3 ବର୍ଷ ହେବ ମିଳି ନାହିଁ କୌଣସି ବି ଫିଲ୍ମ, ମିସ ଇଣ୍ଡିଆ ରହିଥିବା ଏହି ଅଭିନେତ୍ରୀଙ୍କର ଏବେ ହେଇଯାଇଛି ଏମିତି ଅବସ୍ଥା ଦେଖିଲେ ବିଶ୍ୱାସ କରିପାରିବେ ନାହିଁ …

ବଲିଉଡରେ ଅନେକ ଅଭିନେତ୍ରୀ ଅଛନ୍ତି ଯେଉଁମାନେ ଡେବ୍ୟୁ କରି ସମସ୍ତଙ୍କୁ ଆଶ୍ଚର୍ଯ୍ୟଚକିତ କରିଥିଲେ ସମସ୍ତେ ଭାବୁଥିଲେ ଯେ ଏହି ଅଭିନେତ୍ରୀ ଆଗାମୀ ସମୟରେ ବଲିଉଡର ସର୍ବୋଚ୍ଚ ଅଭିନେତ୍ରୀ ହେବେ, କିନ୍ତୁ ତାଙ୍କ ଭାଗ୍ୟ ତାଙ୍କୁ ସମର୍ଥନ କରିନଥିଲା ଏବଂ ସେ ନିଜ କ୍ୟାରିଅରକୁ ଉଚ୍ଚକୁ ନେଇପାରି ନଥିଲେ। ତାଙ୍କ ଜୀବନରେ ଏଭଳି ଅନେକ ପରିବର୍ତ୍ତନ ଆସିଥିଲା ​​ଯାହା ଦ୍ୱାରା ସେ ତାଙ୍କ କ୍ୟାରିୟର ଶେଷ ହୋଇଯାଇଥିଲା । ବର୍ତ୍ତମାନ ଅଭିନେତ୍ରୀ ବେକାର ଏବଂ ଫିଲ୍ମ ଇଣ୍ଡଷ୍ଟ୍ରିରେ ନିର୍ମାତାଙ୍କ ଠାରୁ ଫିଲ୍ମ ପାଇଁ ଅନୁରୋଧ କରୁଛନ୍ତି। ଏଭଳି ଏକ ଅଭିନେତ୍ରୀଙ୍କ ବିଷୟରେ ଆଜି ଆମେ ଆପଣଙ୍କୁ କହିବୁ |ଆମେ ଆଜି କହିବାକୁ ଯାଉଥିବା ଅଭିନେତ୍ରୀ ହେଉଛନ୍ତି ମହିମା ଚୌଧୁରୀ। 1990 ମିସ୍ ଇଣ୍ଡିଆ କନସର୍ଟରେ ମହିମା ଚୌଧୁରୀଙ୍କ ବହୁମୁଖୀତାରେ ବିଜେତା ହୋଇଥିଲେ |

ମହିମା ଚୌଧୁରୀ ତାଙ୍କ ଲୁକ୍ ଏବଂ ମଡେଲିଂ ଦ୍ୱାରା ସମସ୍ତଙ୍କୁ ପାଗଳ କରିଦେଇଥିଲେ। ସେ ମିସ୍ ଇଣ୍ଡିଆ ହେବା ପରେ ସେ ଅନେକ ବଲିଉଡ ନିର୍ମାତାଙ୍କଠାରୁ ଫିଲ୍ମ ଅଫର ପାଇବା ଆରମ୍ଭ କରିଥିଲେ। ମହିମା ଚୌଧୁରୀଙ୍କ ପ୍ରକୃତ ନାମ ଥିଲା ରିତୁ ଚୌଧୁରୀ। ମହିମା ଚୌଧୁରୀ 13 ସେପ୍ଟେମ୍ବର 1973 ରେ ବଙ୍ଗଳାରେ ଜନ୍ମଗ୍ରହଣ କରିଥିଲେ। 1997 ରେ ତାଙ୍କର ପ୍ରଥମ ବଲିଉଡ ବକ୍ସ ଅଫିସରେ ଆସି ଥିଲା। ଏହାର ନିର୍ଦ୍ଦେଶନା ଦେଇଥିଲେ ସୁଭାଷ ଘାଇ। ମହିମା ଚୌଧୁରୀଙ୍କ ଅଭିନୟ ଏହି ଚଳଚ୍ଚିତ୍ରରେ ଭଲ ଭାବରେ ଗ୍ରହଣ କରାଯାଇଥିଲା ଏବଂ ସେ ଶ୍ରେଷ୍ଠ ଡେବ୍ୟୁ ମହିଳା ଅଭିନେତ୍ରୀ ପୁରସ୍କାର ପାଇଁ ଫିଲ୍ମଫେୟାର ପୁରସ୍କାର ପାଇଥିଲେ।

ଏହି ଚଳଚ୍ଚିତ୍ରର ସଫଳତା ସହିତ ମହିମା ଚୌଧୁରୀଙ୍କ ଦକ୍ଷତା ବୃଦ୍ଧି ପାଇଲା। ମହିମା ଚୌଧରୀ ତା’ପରେ ତାଙ୍କ ଚଳଚ୍ଚିତ୍ର ଧଡକନ ପାଇଁ ଶ୍ରେଷ୍ଠ ସହାୟକ ଅଭିନେତ୍ରୀ ପୁରସ୍କାର ପାଇଥିଲେ। ଦିଲ କ୍ୟା କରେ,ପ୍ୟାର କୋଈ ଖେଲ ନେହି, ଜମିର, ସେହର, କୁଚ ମିଥା ହୋ ଜାଏ, ସାଣ୍ଡୱିଚ୍, ବେନାମୀ ମୁମ୍ବାଇ,ଦି ଗ୍ୟାଙ୍ଗଷ୍ଟର ଇତ୍ୟାଦି ଫିଲ୍ମରେ ମହିମା କାମ କରିସାରିଛନ୍ତି |ସେ ବ୍ୟବସାୟୀ ବବି ମୁଖାର୍ଜୀଙ୍କୁ 2006 ରେ ବିବାହ କରିଥିଲେ।

ଏହା ପରେ ସେ ଫିଲ୍ମ ଇଣ୍ଡଷ୍ଟ୍ରିରୁ କିଛି ଦୂରରେ ରହିଥିଲେ, କିନ୍ତୁ ସେ 2013 ରେ ତାଙ୍କ ସ୍ୱାମୀଙ୍କୁ ଛାଡପତ୍ର ଦେଇଥିଲେ। ମହିମା ଚୌଧୁରୀଙ୍କର ମଧ୍ୟ ଗୋଟିଏ ଝିଅ ଅଛି। ଛାଡପତ୍ର ପରେ ମହିମା ପୁଣି ବଲିଉଡ ଆଡକୁ ମୁହାଁଇଥିଲେ। ତାଙ୍କର ଶେଷ ଚଳଚ୍ଚିତ୍ର 2017 ରେ ଥିଲା, ଯାହାର ନାମ ଡାର୍କ ଚକୋଲେଟ୍ ଥିଲା, ଏହା ବକ୍ସ ଅଫିସରେ ଫ୍ଲପ୍ ବୋଲି ପ୍ରମାଣିତ ହୋଇଥିଲା |

ଏହା ପରେ ମହିମା ଚୌଧୁରୀ ବେକାର ଅଛନ୍ତି। କୌଣସି ଚଳଚ୍ଚିତ୍ର ନିର୍ମାତା ତାଙ୍କ ସହ ଫିଲ୍ମ କରିବାକୁ ପ୍ରସ୍ତୁତ ନୁହଁନ୍ତି। ବର୍ତ୍ତମାନ ମହିମା ଚୌଧୁରୀଙ୍କ ପ୍ରଶଂସକ ମଧ୍ୟ କମିଯାଇଛନ୍ତି । ମହିମା ଚୌଧୁରୀ ଏନଡିଟିଭି ନ୍ୟୁଜରେ ଏକମାତ୍ର ଟିଭି ସୋ କରିଥିଲେ। ବହୁମୁଖୀ ପ୍ରତିଭା ହୋଇଥିଲେ ମଧ୍ୟ ଆଜି ସେ ଏହି ଅବସ୍ଥାରେ ଥିବେ ବୋଲି କେହି ଭାବି ନଥିବେ। ମହିମା ଚୌଧୁରୀଙ୍କୁ ମଧ୍ୟ IIFA ପୁରସ୍କାର ପ୍ରଦାନ କରାଯାଇଛି।

Share Your Views In Comments Below

comments