଚଳଚ୍ଚିତ୍ର ଥିଲା ଦିଲ ବେଚାରା।

Share Your Views In Comments Below

comments