ସୁଶାନ୍ତ ସିଂ ରାଜପୁତ ମାମଲାରେ CBI ତଦନ୍ତରେ ସନ୍ତୁଷ୍ଟ ନୁହଁନ୍ତି ପରିବାର, ଓକିଲ କହିଳେ- ଭୁଲ ଦିଗରେ ଯାଉଛି ତଦନ୍ତ…

ତିନି ମାସ ଧରି ସୁଶାନ୍ତ ସିଂ ରାଜପୁତଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ ମାମଲାର ତଦନ୍ତ ଚାଲିଛି। କିନ୍ତୁ ବର୍ତ୍ତମାନ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଏହି ମୃତ୍ୟୁର ରହସ୍ୟ ସମାଧାନ ହୋଇନାହିଁ | ଏହି ମାମଲାରେ ଖୁବ ଶୀଘ୍ର ଖୁଲାସା ହେବ ବୋଲି ସୁଶାନ୍ତଙ୍କ ପରିବାର ଏବଂ ପ୍ରଶଂସକମାନେ ଆଶା କରୁଥିଲେ। ଶେଷରେ ସୁଶାନ୍ତ ନ୍ୟାୟ ପାଇବେ ବୋଲି। କିନ୍ତୁ ବର୍ତ୍ତମାନ ଯେଉଁଭଳି ଭାବେ ସୁଶାନ୍ତ ମାମଲାର ଯାଞ୍ଚ କରାଯାଉଛି, ଅଭିନେତା ଙ୍କ ପରିବାର ସନ୍ତୁଷ୍ଟ ନୁହଁନ୍ତି |

ଏହି ସୂଚନା ସୁଶାନ୍ତଙ୍କ ପିତା କେ.କେ ସିଂଙ୍କ ଓକିଲ ବିକାଶ ସିଂ ପ୍ରଦାନ କରିଛନ୍ତି। ସେ କହିଛନ୍ତି ଯେ ସୁଶାନ୍ତ ମାମଲାରେ ସିବିଆଇ ତଦନ୍ତ ଯେଉଁ ଦିଗରେ ଯାଉଛି ସେଥିରେ ପରିବାର ସଦସ୍ୟ ସନ୍ତୁଷ୍ଟ ନୁହଁନ୍ତି। ତଦନ୍ତ ଭୁଲ ଦିଗରେ ଚାଲିଥିବା ପରି ଦେଖାଯାଉଛି। ବର୍ତ୍ତମାନ ଅନୁସନ୍ଧାନର ଧ୍ୟାନ ଡ୍ରଗ୍ସ ଉପରେ ରହିଛି। ଦିଲ୍ଲୀର ଅଲ ଇଣ୍ଡିଆ ଇନଷ୍ଟିଚ୍ୟୁଟ୍ ଅଫ୍ ମେଡିକାଲ ସାଇନ୍ସେସ୍ (ଦିଲ୍ଲୀ ଏଆଇଏମ୍ଏସ୍) ର ଡାକ୍ତର ସ୍ପଷ୍ଟ ଭାବେ କହିଛନ୍ତି ଯେ ସୁଶାନ୍ତଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁର କାରଣ ହେଉଛି ଶ୍ୱାସ ରୁଦ୍ଧ।

ସୂଚନାଯୋଗ୍ୟ, ସୁଶାନ୍ତ ସିଂ ରାଜପୁତଙ୍କ ମୃତଦେହ ଜୁନ୍ 14 ରେ ମୁମ୍ବାଇର ବାନ୍ଦ୍ରାସ୍ଥିତ ତାଙ୍କ ଫ୍ଲାଟରୁ ମିଳିଥିଲା। ପ୍ରାରମ୍ଭିକ ଅନୁସନ୍ଧାନରେ ମୁମ୍ବାଇ ପୋଲିସ ଏହାକୁ ଆତ୍ମହତ୍ୟା ମାମଲା ବୋଲି ବର୍ଣ୍ଣନା କରିଛି। କିନ୍ତୁ ତା’ପରେ ସୁଶାନ୍ତଙ୍କ ପିତା କେକେ ସିଂ ପାଟନାସ୍ଥିତ ପୋଲିସ ଷ୍ଟେସନରେ ରିୟା ଚକ୍ରବର୍ତ୍ତୀଙ୍କ ସମେତ ଅନ୍ୟମାନଙ୍କ ବିରୋଧରେ ଏଫ୍ଆଇଆର୍ ଦାଖଲ କରିଥିଲେ। ଏହାର କିଛି ସମୟ ପରେ ସିବିଆଇ ଏହି ମାମଲାର ତଦନ୍ତ ଆରମ୍ଭ କରିଥିଲା।

ଏହି ମାମଲାରେ ସିବିଆଇ ପହଞ୍ଚିବା ପରେ ଅନେକ ଲୋକଙ୍କ ଆଶା ବଢ଼ିଥିଲା। ତେବେ ଡ୍ରଗ୍ସ ଏବଂ ମନି ଲଣ୍ଡରିଂ ମାମଲାରେ ଅନୁସନ୍ଧାନ ପରେ ଏନଫୋର୍ସମେଣ୍ଟ ନିର୍ଦ୍ଦେଶାଳୟ (ଇଡି) ଏବଂ ନାର୍କୋଟିକ୍ସ କଣ୍ଟ୍ରୋଲ ବ୍ୟୁରୋ (ଏନସିବି) ମଧ୍ୟ ଏଥିରେ ଯୋଗ ଦେଇଥିଲେ। ଏଭଳି ପରିସ୍ଥିତିରେ ଏବେ ବଲିଉଡ ଏବଂ ଡ୍ରଗ୍ସକୁ ଧ୍ୟାନ ଦିଆଯାଇଛି। ତେଣୁ ସୁଶାନ୍ତଙ୍କ ପିତାଙ୍କ ଓକିଲ କହିଛନ୍ତି ଯେ କେ.କେ ସିଂ ଜାଣି ନାହାଁନ୍ତି ତାଙ୍କ ପୁଅର ମୃତ୍ୟୁ ମାମଲାର ଅନୁସନ୍ଧାନ କେଉଁ ଦିଗକୁ ଯାଉଛି। ଏହି ଅନୁସନ୍ଧାନ ସମ୍ପର୍କରେ ସିବିଆଇ ଏପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଗଣମାଧ୍ୟମ ସହ କିଛି ସେୟାର କରିନାହିଁ। ଏହି ଅନୁସନ୍ଧାନରେ ସେମାନେ ଅସନ୍ତୁଷ୍ଟ।

ଆଡଭୋକେଟ୍ ବିକାଶ ସିଂ ଆହୁରି କହିଛନ୍ତି ଯେ ପରିବାର ବର୍ତ୍ତମାନ ଅନୁଭବ କରୁଛନ୍ତି ଯେ ସୁଶାନ୍ତ ମାମଲାର ତଦନ୍ତ ଭୁଲ ଦିଗରେ ଚାଲିଛି। ବର୍ତ୍ତମାନ ସମ୍ପୂର୍ଣ୍ଣ ଧ୍ୟାନ କେବଳ ଡ୍ରଗ୍ କୋଣ ଉପରେ ଅଛି | AIIMS ର ଜଣେ ଡାକ୍ତର ତାଙ୍କୁ କହିଛନ୍ତି ଯେ ସୁଶାନ୍ତଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ ତଣ୍ଟି ଚିପିବା ଦ୍ୱାରା ଘଟିଛି। ତଥାପି, ଏହି ଅନୁସନ୍ଧାନ ଅନ୍ୟ ଦିଗକୁ ଯାଉଛି |

ତେବେ ଏହି ପ୍ରସଙ୍ଗରେ ଆପଣଙ୍କ ମତାମତ କ’ଣ?

Share Your Views In Comments Below

comments