ଗାଡି ଡ୍ରାଇଭର ବଞ୍ଚାଇଲେ ଝିଅର ଜୀବନ, ତାପରେ ଝିଅଟି ଏହିପରି ସୁଜିଲା କରଜ…

ଆଜିର ସମୟରେ, ଲୋକମାନେ ନିଜ ଲୋକଙ୍କୁ ସାହାଯ୍ୟ କରନ୍ତି ନାହିଁ, ତେବେ ସେମାନେ ଅନ୍ୟମାନଙ୍କୁ ସାହାଯ୍ୟ କରିବା ଆଶା କରିବା ବୃଥା ଅଟେ, କିନ୍ତୁ ଦୁନିଆରେ କିଛି ଲୋକ ଅଛନ୍ତି ଯେଉଁମାନେ ଅନ୍ୟମାନଙ୍କୁ ସାହାଯ୍ୟ କରିବାକୁ ପ୍ରସ୍ତୁତ ଏବଂ ଆପଣଙ୍କ ମଧ୍ୟରୁ ଜଣେ | ଆମେ ଜଣାଇବାକୁ ଯାଉଛୁ ଏଭଳି ଜଣେ ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କ ବିଷୟରେ ଯିଏ ଜଣେ ଅଜ୍ଞାତ ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କୁ ସାହାଯ୍ୟ କରିବା ପାଇଁ ନିଜର ଜୀବିକା ବିକ୍ରୟ କରିଦେଲେ କାରଣ ସେ ତାଙ୍କୁ ସାହାଯ୍ୟ କରିପାରିବେ।

ଯେତେବେଳେ ରାସ୍ତାରେ ଦୁର୍ଘଟଣା ଘଟେ, ଖୁବ୍ କମ୍ ଲୋକ ଅନ୍ୟମାନଙ୍କୁ ସାହାଯ୍ୟ କରିବାକୁ ଆଗେଇ ଆସନ୍ତି କାରଣ ସମସ୍ତେ ଭାବନ୍ତି ଯେ ପୋଲିସର ଅସୁବିଧାରେ କିଏ ପଡିବା ଏବଂ ଯେତେବେଳେ ସାହାରନପୁରରେ ଜଣେ ଝିଅ ସଡ଼କ ଦୁର୍ଘଟଣାର ଶିକାର ହୋଇଥିଲା, ସେତେବେଳେ ଲୋକମାନେ ସେ ବାଟେ ଯାଉଥିଲେ ମଧ୍ୟ କେହି ଜଣେ ସାହାଯ୍ୟ ପାଇଁ ଆଗକୁ ଆସି ନଥିଲେ ଏବଂ ସେ ଜଣେ ଟ୍ୟାକ୍ସି ଡ୍ରାଇଭର ଯିଏକି ଯାଉଥିଲେ ଏବଂ ତାଙ୍କ ନଜର ଝିଅ ଉପରେ ପଡିଥିଲା|

ସେ କିଛି ନ ଭାବି ଝିଅଟିକୁ ଦେଖିବା ମାତ୍ରେ ସେ ଝିଅଟିକୁ ଉଠାଇ ନିଜ ଟ୍ୟାକ୍ସିରେ ଡାକ୍ତରଖାନାରେ ପହଞ୍ଚିଥିଲେ, ଯେଉଁଠାରେ ଡାକ୍ତରଖାନା କର୍ମଚାରୀମାନେ ସଙ୍ଗେ ସଙ୍ଗେ ଝିଅଟିର ଅପରେସନ୍ ବିଷୟରେ କହିଥିଲେ ଏବଂ ତାଙ୍କୁ 2 ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କା ଜମା କରିବାକୁ କହିଥିଲେ, ସେ କେବଳ ଟ୍ୟାକ୍ସି ଡ୍ରାଇଭର ଥିଲେ। ତାଙ୍କ ପାଖରେ ସେତେ ଟଙ୍କା ନଥିଲା, କିନ୍ତୁ ସେ ଝିଅଟିକୁ ତାଙ୍କ ଅବସ୍ଥାରେ ଛାଡି ନଥିଲେ, ସେ ଟ୍ୟାକ୍ସି ବିକ୍ରି କରି ଅପରେସନ୍ ପାଇଁ ଟଙ୍କା ସଂଗ୍ରହ କରିଥିଲେ।

ଏହି ଟ୍ୟାକ୍ସି ଡ୍ରାଇଭରରଙ୍କ ନାମ ରାଜଭୀର ଏବଂ ସେ ସେହି ଅଜ୍ଞାତ ଝିଅର ଜୀବନ ବଞ୍ଚାଇବା ପାଇଁ ନିଜର ଜୀବିକାକୁ ବିକି ଦେଲେ, ସେ ଏହି ଟ୍ୟାକ୍ସି ନୂଆରେ କିଣିଥିଲେ କିନ୍ତୁ ସାହାଯ୍ୟ କରିବା ପାଇଁ ସେ ଟ୍ୟାକ୍ସି ବିକ୍ରି କରିଥିଲେ | ଝିଅଟିର ଅପରେସନ୍ ସଫଳ ହେଲା ଏବଂ ସେ ଠିକ୍ ତାଙ୍କ ଘରକୁ ଗଲା।

ରାଜଭୀର, ଯେଉଁ ଝିଅର ଜୀବନ ବଞ୍ଚାଇଥିଲେ, ତାହାର ନାମ ଥିଲା ଅସୀମା ଏବଂ ଯେତେବେଳେ ସେ ସଂପୂର୍ଣ୍ଣ ସୁସ୍ଥ ହୋଇଗଲେ, ଦିନେ ସେ ରାଜଭୀରଙ୍କ ଘରକୁ ଆସି ତାଙ୍କ ସହିତ ତାଙ୍କ ଡିଗ୍ରୀ କନଭୋକେସନକୁ ଆସିବାକୁ କହିଥିଲେ। ତାଙ୍କ ବୃଦ୍ଧ ମା ସହିତ ବିଶ୍ୱବିଦ୍ୟାଳୟକୁ ଡାକିଲେ | ରାଷ୍ଟ୍ରପତି ଆସିମାଙ୍କୁ ପ୍ରଥମ ନାମ ଡାକିଲେ ଏବଂ ଆସିମାଙ୍କୁ ଡିଗ୍ରୀ ପାଇଁ ସ୍ୱର୍ଣ୍ଣ ପଦକ ପ୍ରଦାନ କରାଯାଇଥିଲା।

ସେହି ସମୟରେ ଆସିମା ମଞ୍ଚରେ ରାଜଭୀରଙ୍କୁ ଡାକି ପୁରା କାହାଣୀ ଲୋକଙ୍କୁ କହିଥିଲେ ଏବଂ ତାଙ୍କୁ ପଦକ ମଧ୍ୟ ଦେଇଥିଲେ, କିନ୍ତୁ କିଛି ସମୟ ପରେ ଆସିମା ରାଜଭୀରଙ୍କୁ ଟ୍ୟାକ୍ସି କିଣି ଦେଲେ ଏବଂ ଏହା ସହ ସେ ରାଜୀବଙ୍କ ସହ ରହିବାକୁ ଲାଗିଲେ।

Share Your Views In Comments Below

comments